Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 516

 Сьогодні,
04 жовтня 2016 року, відбулось засідання

Координаційної ради
з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

 

 

 

У роботі засідання взяли участь голова районної державної адміністрації Ю.О. Клименко, голови селищних, сільських та міської рад, представники структурних підрозділів районної державної адміністрації, державних установ та організацій.

Відкрив та вів засідання Координаційної ради голова районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ, який зазначив, що з'явилося ряд актуальних питань, які є необхідними для подальшої роботи керівників органів місцевого самоврядування.
На порядок денний було винесено шість питань:

  • про роботу Гайворонського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (функції та перелік адміністративних послуг) 
  • про виконання повноважень органів місцевого самоврядування в частині благоустрою територій населених пунктів району
  • про підготовку соціально-культурних закладів, що належать до комунальної власності громад, до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 року
  • про стан профілактичної роботи щодо розповсюдження алкоголізму, наркоманії в дитячому і молодіжному середовищі, оптимізація шляхів подолання цих явищ та профілактична робота в сім'ях, які опинились в складних життєвих ситуаціях
  • про дотримання вимог законодавства у сфері запобігання корупції в органах місцевого самоврядування
  • про здійснення публічних закупівель органами місцевого самоврядування згідно з вимогами Закону України "Про публічні закупівлі"

По питанню "Про роботу Гайворонського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (функції та перелік адміністративних послуг)" інформацію надав заступник начальника відділу Гайворонського бюро правової допомоги Руслан Володимирович НАКОНЕЧНИЙ.

Він зауважив, що у статті 59 Конституції України зазначено: «Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно». Але довгий час українці не мали реальної можливості повною мірою скористатися своїм правом на правову допомогу. Особливо мова йде про малозабезпечених людей, тих, у кого немає коштів заплатити за послуги адвокатів. Ситуація почала поліпшуватися з 2013 року, коли в Україні запрацювали Регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. З того часу система надання безоплатної правової допомоги розвивається, триває і реформування Міністерства юстиції України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2016 року №99 "Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції України та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги" з 1 вересня 2016 року на території Кіровоградської області запрацювало 18 Бюро правової допомоги, в тому числі у м. Гайворон по вул. В. Кобзаря, 20.

Так, за словами Наконечного Р.В. Гайворонське бюро правової допомоги надає такі види правових послуг: 

  • надання правової інформації; 
  • надання консультацій і роз'яснень з правових питань; 
  • складення   заяв,  скарг  та  інших  документів  правового характеру (крім документів процесуального характеру); 
  • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги.

Роман Володимирович підкреслив, що право на безоплатну первинну  правову  допомогу  згідно  з Конституцією  України  та  Законом України "Про безоплатну правову допомогу" мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України. 
Відтак, безоплатна  вторинна  правова  допомога  -  це вид  державної гарантії,  що  полягає  у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. 
    
Крім того, заступник начальника відділу Гайворонського бюро поінформував про види правових послуг, які надаються відділом, та підкреслив, що адміністративні послуги Гайворонське бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги не надає.

На завершення Наконечний Р.В. звернув увагу присутніх на те, що право на безоплатну вторинну правову  допомогу  також мають громадяни держав, з якими Україна  уклала  відповідні  міжнародні 
договори про правову допомогу, згода на обов'язковість яких надана Верховною  Радою  України,  а також   іноземці   та   особи   без громадянства відповідно до міжнародних договорів, учасником яких є Україна,  якщо такі договори зобов'язують держав-учасниць надавати певним категоріям осіб безоплатну правову допомогу. 
    
По питанню "Про виконання повноважень органів місцевого самоврядування в частині благоустрою територій населених пунктів району та про підготовку соціально-культурних закладів, що належать до комунальної власності громад, до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 року" поінформував Юрій Тарасович БЕВЗЕНКО - начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації.

Так, Юрій Тарасович поінформував присутніх про проведену роботу по забезпеченню якісних умов життя населення та благоустрій населених пунктів Гайворонського району в 2016 році.


Освітлення району
Відновлення освітлення району
розпочато в 2008 році.

 

 

 

Протяжність вуличної мережі населених пунктів – 542,1 км.
Загальна протяжність мереж зовнішнього освітлення – 488 км.
Відсоток освітлення вулиць  - 90
Фактична потреба відновлення мереж зовнішнього  освітлення – 44,8 км.
Загальна кількість наявних світлоточок – 3280 од. із них:
енергозберігаючих – 2158 од.; інших – 1122 од.;
Фактична потреба в світлоточках – 246 од.
Укладено договорів на постачання електроенергії – 56
Кількість отриманих технічних умов на освітлення – 74 од.
Виготовлено ПКД (проектно-кошторисної документації) – 77 од.


Протяжність вуличної мережі населених пунктів, та протяжність мереж зовнішнього освітлення не завжди співпадає так, як в більшості населених пунктів є вулиці де в житлових будинках ніхто не проживає, або взагалі зруйновані. Тому освітлення населених пунктів проводилось по центральних вулицях в місцях проживання людей та їх основних маршрутів. 
В м.Гайвороні закуплено 100 ліхтарів на 150,0 тис.грн.

