Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 461

ДО 75-РІЧЧЯ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ

ТУТ КРОВ ЛЮДСЬКА ПРОЛИТА...

29 вересня ц.р. в Україні відзначили 75-ті роковини трагедії Бабиного Яру. Щороку в Хащуватській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проводять виховні години на честь вшанування пам’яті жертв Голокосту. Цей рік не став виключенням.

У народному музеї історії 5-ої гвардійської танкової армії зібрались школярі, вчителі на урок пам’яті. Розпочала його директор школи О.М. Вдовиченко.

Вона нагадала присутнім, що під час окупації Києва у 1941-1943 р.р. Бабин Яр став місцем масових розстрілів євреїв та ромів, радянських військовополонених, в’язнів  Сирецького концтабору, підпільників, членів ОУН, заручників. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року  за участі двох батальйонів  поліції  розстріляно майже 34 тисячі євреїв.

Як стверджують історики, вважається, що протягом двох років окупації у Бабиному Яру розстріляно до 200 тисяч осіб. Точної цифри жертв не відомо.

Олена Михайлівна розповіла всім історію села Хащувате, в якому протягом століть мирно співіснували, тісно переплітались дві культури, дві релігії — українська і єврейська. Лютий 1942 року ввійшов в історію нашого краю під жахливою назвою “Хащуватський Бабин Яр”. Більше 1000 євреїв були по-звірячому розстріляні. Серед них — 376 дітей.

Продовжив розмову  гість школярів — голова районної ради Д.М. Грабовий. У своєму виступі він наголосив, що ці страшні цифри, ці факти не вміщаються в людській свідомості. Такій жорстокості пояснення немає.

  • Ми маємо пам’ятати події Бабиного Яру, хащуватську трагедію. Лише наша пам’ять може заспокоїти безневинно убієнні душі, — відзначив Дмитро Миколайович. — Ми маємо пам’ятати Бабин Яр, розстріл у Хащуватому для того, щоб така трагедія не повторилася.

Учні школи читали вірші.

Голова районної ради Д.М. Грабовий, старшокласники, їх вчителі відвідали меморіальний комплекс “Хащуватська трагедія”. Хвилиною мовчання вшанували розстріляних земляків та поклали квіти.

« повернутися до списку новин