Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 419

Сьогодні, 18 квітня, при голові районної ради Дмитру ГРАБОВОМУ була проведена нарада щодо проблем з фінансуванням дошкільних навчальних закладів міста Гайворона.


У нараді взяли участь: представники відділу освіти районної державної адміністрації, заступник начальника фінансового управління районної державної адміністрації Наталія Асау-ляк, прокурор Гайворонського відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури Надія Лабенко, начальник Гайворон-ського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області, підполковник В`ячеслав Пономаренко, а також представники дитячих дошкільних навчальних закладів міста. 

Основне питання, яке спонукало до зустрічі представників дошкільних навчальних закладів міста та районної влади - відсутність фінансування закладів дошкільної освіти з місцевого бюджету.

Слід зазначити, що керівники дошкільних навчальних закладів неодноразово звертались до міського голови Р.Т.Волуйка з приводу відсутності фінансування закладів, однак очільник міста зазначив, що кошти в місцевому бюджеті на утримання комунальних закладів на даний час відсутні та порекомендував звернутись до районної влади.

Відтак сьогодні очільник районної ради Дмитро Грабовий під час зустрічі з представниками ДНЗ міста зазначив, що із 19 органів місцевого само-врядування району питання щодо належного утримання дитячих садочків є лише на території міста.

При цьому керівник району звернув увагу присутніх на те, що відповідно до п.2 статті 37 розділу VII Закону України "Про дошкільну освіту" утримання та розвиток матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти здійснюється за рахунок коштів засновника.

У 2016 році міським головою були затверджені установчі документи дошкільних закладів міста Гайворона, якими передбачено, що засновником є Гайворонська міська рада.

Відтак відповідно до вимог Статутів даних закладів засновник має забезпечувати фінансуванням, матері-ально-технічним забезпеченням, ре-монтом і господарським обслугову-ванням, харчуванням та медичним забезпеченням виключно з місцевого бюджету Гайворонської міської ради.

Отже, Гайворонська міська рада, як власник закладів дошкільної освіти міста Гайворона зобовязана повністю забезпечувати фінансування цих закладів.

Одночасно керівник районної ради Д.М. Грабовий звернув уваги присутніх на те, що Гайворонська районна рада в межах наданих законом повноважень також приймає участь у фінансування закладів дошкільної освіти відповідно п.20 "Прикінцевих та перехідних положень" Бюджетного кодексу України за рахунок міжбюджетних трансфертів з районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування. Так, на 2019 рік Гайворонській міській раді було затверджено дотацію на утримання закладів дошкільної освіти міста Гайворона в сумі 7 млн. 678 тис.грн.

В свою чергу перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Костенко довів до відома присутніх статистичні дані стану фінансування дошкільних навчальних закладів міста за період 2016-2019 років.

З метою якнайшвидшого вирішення питання щодо належного функціонування дитячих садочків міста голова районної ради зазначив, що на черговій сесії обласної ради він особисто озвучить ті проблеми, які сьогодні стоять перед ДНЗ міста.

Одночасно керівник району звернувся із заявою до представників правоохоронних органів вивчити питання, які сьогодні обговорювались та вжити відповідних заходів до керівництва Гайворонської міської ради.

"Я переконаний, що діти - це наше майбутнє і немає жодної різниці в тому, з міста вони, чи з сільського населеного пункту! Ми повинні забезпечити їх якісним харчуванням в дитячих садочках і у зв`язку з ситуацією, яка виникла у дошкільних навчальних закладах міста - Гайворонська районна рада за свої кошти профінансує харчування дітей на найближчий період! - підкреслив очільник районної ради Дмитро Миколайович Грабовий.

 


 « повернутися до списку новин