Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 730

 

Сьогодні, 14 грудня, в Україні відзначають

День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася
26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. 

 

 

В рамках відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня 2017 року у районному Будинку культури відбулися урочисті заходи за участю голови районної ради Дмитра ГРАБОВОГО, керівника апарату районної державної адміністрації Анни Смілянець, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, представників громадської організації «Союз Чорнобиль Україна», керівників відділів, управлінь та структурних підрозділів адміністрації, керівників установ і організацій району, громадськості та представників ЗМІ.

Очільник районної ради Дмитро Грабовий під час свого виступу висловив подяку самовідданим ліквідаторам за сміливість та відвагу: "Ця біда торкнулася сотень тисяч українців — ліквідаторів, переселенців, дітей та дорослих. Завдяки мужності ліквідаторів, ми сьогодні лише з жахом згадуємо  про ті події. Без самовідданого героїзму тих мужніх людей, наслідки могли б бути набагато гірші. І невідомо, чи багато хто з вас, хто читає ці строки, зміг би сьогодні мати таке щастя - бути живим і насолоджуватися життям.  Тому велика шана і уклін до землі всім героям, всім, хто не жалкував себе, всім, хто врятував нас від ще більшого лиха" — зазначив Дмитро Миколайович.

Районна влада не залишається байдужою та  всіляко сприяє підтримці ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 

За високий професіоналізм, мужність і проявлений героїзм та з нагоди Дня ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Орденом "Долг и честь" Всеукраїнської громадської організації "Союз рятівників" нагороджено учасників ліквідації аварії на ЧАЕС:
Віталія Васильовича ПОВОРОЗНЮКА
Михайла Миколайовича ПОЛІЩУКА
Віктора Олексійовича ЗЕМЛЯНІКА
Василя Васильовича НАСТЕНКА


Знаком народної пошани Орденом "Чорнобильський Хрест" Всеукраїнського об'єднання "Країна" нагороджено Дмитра Парфентійовича ЗАГНІТКА із с.Таужне.

Орденом "Честь та пошана" Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" нагороджено
Михайла Олександровича ГОЛОБОРОДЬКА (м.Гайворон), Миколу Петровича ЖУРЖІЯ (с.Чемерпіль), Василя Борисовича ТКАЧУКА (с.Чемерпіль) та Володимира Борисовича БОРОВІЦЬКОГО (с.Чемерпіль).

За активну громадську позицію, мужність і відвагу, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та закінчення будівництва саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС:


 

 

Грамотою Гайворонської районної державної адміністрації і районної ради

нагороджено:
ДЕНИСЮКА Михайла Івановича
ДИЧКА Аркадія Олександровича
ЖУРЖІЯ Михайла Михайловича
КИРИЛЯКА Юрія Володимировича
КУДЕЛЯ Юрія Володимировича

 

 

 


 

 

 

На знак шани і вдячності було покладено квіти до підніжжя пам'ятного знаку учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції у міському сквері Перемоги.


…Сьогодні вся Україна згадує їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14-те грудня святом.


Як відомо, 29 листопада 2016 року було завершено насування арки, яка накриває четвертий енергоблок. Будівництво нового саркофагу, який розрахований на 100 років, тривало 4 роки і коштувало 2,15 млрд доларів.

 

 

 

 


 « повернутися до списку новин