Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 598

 

Під Крутами бій, під Крутами кров…
Про давню трагедію згадаю знов.
Під Крутами смерть, під Крутами плач…
І кулю у серце націлив палач.
Під Крутами юність, під Крутами сум.
Над життям юнацьким надруга і глум.
Під Крутами розум і нації цвіт.
А хто за цей злочин дасть нам отвіт?...

Дорогі гайворонці
та жителі Гайворонщини!

29 січня українська громадськість відзначає
День пам’яті героїв Крут 

 

 

99 років тому молоді захисники
Української Народної Республіки
власною кров’ю вписали нову
героїчну сторінку в історію
українського визвольного руху.


На рубежі 1917-1918 рр. розгорнулася інтервенція російсько-більшовицьких військ в Україну. Керівництво УНР мусило вислати проти неї переважну частину своїх військ. Тоді ж було створено загін із числа добровольців (студенти, гімназисти), який було направлено для зміцнення оборони залізничної станції Крути під Ніжином. 29 січня 1918 р. ця молодь під тиском переважаючих сил російських більшовиків опинилася у центрі бою без належної підтримки, але не відступила. 300 оборонців Крутів полягли смертю хоробрих. Нечисленні полонені були закатовані. Дивом врятувалися одиниці з числа добровольців. Цей подвиг став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну.
                     

 

Своєю кров’ю, душею і своєю працею український народ прагне до вільного життя і благополуччя. Виклики, що постали перед Україною сьогодні, народжують нове покоління Героїв. Сотні прикладів звитяги і жертовності наших воїнів в ім’я миру на рідній землі, спокою у домівках та достойного майбутнього дітей переконливо доводять усьому світові нашу готовність виборювати незалежність і територіальну цілісність своєї держави.  

 

        
Тож нехай День пам’яті героїв Крут несе світло майбутнім поколінням, слугує прикладом глибокої любові і жертовності заради вільного нашого сьогодення, стане Днем слави української молоді.

Символічно, що саме у ці важкі для України часи, ми віддаємо данину шани Героям Крут та усім, хто в різні роки, та й сьогодні, відстоює інтереси українців: інтереси державності, соборності та свободи.

Відтак вклоняємося низько до землі героям сьогодення – Героям Небесної Сотні, котрі змінили хід історії України та Героям АТО, котрі воюють за незалежність України на фронті неоголошеної війни та не дають окупантові просунутися вглиб держави.


Твердо вірю, що завдяки патріотам своєї держави
Україна повстане з попелу, звільниться від окупантів та врешті стане могутньою,
демократичною державою європейського зразка.

Вічна слава Героям України!

З повагою,

Голова районної ради
Дмитро ГРАБОВИЙ


 

« повернутися до списку новин