Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 560

 

Сьогодні, 07 лютого 2017 року,
очільник районної ради
Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ
провів нараду з головами місцевих рад району.

Основним було питання
про стан протидії злочинності за наслідками роботи у минулому,
2016-му, році та визначення проблем
і пріоритетів у діяльності правоохоронних органів району на 2017 рік.

 


На нараду були запрошені СІРАК Сергій Вікторович - начальник Гайворонського відділення поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області, ЧЕРПАК Сергій Олегович - прокурор Гайворонського відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури, РЯБОКУЧМА Микола Семенович - голова постійної комісії районної ради з питань регламенту, прав людини, законності, діяльності правоохоронних органів, гласності, взаємодії з громадськими формуваннями, а також ПІСОВА Алла Спиридонівна - т.в.о. головного лікаря КЗ "Гайворонська ЦРЛ" та ОСАДЧИЙ Олександр Петрович - начальник Гайворонського районного сектору управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Кіровоградській  області.

Розпочав нараду голова районної ради Д.М.Грабовий, який зазначив, що незважаючи на складні погодні умови, необхідно вирішити ряд нагальних питань, а також ознайомитися з результатами роботи правоохоронних органів за минулий рік та пріоритетні напрямки їх діяльності у 2017 році. Відтак, керівник району закликав усіх присутніх бути активними, висловлювати побажання та пропозиції.

Так, про стан оперативно-службової діяльності Гайворонського ВП ГУНП, а також криміногенної обстановки в районі за 2016 рік присутніх поінформував Сергій Вікторович СІРАК - начальник Гайворонського відділення поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області, який повідомив, що з метою профілактики злочинності Гайворонським відділом поліції в 2016 році проводилися ряд організаційних та практичних заходів щодо зміцнення законності та правопорядку, забезпечення конституційного ладу, прав і свобод людини, профілактики правопорушень та злочинності, боротьби з наркоманією, поліпшення розслідування кримінальних проваджень та розшукової роботи, удосконалення кадрового забезпечення.

За словами керівника районного відділку поліції до Єдиного обліку Гайворонського відділу поліції за поточний рік зареєстровано – 4226 заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, з яких зареєстровано до Єдиного реєстру досудових розслідувань 848, тобто 20,1% від загальної кількості, вирішено 3344 матеріалів згідно Закону "Про звернення громадян", складено 34 адміністративних протоколи.

Впродовж 12 місяців 2016 року слідчими Гайворонського відділу поліції зареєстровано 389 кримінальних правопорушень (всього в провадженні знаходилось 935 кримінальних проваджень). За вказаний період повідомлено про підозру 145 особам, у тому числі по 184 провадженнях з числа проваджень поточного року. Питома вага встановлених осіб 47,3 %, по області – 32,2%.

З вказаної кількості, було зафіксовано 176 тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, тобто 45,2% від загальної кількості. Всього таких кримінальних правопорушень було розкрито за вказаний період 69, або 39,2% (по області – 27,9%). Крім того, закінчено досудове розслідування по 679 кримінальних правопорушеннях, з них з обвинувальним актом до суду направлено 199. 

