Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 452

 

Багато трагедій пережив
український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932 – 1933 років, історія не знає.

Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства.
За своїм вражаючим масштабом Голодомор можна порівняти
тільки з втратами нашого народу
від Другої світової війни.

 


 

В останню суботу листопада вся Україна у жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами Голодомору 1932-33 років. У цей скорботний день ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу, вчинений комуністичним режимом.

Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою. Україна втратила мільйони своїх кращих синів та дочок – хліборобів, учених, творчу інтелігенцію.
 

 

 

 

 

Сьогодні голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців і сучасне покоління. У період з квітня 1932 по листопад 1933 рр., тобто приблизно за 500 днів, в Україні загинули мільйони безневинних людей.

На підтвердження страшних наслідків Голодомору в Україні дослідники називають різні цифри жертв, так щодня вмирало приблизно 25 тис. осіб, тобто понад 1000 осіб щогодини, або ж – 17 осіб щохвилини.
 

...Спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у нашому сьогоденні. І наш святий обов’язок закарбувати в серцях пам’ять про невинно убієнних наших братів та сестер, зробити все можливе, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору-геноциду. Хай найвищим пам’ятником мільйонам жертв України буде світлий храм нашої душі, сповненої скорботи та молитвою за їх упокоєння!
 


У спільній молитві згадаймо усіх жертв голодоморів,
запалімо свічу пам’яті у власній оселі та у своїй душі!
Ми маємо усвідомити, щоб цього не сталося більше з нашими дітьми,
внуками, нашими правнуками, повинні бути єдині у творенні нашої
Української національної держави, тверді та свідомі у своєму виборі.

Сьогодні складаємо співчуття нащадкам, родинам загиблих.
Нехай Господь Бог прийме їхні душі до Царства Божого,
а нас укріпить у вірі, надії, любові!

 

 

Голова районної ради
Дмитро ГРАБОВИЙ

 « повернутися до списку новин