Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 676

 

Сьогодні, 09 червня, відбулось
VI засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

Участь у засіданні Координаційної ради прийняли голови міської, селищних та сільських рад, представники районної державної адміністрації та її структурних підрозділів, а також представники медичних установ району та ГО "ВОЇНИ СВІТЛА ПРИБУЖЖЯ".

 


Засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування відкрив та вів голова районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ.

На порядок денний засідання було запропоновано розглянути питання: 

  • Про стан водопостачання міста Гайворон та району
  • Про стан соціальної підтримки учасників антитерористичної операції.
  • Про утримання доріг державної власності на території району
  • Про обґрунтування економічної та фінансової спроможності добровільного об'єднання територіальних громад.

Так, по питанню про стан водопостачання міста Гайворон та району інформацію надав Олександр Володимирович КОВТОНЮК - секретар Гайворонської міської ради, який зазначив, що на сьогоднішній день ситуація з водопостачанням в місті вкрай негативна. З даного питання вчора відбулось засідання профільної постійної комісії міської ради, на якій було окреслено першочергові заходи щодо покращення водопостачання в місті. Крім того, було дано доручення керівнику комунального господарства створити спеціалізовану групу, яка б проводила рейди щодо виявлення несанкціонованих підключень до мережі централізованого водопостачання та їх ліквідацію. Одночасно буде проводитись роз'яснювальна робота з населенням міста щодо раціонального використання водних ресурсів. 
Секретар міської ради також зазначив, що у літній період використання води збільшується вдвічі. Відтак, на пленарному засіданні XVI сесії міської ради були передбачені необхідні кошти для буріння додаткових свердловин, а також придбання автоматизованого обладнання для насосних станцій.

 

 

Під час обговорення даного питання очільник районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ висловив занепокоєння станом водопостачання в місті та зазначив, що міська влада в першочерговому порядку повинна докласти максимум зусиль, аби у найкоротші терміни все ж таки покращити надання послуг з водопостачання.

 

 

 


Про стан соціальної підтримки учасників антитерористичної операції інформацію надав Валерій Дмитрович КОНЬКО - начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, який повідомив, що станом на 01 червня поточного року в управлінні соціального захисту населення перебуває на обліку 12 інвалідів війни з числа учасників АТО, 1 інвалід війни з числа учасників в Революції Гідності та 273 учасника бойових дій з числа учасників антитерористичної операції на сході України.

З метою соціального захисту військовослужбовців, які брали участь в АТО та членів їх сімей була прийнята та діє комплексна Програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції і членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО та вшанування пам'яті загиблих на 2010-2020 роки. Відповідно до районної комплексної Програми передбачено кошти на 2017 рік для виплати одноразової матеріальної допомоги в загальному розмірі 100 тис.грн. за рахунок коштів районного, селищних та сільських бюджетів членам сімей загиблих учасників АТО, учасникам антитерористичної операції, які отримали інвалідність, каліцтво або часткову втрату працездатності, а також інших пошкоджень, одержаних під час участі в антитерористичній операції.

Так, за січень-травень 2017 року матеріальну допомогу отримали 30 учасників АТО на загальну суму 41 тис.грн. Станом на 01 червня 2017 року в управлінні соціального захисту населення РДА для одержання санаторно-курортної путівки перебуває на обліку з числа учасників АТО - 26 учасників бойових дій та 4 інваліда війни. На сімейний відпочинок - 62 сім'ї (110 дорослих та 43 дитини).

Як зауважив Валерій Дмитрович, з обласного бюджету в рамках обласної комплекної Програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців і поранених учасників АТО виділено кошти в сумі 45 тис.грн. З них - 1 інвалід та 4 учасника АТО отримали путівки в КП "Знам`янська обласна бальнеологічна лікарня". На сімейний відпочинок виділено кошти в сумі 78 тис.грн. (сімейний відпочинок проходить на базі відпочинку "Колос" с.Рибаківка Херсонської обл. та санаторії "Київ Плюс" м.Моршин Львівської обл.)

Крім того, Конько В.Д. зазначив, що на 2017 рік з державного бюджету на заходи із психічної реабілітації, соціальної і професійної адаптації учасників АТО та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням виділено кошти в сумі 30450 грн. для 1 інваліда АТО та 4 учасників АТО. Два учасника АТО отримали путівки в санаторій "Карпати" Закарпатської області.

Одночасно керівник управління соціального захисту населення звернув увагу присутніх на те, що у 2017 році до 05 травня виплачена одноразова грошова допомогу ветеранам війни - 273 пільговикам на загальну суму 347900 грн. 