В минулому році покращилась ситуація зі станом дитячої злочинності. Так, впродовж 2016 року було зафіксовано лише 4 кримінальних правопорушення, які вчинені неповнолітніми особами, що складає 2,0% від загальної кількості вчинених правопорушень, поряд з цим загальнообласний показник становить 4,8%. 
Також покращився стан профілактики рецидивної злочинності, що потягло за собою певні позитивні наслідки, зокрема на кінець минулого року на території району зафіксовано лише 15 кримінальних правопорушень скоєних особами раніше судимими, що становить 7,5%, в порівнянні з 23,6% загальнообласного показника.
Але, нажаль, поряд з позитивними зрушеннями в діяльності поліції маються певні недоліки. Зокрема на сьогоднішній день на низькому рівні залишається стан розкриття шахрайств. За звітній період на території Гайворонського району зафіксовано 9 таких кримінальних проявів, а розкритий лише 1 факт. Таким чином відсоток розкриття складає 11,1, в той час коли загальнообласний показник становить 25,0%. Відтак, не дивлячись на неодноразові застереження правоохоронних органів щодо збільшення кількості шахраїв, довірливі громадяни віддають свої останні кошти зловмисникам. Нажаль, переважна кількість таких правопорушень вчиняється через Інтернет- ресурси, що в значній мірі ускладнює розкриття таких злочинів, а також не залишає доказової бази.
Сергій Вікторович звернув увагу присутніх на те, що не найкращий стан склався з профілактикою кримінальних правопорушень, вчинених у стані алкогольного сп’яніння. Так, за 2016 рік було задокументовано 12 злочинів, вчинених громадянами в п’яному стані, що становить 6,0% від загальної кількості вчинених, проти 3,9% загальнообласного показника. 
Хоча в свою чергу співробітниками поліції вживались певні заходи щодо протидії алкоголізму. Зокрема впродовж року складено 13 адміністративних протоколів за статтею 176 кодексу України про адміністративні правопорушення (виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення) проти 8 в 2015 році. Притягнуто до адміністративної відповідальності 4 осіб за придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення (стаття 177 КУпАП). 
Впродовж 2016 року Гайворонським ВП було виявлено 9 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, проти 10 в минулому році, з яких жодного факту збуту наркотичних речовин. З кваліфікованих правопорушень даного виду виявлено та задокументовано один факт організації або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ст. 317 КК України).
Одним з окремих напрямків діяльності відділу поліції залишається профілактика правопорушень, пов’язаних з насильством в сім’ях та їх протидією. Протягом 2016 року до адміністративної відповідальності за насильство в сім'ї притягнуто 97 осіб (ст. 173-2 КУпАП), за аналогічний період минулого року було притягнуто 64 особи.  На даний період на обліку Гайворонського ВП ГУНП перебуває 54 особи категорії "сімейний насильник".
В цілому колектив Гайворонського відділу поліції спроможний виконувати покладені на нього обов’язки, але в свою чергу до даного часу існує ряд об’єктивних причин, які в значній мірі впливають на зниження ефективності діяльності відділу:

  • низький рівень забезпечення транспортними засобами та паливно-мастильними матеріалами;
  • забезпечення на низькому рівні спец. технікою;
  • низька забезпеченість особового складу одностроєм.

Не дивлячись на це особовий склад поліції виконує поставлені перед ним завдання керівництвом Національної поліції, які визначені діючим законодавством України.

На завершення, начальник районного відділку поліції  подякував депутатам районної, селищних та сільських рад за розуміння та підтримку, а також звернувся з проханням в подальшому надавати всіляку допомогу, яка б могла позитивно вплинути на стан криміногенної ситуації в районі, за що нам будуть лише вдячні жителі Гайворонщини.

В свою чергу про стан протидії злочинності та діяльність Гайворонського відділу прокуратури присутніх поінформував Сергій Олегович ЧЕРПАК - прокурор Гайворонського відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури, який зазначив, що за період 2016 року слідчими слідчого підрозділу Гайворонського відділу поліції оголошено про підозру 145 особам у 194 провадженнях. За вказаний період Гайворонським відділом Новоукраїнської місцевої прокуратури до районного суду скеровано 144 обвинувачувані акти. За результатами розгляду вказаних кримінальних проваджень судом постановлено 72 обвинувачувані вироки.

За процесуального керівництва Гайворонського відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури до суду направлено кримінальне провадження у сфері земельних відносин. Так, в ході досудового розслідування встановлено, що на території Могильненської сільської ради місцевий житель самовільно зайняв земельну ділянку, загальною площею 49,2га, за відсутності правовстановлюючих документів, чим спричинив збитки сільській раді у розмірі 60 тис.грн. На даний час обвинувальний акт скеровано до суду, у випадку визнання судом обвинувачення доведеним до державного бюджету можливо буде спрямувати близько 700 тис. грн. (дохід від злочинної діяльності). Крім того, збитки у розмірі 60 тис. грн. відшкодовані до бюджету сільської ради на суму 55 тис. грн.

Крім того, Сергій Черпак підкреслив, що упродовж 2016 року Гайворонським відділом поліції приділено значну увагу виявленню злочинам у сфері незаконного обігу наркотичних засобів. Так, за вказаний період задокументовано 10 кримінальних правопорушень даної категорії, один з яких щодо організації та утримання місць для незаконного вживання наркотичних засобів. 

