Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 490

Сьогодні, 12 серпня 2016 року, голова районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ провів робочу зустріч з головами місцевих рад району.

Під час зустрічі було розглянуто ряд нагальних питань життєдіяльності територіальних громад. Зокрема, було заслухано питання щодо підготовки до відзначення 30-х роковин з Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, про пожежну небезпеку на полях району, про підготовку до відзначення та святкування Дня Прапора (23 серпня) та 25-ої річниці Дня Незалежності України (24 серпня). Крім того, було розглянуто питання стосовно підготовки (готовності) загальноосвітніх навчальних закладів району до нового навчального 2016/2017 року.

Так, по першому питанню виступив голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ, який зазначив, що згідно Указу Президента України П.Порошенка №702/2015 "Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи" 2016 рік оголошено Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.  

Як зазначив очільник району, вже 24 грудня 2015 року районною радою була затверджена районна Програма соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2016-2017 роки.

При цьому Дмитро Миколайович висловив слова подяки головам місцевих рад та депутатському корпусу за підтримку та сприяння у проведенні 26 квітня 2016 року пам’ятних заходів, приурочених до Чорнобильської трагедії. Але у зв’язку з тим, що усі ці заходи будуть тривати до кінця цього року, в тому числі і відзначення День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 14 грудня 2016 року (у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС) районній ветеранській громадській організації "СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ" необхідна суттєва підтримка, в тому числі і місцевих рад.

Зокрема, заплановано нагородження ліквідаторів, які проживають на відповідній території, орденом "За мужність" 30 років Чорнобиля" та медаллю "За заслуги" 30 років Чорнобиля". А тому, враховуючи відповідні заходи та з метою проведення їх на належному рівні, необхідно вже зараз запланувати розгляд даного питання на засіданнях сесій місцевих рад, де також прийняти відповідні Програми для фінансування РВГО "СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ".

З доповненням до інформації виступив Петро КОЗІЙ - засновник Гайворонської районної ветеранської громадської організації "СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ", який більш детально поінформував про проблемні питання, які потребують підтримки та нагального вирішення.

В результаті розгляду даного питання, усі голови місцевих рад з розумінням віднеслися до важливості даної ситуації та будуть приймати усі міри, аби питання було вирішено позитивно.

 

По питанню пожежної небезпеки на полях району також поінформував голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ, який нагадав усім присутнім про трагедію, яка сталася 25 липня на території Ульяновського району, а також про ситуацію, яка відбулась на початку серпня місяця вже на території Гайворонського району.

Відтак, Грабовий Д.М. звернув увагу голів місцевих рад на необхідності проведення превентивної (роз’яснювальної) роботи із сільгоспвиробниками та фермерами, аби вони не здійснювали знищення стерні шляхом спалювання.

Крім того, Дмитро Миколайович зауважив, що з рішеннями сесій місцевих рад щодо правил поводження при сільськогосподарських роботах необхідно ознайомити усіх місцевих фермерів під підпис.

Також під час зустрічі з головами сільських та селищних рад було обговорено питання щодо підготовки та відзначення Дня Прапора (23 серпня) та Дня Незалежності України, яке буде відзначатись 24 серпня. Відтак, керівникам територіальних громад району було рекомендовано 23 серпня підняти прапори на всіх адміністративних будівлях, а в День Незалежності - провести урочисті заходи патріотичного спрямування.

Про готовність навчальних закладів (в тому числі і дошкільних) до нового 2016-2017 навчального року очільника району поінформував кожен голова територіальної громади.

Відтак виявилось, що в загальному підготовка до нового навчального року проходить без суттєвих проблем, проте в деяких сільських радах ще є певні проблемні питання, які знаходять на стадії вирішення. Зокрема, в ЗШ І-ІІст. с.Соломія необхідно здійснити заміну котла, у ЗШ І-ІІІ ст. с.Вікнина проводиться капітальний ремонт стелі, а в ЗШ І-ІІІ ст.  та дошкільному навчальному закладі с.Казавчин залишається невирішеним питання кадрових змін.

Крім того, як зазначив голова районної ради, вирішується питання щодо ремонту теплотраси у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ст. №2 та №5 м.Гайворон та знаходиться під його особистим контролем.

На завершення Дмитро ГРАБОВИЙ  зауважив, що напередодні святкування Дня Незалежності України кожен керівник територіальної громади повинен вжити заходів та привести до належного вигляду узбіччя та території населених пунктів, а також упорядкувати сміттєзвалища.

 

_____________________________________

 « повернутися до списку новин