Також із співдоповідями з даного питання виступили Зоя Борисівна ГОЛОВКО - заступник головного лікаря КЗ "Гайворонський ЦПМСД", Галина Петрівна ГНАТЬЄВА - заступник головного лікаря КЗ "Гайворонська ЦРЛ" та Андрій Григорович ІВАЩЕНКО - військовий комісар районного військового комісаріату.

Так, Головко З.Б. зазначила, що в комунальному закладі "Гайворонський Центр первинної медико-санітарної допомоги" станом на 01 червня 2017 року під медичним наглядом перебуває 262 учасника АТО, з них 13 - є інвалідами. Амбулаторно проліковано 22 чол., направлено в обласний госпіталь - 12 чол., направлено в республіканський госпіталь - 8 чол.

З метою покращення кваліфікованої медичної допомоги учасникам АТО, які проживають в сільській місцевості, проводяться виїзні прийоми сімейних лікарів згідно графіку. По безкоштовним рецептам відпущено медикаментів на суму 2990 грн. - 11 чол., санаторно-курортне лікування отримали 3 учасника АТО.За інформацією Гнатьєвої Г.П. в комунальному закладі "Гайворонська ЦРЛ" для лікування ветеранів війни виділено 12 ліжок. Зокрема, терапевтичних - 4, неврологічних - 4 та хірургічних - 4. Усі ліжка використовуються ефективно та згідно з призначенням. 

У 2016 році проліковано 31 хворого, в тому числі 26 - учасників АТО. Крім того, санаторно-курортне лікування отримали 3 особи, в обласному госпіталі для ветеранів війни проліковано 10 осіб, в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни проліковано чотирьох осіб. 7 учасників АТО отримали амбулаторну стоматологічну допомогу. Що стосується невідкладної допомоги, то вона надається безкоштовно.

За словами заступника головного лікаря КЗ "Гайворонська ЦРЛ", лікувальними закладами району здійснюється моніторинг військовослужбовців, учасників АТО, які повертаються із зони бойових дій. Здійснюється ряд заходів щодо їх безкоштовної диспансеризації. На сьогоднішній день у сімейних лікарів на диспансерному обліку перебуває 262 особи. В свою чергу військовий комісар Андрій Григорович Іващенко зазначив, що Гайворонським РВК приділяється значна увага соціальному захисту учасників АТО та їх сімей. Так, протягом п'яти місяців поточного року з різних питань соціальної підтримки до РВК звернулось понад 100 учасників антитерористичної операції.

Відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" призначено пенсії по лінії Міністерства оборони України п'яти учасникам АТО, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з проходженням військової служби.

Статус "Учасник бойових дій" з початку року встановлено двом учасникам АТО, ще троє отримали нові посвідчення замість втрачених. Усім зазначеним учасникам бойових дій видано талони на право пільгового проїзду територією України.

У Гайворонському РВК проводиться також й значна довідкова робота, ведеться активне листування з військовими частинами, іншими установами та організаціями, які надають необхідні документи учасникам АТО. Крім того, районний військовий комісаріат тісно співпрацює з районним Центром зайнятості, де учасникам АТО надаються послуги з працевлаштування.

 

 

В ході обговорення питання щодо стану соціальної підтримки учасників антитерористичної операції із запитаннями та пропозиціями до доповідачів звернувся представник громадської організації "ВОЇНИ СВІТЛА ПРИБУЖЖЯ" Сергій Миколайович МОЛДОВАНОВ. Так, на всі запитання С.М.Молдованов отримав вичерпні відповіді від представників медичної галузі, а також від керівника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Слід зазначити, що під час обговорення питання забезпечення медичної допомоги та надання медичних послуг учасникам АТО, Сергій Миколайович наголосив на тому, що необхідно у найкоротші терміни вивчити питання щодо надання кваліфікованої та ефективної медико-психологічної допомоги.

В свою чергу очільник районної ради Дмитро Грабовий запевнив Сергія Молдованова, що районна влада спільно з медичними закладами буде шукати шляхи вирішення даного питання.

 

Крім того, на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування були розглянуті та обговорені питання "Про утримання доріг державної власності на території району" (поінформував Олексій Васильович ГОНЧАРУК - начальник філії "Гайворонський райавтодор") та питання "Про обґрунтування економічної та фінансової спроможності добровільного об'єднання територіальних громад (поінформував Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ - голова районної ради).

По всім питанням порядку денного прийняті відповідні рішення.


 

« повернутися до списку новин