Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 495

Сьогодні, 17 лютого 2016 року, в районному Центрі зайнятості було проведено інформаційний захід для депутатів обласної та районної рад щодо правового та інформаційного вирішення питань зайнятості населення.

В даному заході прийняли участь голова районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ та депутат районної ради, голова постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров'я, соціального захисту населення та учасників антитерористичної операції на Сході України Володимир Валентинович ГОЙДА.

Так, на початку заходу зі вступним словом виступили голова Кіровоградської обласної ради Олександр ЧОРНОІВАНЕНКО, директор Кіровоградського обласного Центру зайнятості Юрій СЛОВЕНСЬКИЙ, а також І.А ЧЕМЕРИС та С.В.ЛОБАНОВА.

Про повноваження органів місцевого самоврядування та можливості вирішення питань зайнятості спільно з Центрами зайнятості і іншими установами надав інформацію Юрій Євгенійович Словенський, директор обласного Центру зайнятості.

По питанню виконання Програми зайнятості населення Кіровоградської області на період до 2017 року, а також про пропозиції по внесенню змін до Програми також поінформував Ю.Є. Словенський, а із співдоповіддю та інформацією виступив директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Олександр Васильович ДОГАРОВ.

Відтак, за інформацією відділу статистики та прогнозування Кіровоградського ОЦЗ ситуація на ринку праці в області характеризується постійним попитом на фахівців (11%), на кваліфікованих робітників з інструментом та на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання і устаткування машин - по 15% відповідно, на професіоналів - 16%, а на працівників сфери торгівлі і послуг 19%.

Так, станом на 01 січня 2016 року на обліку в Центрах зайнятості області перебувало 22,0 тис. безробітних громадян, з яких 52,5% складали жінки, 38,9% - молодь віком до 35 років, 30,7% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, при цьому кожен другий безробітній належав до сільських мешканців.


За період з січня місяця по грудень 2015 року статус безробітного мали 55,9 тис. осіб, з них отримали статус безробітного безпосередньо у грудні місяці 5,6 тис. осіб.

За сприяння служби зайнятості у січні-грудні минулого року міжрайонними та районними Центрами зайнятості працевлаштовані 17,2 тис. безробітних громадян. Рівень працевлаштування становив 30,9%.

Відтак, у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 11,9 тис. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 21,3% (по Україні - 15,8%).

Станом на 01 січня 2016 року кількість вакансій у базі даних Центрів зайнятості області становила 0,6 тис.
В середньому на одну вакансію претендувало 39 осіб, у тому числі серед професіоналів - 13 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом - 23 особи, серед фахівців - 28 осіб, серед працівників торгівлі і сфери послуг - 32 особи, серед технічних службовців - 52 особи, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування - 56 осіб, серед громадян без спеціальної підготовки - 74 особи, а також серед кваліфікованих робітників сільського господарства - 76 осіб.


Станом на 01 січня 2016 року 16,6 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю.
За останніми оприлюдненнями Державної служби статистики України, рівень безробіття населення віком 15-70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці в Кіровоградській області збільшився з 10,5 (за 9 місяців 2014 року) до 11,1% економічно активного населення (за 9 місяців 2015 року).

Також та інформаційному заході були розглянуті і інші важливі питання. Зокрема про сприяння зайнятості демобілізованих учасників антитерористичної операції (інформував В.Л. Нікітін) та про повноваження органів Державної служби зайнятості (інформував Б.С. Стоян).


Крім того, учасники даного заходу обговорили й ряд інших актуальних питань.

 

_________________________________

 

 

 « повернутися до списку новин