Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 568

Кожного року, напередодні

Дня місцевого самоврядування,

підбиває підсумки своєї роботи
та аналізує результати досягнень очільник районної ради

Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ

Стабільність – запорука успіху

"2017 рік Гайворонська районна рада розпочала свою роботу з позачергової сесії на якій основним питанням було підняття на два тарифні розряди заробітної плати педагогічним працівникам нашого району, ця стаття витрат повністю фінансується з районного бюджету. В цьому питанні ми стали першими серед інших районів Кіровоградщини.


В Гайворонському районі пройшла освітня реформа, яка не змінила кількості освітніх закладів району та не залишила без роботи жодного працівника освіти. Це стало можливим завдяки злагодженості та серйозного відношення до даного питання усього депутатського корпусу районної ради. В доповнення до цього хочеться додати, що в полі діяльності державних органів району освіта була, є і буде пріоритетним напрямком, який забезпечив почесне четверте місце по якості і результативності роботи серед 25 районів області та дев’яте серед загального переліку районів, об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення. Важливо зазначити, що при реформуванні загальноосвітніх закладів району ми зберегли мережу шкіл І-ІІ та І-ІІІ ступенів, утворивши при цьому чотири опорних школи, забезпечивши максимально сприятливі умови для навчання дітей прилеглих філій. На сьогодні в освітньому окрузі району чи не найбільше опорних шкіл серед районів області.
Серед них:

  • Гайворонське навчально-виховне об’єднання №1 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» (Соломіївська філія, Покровська філія, Долинівська філія);
  • Гайворонське навчально-виховне об’єднання №2 «Загальноосвітня школа-гімназія І-ІІІ ступенів» (Гайворонська філія №1 Гайворонського навчально-виховного об’єднання №2 «Загальноосвітня школа-гімназія І-ІІІ ступенів», Гайворонська філія №2 Гайворонського навчально-виховного об’єднання №2 «Загальноосвітня школа-гімназія І-ІІІ ступенів»);
  • Хащуватське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» (Казавчинська філія, Тополівська філія, Берестягівська філія, Мощенська філія, Червоненська філія, Вікнинська філія);
  • Заваллівське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» (Сальківська філія).

Збережені загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів сіл Могильне,  Бандурове, Солгутове, Таужне, Чемерпіль та Заваллівська школа-інтернат, а також позашкільний навчальний заклад – Гайворонський центр дитячої та юнацької творчості та Гайворонський міжшкільний навчально-виробничий комбінат.    Також хочеться сказати, що в цьому році був придбаний шкільний автобус "Мрія" за рахунок співфінансування з районного та державного бюджетів.

В  2017 році прийнята унікальна районна Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді "Я – патріот", аналогів якої не було тривалий час і це є заслугою всього депутатського корпусу. У ній йдеться на сьогодні про дуже актуальні речі – це і виховання патріотично налаштованої молоді, і грошове забезпечення Програми.

І вже в цьому році, в рамках цієї Програми виділено 25,0 тис.грн. на придбання найнеобхіднішого для матеріально-технічного забезпечення викладання предмету "Захист Вітчизни". Так, цієї суми замало, але це перший крок, на якому ми не зупинимось і патріотичне виховання молоді є пріоритетним як для районної ради, так і для районної державної адміністрації. 

На базі Гайворонського МНВК створено центр патріотичного виховання учнів Гайворонського району, де свої вміння та навички, а головне любов до Батьківщини передає висококваліфікований педагог Анатолій Трачук. На моє глибоке переконання ці кроки районної влади правильні і вже найближчим часом ми отримаємо позитивні результати.

Головний та позитивний момент, який відбувся в жовтні місяці цього року стосується КЗ "Гайворонська центральна районна лікарня" – це обрання Гришиної Галини Василівни заступником голови госпітальної ради західного госпітального округу Кіровоградської області. Вся делегація госпітальної ради побувала в Гайворонській ЦРЛ, проінспектувала її, члени делегації почули відповіді на різноманітні запитання і залишились задоволені станом справ в нашій лікарні. Я впевнений, що після цього ніхто не скаже, що Гайворонську лікарню закриють, а районна влада "зливає" район, тому що ми разом відстояли нашу лікарню і в ході жвавих дискусій затвердили Гришину Г.В. заступником голови госпітальної ради.

Також хочу повідомити, що західний госпітальний округ буде працювати без центру госпітального округу, а в нього будуть входити: чотири лікарні інтенсивного лікування (Гайворонська, Добровеличківська, Новоукраїнська та Маловисківська ЦРЛ), всі інші лікарні планового лікування. Це є нормальним позитивним моментом для нас і вже час закінчувати будь-які спекуляції на цю тему.
 
Основне, що хочеться зазначитице те, що на сьогоднішній, дуже не простий час, в час реформ та економічних трансформацій районною радою та райдержадміністрацією вчасно та стабільно виконуються всі фінансові виплати та соціальні гарантії, які поставлені перед нами державою і це головне для нормального розвитку та життя громади Гайворонщини.

На передодні Дня місцевого самоврядування хочу сказати такі слова:
"Моєю опорою, підтримкою, радниками є депутати, які пройшли до районної ради та мають довіру від громад, які на виборах віддали за них свої голоси, усі депутати  активно працюють над нормативними актами, що входять до компетенції ради. Попередньо всі проекти рішень вивчаються, обговорюються і погоджуються відповідними профільними комісіями, до складу яких входять депутати з професійним досвідом роботи, як на підприємствах, установах та організаціях, так і в депутатській діяльності. Більшість депутатів обрано вперше, але є дуже активними та відповідальними перед поставленою задачею, також радує те, що депутати перед проведенням пленарного засідання сесії вивчають матеріали та ознайомлюються з проектами рішень, тому на пленарних засіданнях сесій усе проходе сконцентровано та злагоджено.

Окрему подяку виношу представникам бізнесу в районній раді, завдяки Вашій постійній підтримці та увазі належним чином розвивається соціальна сфера населених пунктів району. Також хочу висловити слова вдячності кожному без винятку депутату районної ради за плідну та конструктивну роботу в комісіях, пленарних засіданнях сесій за повсякденну увагу до своїх виборців.

Хочу висловити подяку головам рад за плідну співпрацю, адже спілкуючись ми можемо перейняти чи поділитись різними баченнями роботи, які виникають у процесі злагодженої співпраці. Ми регулярно проводимо засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.  Очільники місцевих рад району мають змогу поділитися досвідом розробки та впровадження планів розвитку громад, обговорити нагальні проблеми та шляхи їх вирішення,  також неодноразово обговорювалися очікування та перспективи щодо адміністративно-територіальної реформи".

Також добрим словом необхідно згадати і тих, хто вже на заслуженому відпочинку, але доля їхньої праці слугувала становленню та
розвитку місцевого самоврядування в Гайворонському районі.

                                                                                                                
Разом ми дійдемо до нових зворушень та перемог!
 « повернутися до списку новин