Водопостачання та водовідведення
Централізоване водопостачання відсутнє в с.Бандурове, с.Долинівка, с.Котовка, с.Тополі. В інших населених пунктах району підключено 220 абонентів в с.Хащувате та 15 - в с.Соломії. В сільській місцевості користуються послугами централізованого водопостачання 2200 абонентів.

Водовідведення є тільки  в м.Гайвороні та смт.Заваллі. Крім того, по смт.Заваллю розроблена проектно-кошторисна документація на будівництво нових очисних споруд за сучасними технологіями. Вартість проекту складає понад  4,0 млн.грн.     

Одним із проблемних питань залишається цілодобове водопостачання м.Гайворона та заміна водопроводу в м.Гайвороні (вартість робіт згідно кошторису складає 2700,0 тис.грн.).

Цілодобове водопостачання забезпечено тільки в смт.Заваллі, а в інших населених пунктах району згідно графіку.

Тарифи на комунальні послуги з водопостачання та водовідведення для населення складають: по м.Гайвороні водопостачання – 8,06 грн. м.куб., водовідведення – 10,55 грн. м.куб., с-ще Завалля водопостачання – 6,82 грн. м.куб., водовідведення – 15,39 грн. м.куб.,

Що стосується санітарної очистки та утримання населених пунктів району, то Ю.Т. Бевзенко зазначив, що централізоване вивезення побутових відходів здійснюється в м.Гайвороні та смт. Завалля та Салькове. Роздрібне збирання побутових відходів в районі не проводиться. Однак, як підкреслив Юрій Тарасович, виконкоми сільських, селищних, міської рад в 2013 році на сесіях затверджували схеми санітарної очистки населених пунктів.
       
Крім того, начальник відділу регіонального розвитку зауважив, що ситуація з паспортизацією МВВ (місць видалення відходів) в районі також потребує важливої уваги. На сьогоднішній день паспортизацію МВВ провели тільки в м.Гайворон, смт.Сальковому, а також в с.Таужне та с.Червоне  

Бевзенко Ю.Т. звернувся до керівників територіальних громад з проханням вжити заходів щодо поновлення в'їзних знаків в населенні пункти, а також очистити навколо них територію від різного виду амброзії. Одночасно Юрій Тарасович нагадав головам місцевих рад про необхідність виготовлення генеральних планів населених пунктів, незважаючи на те, що вартість такої послуги складає близько 200 тис.грн.

Грабовий Д.М. підтримав пропозиції та побажання Бевзенка Ю.Т. та звернув увагу присутніх на те, що незважаючи на те, що Координаційна рада є дорадчо-консультативним органом, однак повинна приділятись належна увага керівників територіальних громад щодо виконання прийнятих рішень. Одночасно очільник районної ради закликав голів місцевих рад вжити заходів щодо благоустрою та належного санітарного стану населених пунктів.

Про стан профілактичної роботи щодо розповсюдження алкоголізму, наркоманії в дитячому і молодіжному середовищі, оптимізація шляхів подолання цих явищ та профілактична робота в сім'ях, які опинились в складних життєвих ситуаціях поінформував старший інспектор Гайворонського відділення Голованівського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області Євгеній Миколайович ЗАЄЦЬ.
Так, Євгеній Миколайович повідомив, що питання наркоманії в дитячому і молодіжному середовищі є вкрай болючим як в Україні в цілому, так і в районі. А тому, за словами старшого інспектора, необхідно активізувати проведення профілактичної роботи в навчальних закладах району, проводити просвітницькі заходи щодо протидії наркоманії, пропаганди здорового способу життя, формування навичок протистояння шкідливому впливу вживання наркотичних засобів та психотропних речовин.

Як зазначив Є.М. Заєць, проблема наркоманії та алкоголізму серед молоді залишається надзвичайно актуальною та гострою. Кількість споживачів наркотичних засобів та психотропних речовин збільшується, а вік наркозалежних має тенденцію до омолодження. За останні 10 років частка хворих на наркоманію серед неповнолітніх збільшилась у 6-8 разів.

Однак, працівниками Гайворонського відділення поліції вживаються ряд заходів щодо виявлення правопорушень у сфері наркоманії та розповсюдження наркотичних та психотропних речовин.  

Із співдоповіддю з даного питання виступили директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ірина Олексіївна ЛЕВЕНДЮК, начальник відділу молоді та спорту районної державної адміністрації Георгій Васильович ІЛЬЧЕНКО та начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Людмила Вікторівна СТИЦЮРА.

В ході обговорення даного питання було висловлено ряд зауважень та пропозицій, які повинні бути враховані в роботі Гайворонського відділу поліції та інших зацікавлених з даного питання структурах, а також прийнято відповідне рішення.

 

  

 

 

Також на засіданні Координаційної ради було розглянуто питання про дотримання вимог законодавства у сфері запобігання корупції в органах місцевого самоврядування, по якому надала інформацію Світлана Ігорівна МАРУЩАК - головний спеціаліст відділу правового та інформаційного забезпечення інформаційного відділу районної ради, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції

 

 

та питання щодо здійснення публічних закупівель органами місцевого самоврядування згідно з вимогами Закону України "Про публічні закупівлі", інформацію з якого надала Майя Олександрівна КОРІННИК - начальник відділу правового та інформаційного забезпечення інформаційного відділу районної ради.

 

 

 

 

__________________________________

« повернутися до списку новин