Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 213

Сьогодні, 12 вересня 2019 року
під головуванням Дмитра Грабового відбулась позачергова двадцять восьма сесія Гайворонської районної ради сьомого скликання.


У роботі пленарного засідання взяли участь 20 депутатів районної ради, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Костенко, керівники відділів, управ-лінь районної державої адміністрації, представники ЗМІ.

Депутати внесли зміни до Програми економічного і соціального розвитку Гайворонського району на 2019 рік, а також розглянули важливе питання щодо недопущення продажу землі.

Під час свого виступу очільник районної влади Д.Грабовий зазначив, що аграрії району висловлюють підтримку намірам Президента країни щодо скорішого відновлення Української економіки, забезпечення її стійкого розвитку, подолання корупції та підвищення добробуту пересічних українців. Розбудова заможної, сильної, єдиної та щасливої України, в якій держава існує для людини, а не людина існує для держави – це наша спільна мета і завдання, виконання якого від нас вимагає народ України.

Крім того Дмитро Миколайович зауважив, що скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з кроків, які виходять далеко за рамки сьогодення та визначають подальшу долю не тільки аграрного сектору, а і всієї країни на десятиріччя вперед.

Одним з  найважливіших питань, яке хвилює аграріїв та всіх жителів Гайворонського району є чи стануть українці наймитами на власній землі, чи продовжать і далі в Україні рости земельні латифундії?

Це не тільки економічне, а й соціальне питання. Там де землю обробляють малі і середні аграрії - село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль в підтримці соціального та культурного життя громади. Там де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо холдинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, а більшість сіл виявляються просто не потрібні, економічно невиправдані, що веде до їх повільної смерті. В результаті їх мешканці опиняються замкненими всередині депресивних територій, тому що не можуть продати свою хату та перебратися в інше місце.

Відтак, під час пленарного засідання депутати районної ради прийняли рішення підтримати звернення ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада” до Президента України №345 від 14.08.2019р. щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення і законодавчої заборони іноземцям купувати Українські землі. Забезпеченням цього є внесення відповідних норм до першої частини Конституції України, що можна зробити лише після проведення всеукраїнського референдуму.

Невиконання цього та допуск іноземців до Українських земель є реальною загрозою нашій економічній та продовольчій безпеці, а також призведе до наростання соціального напруження та пришвидшеної деградації Українського села!« повернутися до списку новин