Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 183

В останні роки для нашого суспільства вислів інклюзивна освіта вже не є чимось новим і невідомим.

В основу цього терміну вкладається поняття взаємодії між дітьми, які мають порушення у здоров’ї та їхніми однолітками.

В інклюзивних класах наголос робиться, в першу чергу, на розвиток сильних якостей і талантів учнів, а не на їхніх фізичних або розумових проблемах. Окрім того, взаємодія між учнями з особливими освітніми потребами та дітьми з типовим рівнем розвитку сприяє налагодженню між ними дружніх стосунків, завдяки чому діти вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до людських відмінностей, стають більш чуйними, готовими допомогти.

Як впроваджується інклюзивна освіта на Гайворонщині? Чи мають можливість дітки з особливими освітніми потребами у нашому районі навчатися разом зі своїми однолітками? З цими питаннями вирішив ознайомитись голова районної ради Дмитро Грабовий, продовжуючи об`їзд загальноосвітніх навчальних закладів району разом з начальником відділу освіти районної державної адміністрації Олександром Гродзіцьким та директором комунального закладу «Інклюзивно-ресурсний центр» Гайворонської районної ради Ларисою Чепельською.

Сьогодні вони оглянули ще чотири ресурсні кімнати комунального закладу "Хащуватський ліцей", Казавчинської філії комунального закладу "Хащуват-ський ліцей", Бандурівської загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів та Солгутівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.


"Оглянувши більшість ресурсних кімнат, можна сказати, що заклади освіти в яких створені дані кабінети вже мають певний резерв  спеціальних засобів корекції психофізичного роз-витку дітей з особливими освітніми потребами" – підкреслив очільник районної влади Дмитро Миколайович Грабовий.  

Загалом об'їзд шкіл показав, що у різних закладах освіти до впровадження інклюзивного навчання школи підійшли по різному, враховуючи творчий потенціал та індивідуальний підхід педагогів та дирекції. 

На жаль, дитяча інвалідність – це соціальне явище, уникнути його не може жодне суспільство, але немає такої перешкоди в світі, яка може встояти перед бажанням допомогти хворій дитині. Тож працівники КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» будуть раді зустрічі з батьками та дітками, яким необхідна консультативна чи корекційна допомога.

 « повернутися до списку новин