Щодо рівня злочинності серед неповнолітніх осіб - факти вчинення кримінально-караних діянь продовжують мати місце. Зокрема, за період 2016 року до суду направлено 9 кримінальних проваджень відносно 11 неповнолітніх осіб (2015 рік - 10 проваджень стосовно 12 неповнолітніх). Переважна більшість вчинених дітьми протиправних діянь пов’язана з викраденням чужого майна (крадіжки). При цьому, позитивною обставиною є те, що за минулий рік не допущено фактів рецидивної злочинності серед дітей.

Причинами та умовами, що сприяли вчиненню особами кримінальних правопорушень, у першу чергу повторних та рецидивних, серед інших необхідно виокремити формальний підхід до виконання покладених законом обов’язків на уповноважений орган пробації (кримінально-виконавча інспекція) та відділ поліції при проведенні індивідуально профілактичної роботи з засудженими особами. На недоліки при проведені індивідуально профілактичної роботи в діяльності вказаних органів неодноразово вносилися відділом прокуратури вносилися документи реагування з метою покращення їх роботи.
Пріоритетними напрямки в роботі відділів поліції та прокуратури залишається розкриття злочинів вчинених у бюджетній, земельній та економічних сферах, а також відшкодування завданих збитків державі та територіальним громадам. Однак, необхідно зауважити, що на даний час на території району фактично відсутні органи державного контролю, що ускладнює роботу правоохоронних органів: їх віддаленість, чисельність штату, а інколи і відсутність необхідних повноважень (до прикладу - державна інспекція сільського господарства).

Окрім інформації, яку надали керівники правоохоронних органів про свою діяльність у 2016 році та визначили проблеми і пріоритети їх діяльності на 2017 рік, вони також мали змогу надати відповіді та роз'яснення на численні запитання керівників місцевих рад району.

Під час наради до голів місцевих рад звернувся начальник Гайворонського районного сектору управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Кіровоградській  області Олександр Петрович ОСАДЧИЙ, який подякував голів міської, селищних та сільських рад за активну співпрацю, яка була у 2016 році і зазначив, що частина місцевих рад вже затвердила на своїх сесіях Програму запобігання та реагування на надзвичайні ситуації (події) техногенного та природного характеру на території місцевих рад Гайворонського району на 2017-2020 роки. Відтак, керівник районного сектору ДСНС звернувся з проханням до керівників тих місцевих рад, які на сьогоднішній день не затвердили дану Програму, не зволікати з даним питанням та найближчим часом все ж таки прийняти її на найближчих пленарних засіданнях рад.

В свою чергу голова районної ради Дмитро Грабовий повідомив, що у разі виникнення потреби, представники районної ради разом з працівниками сектору ДСНС можуть взяти участь у пленарних засіданнях та довести до відома депутатський актив про необхідність прийняття такої Програми.

Одночасно Дмитро Миколайович звернув увагу присутніх на те, що на минулому тижні у селищі Завалля відбулася нарада, під час якої було ознайомлено з роботою медичних установ, а також вирішувалися шляхи покращення їх функціонування. Так, крім усього іншого, було розглянуто і вирішено питання відкриття в лікувальному закладі смт.Завалля двох палат денного стаціонару, рентген-кабінету та кабінету флюорографії.
Відтак, очільник районної ради закликав керівників місцевих громад долучатися до вирішення питання покращення стану галузі охорони здоров'я в районі.

Також до голів місцевих рад звернулась Алла Спиридонівна ПІСОВА - т.в.о. головного лікаря Гайворонської центральної районної лікарні, яка зазначила, що для покращення функціонування районної центральної лікарні вкрай необхідна матеріальна допомога як бізнесменів, так і місцевих рад району, адже на сьогоднішній день є ряд питань, які потребують вирішення, а за кошти лише районного бюджету вирішити їх неможливо.

Крім того, Алла Спиридонівна повідомила, що потребує значних коштів ремонт хірургічного відділення, ремонт каналізаційних та інших споруд.

Під час обговорення даного питання голови місцевих рад запропонували керівнику КЗ "Гайворонська ЦРЛ" підготувати відповідні листи (звернення), щоб в подальшому керівники громад мали змогу без порушення чинного норм законодавства матеріально допомогти районній лікарні.

 

 

 

« повернутися до списку новин