Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 579

 

19 липня у сесійній залі Гайворонської районної ради відбулася зустріч представників органів місцевого самоврядування Гайворонського району з експертами реформи децентралізації  в рамках Всеукраїнської акції "Децентралізаційний марафон".  В ній взяли участь голова районної ради Дмитро Грабовий, голова райдержадміністрації Юрій Клименко, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Костенко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, голови місцевих рад, керівники підприємств, установ, організацій.

 

Перед присутніми виступив регіональний консультант з питань бюджету Анатолій Абрамов з інформацією щодо фінансових аспектів при створенні спроможних громад, про збільшення бюджетних надходжень, що відбувається в рамках бюджетної децентралізації. Він пояснив, що внаслідок проведення децентралізації та об’єднання громад, вони отримають додаткові фінансові та майнові ресурси, основні з них – 60% ПДФО, 25% екологічного податку, 5% акцизного податку, 100% єдиного податку, 100% податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, 100% податку на майно (нерухомість, земля, транспорт), державні субвенції (освітня, медична), право розпоряджатися землями державної власності на території об’єднаної громади. Об’єднані громади переходять на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом.

Про правові аспекти та загальну ситуацію щодо децентралізаційних процесів в області розповів регіональний консультант з юридичних питань Володимир Нижник. Він розповів про основні вимоги до необхідних приміщень  (площа до 2700 м2) та штатної чисельності апарату об’єднаних громад (від 50 до 80 співробітників), повноваження старост.

Приклади з позитивного досвіду об’єднаних  громад в Кіровоградській області  аргументовано навела регіональний консультант з питань комунікацій у Кіровоградській області Валентина Остапчук.

На кінець зустрічі голова районної ради грабовий Дмитро Грабовий від імені голів місцевих рад висловив думку про те, що зміни в системі місцевого самоврядування в Україні вкрай необхідні, але серед загалу голів місцевих рад існують побоювання щодо виникнення проблемних питань після об’єднання, а Казавчинський сільський голова Сергій Манзюк запропонував розпочинати процес об’єднання громад навколо спільних проблем задля їх вирішення шляхом співробітництва.« повернутися до списку новин