Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 237

16 серпня відбулася чергова двадцять сьома сесія Гайворонської районної ради сьомого скликання, пленарне засідання якої провів голова районної ради Дмитро Грабовий.


У роботі сесії взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Костенко, селищні та сільські голови, головні розпорядники коштів, керівники підприємств, установ організацій району, представники засобів масової інформації.

Після затвердження регламенту проведення XXVII сесії районної ради депутати перейшли до розгляду питань порядку денного, до якого було включено 12 питань.По перших двох питаннях, які стосуються районного бюджету, виступила заступник начальника фінансового управління районної державної адміністрації
Наталія Асауляк.


Так, районні обранці вирішили затвердити звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2019 року: по доходах у сумі 151980,3 тис.грн., у тому числі по загальному фонду 147592,0 тис.грн., по спеці-альному фонду – 4388,3 тис.грн.; по видатках  у сумі 151274,5 тис. грн., у тому  числі по  загальному фонду –  146576,7 тис.грн., по спеціальному –  4697,8 тис.грн. 

Крім того, Наталія Асауляк ознайомила депутатів з проектом рішення «Про внесення змін до рішення районної ради від 18 грудня 2018 року № 247 «Про районний бюджет на 2019 рік».

В даному проекті дохідна частина районного бюджету в цілому зменшується на 759,6 тис.грн., (з них по загальному фонду зменшується на 818,0 тис.грн. та збільшується по спеціальному фонду на 58,5 тис.грн.), а саме за рахунок таких змін обсягів міжбюджетних трансфертів:

  • надходження субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій по загальному фонду у сумі 520,0 тис. грн. (по загальному фонду);
  • надходження іншої субвенції з місцевих бюджетів до районного бюджету в загальній сумі 576,7 тис.грн., у тому числі до загального фонду бюджету – 518,2 тис. грн. (з обласного бюджету – 400,0 тис.грн. та місцевих бюджетів нижчого рівня – 118,2 тис.грн. та до спеціального фонду – 58,5тис.грн. (з обласного бюджету);
  • зменшення обсягу субвенції з місцевого бюджету надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, поводження з побутовими відходами (вивезення побутових відходів) та вивезення рідких нечистот, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії, абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету по загальному фонду у загальній сумі 1856,2 тис.грн.

Одночасно заступник начальника фінансового управління РДА зазначила, що для проведення вкрай необхідних видатків та з метою підготовки закладів до осінньо-зимового періоду пропонується здійснити передачу коштів з загального на спеціальний фонд шляхом перерозподілу в межах розпорядників коштів у сумі 320,9 тис.грн. 

Так, видатками районного бюджету відповідно в цілому зменшуються на 759,6 тис.грн., у тому числі по загальному фонду зменшуються на 1138,9 тис.грн. (за рахунок зміни обсягу трансфертів на 818,0 тис.грн. та за рахунок передачі коштів до спеціального фонду на 320,9 тис.грн.), та збільшуються на 379,4 тис.грн. по спеціальному фонду (у тому числі за рахунок надходження субвенції в сумі 58,5 тис. грн. та перерозподілу з загального фонду 320,9 тис.грн.).

По видатковій частині бюджету цільові субвенції з державного бюджету та місцевих бюджетів розподілено відповідно до їх цільового призначення.

Після ознайомлення депутатського корпусу зі змінами по головних розпорядниках коштів Наталія Асауляк запропонувала затвердити ряд розпоряджень голови районної державної адміністрації фінансового характеру, а також затвердити протокол засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості та будівництва від 06 червня 2019 року № 28.

По питанню про приведення діяльності закладів загальної середньої освіти Гайворонського району у відповідність до вимог Законоу України "Про освіту" виступив Олександр Гродзіцький - начальник відділу освіти районної державної адміністрації.

Він зазначив, що відповідно до Постанови  Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року №532 "Про затвердження Положення про освітній округ і опорний заклад освіти», наказу Міністерства освіти і науки від 06 грудня 2017 року № 1568 "Про затвердження Типового положення про філію закладу освіти", з метою забезпечення створення умов для організації роботи опорних шкіл та їх філій, функціонування ефективної мережі закладів освіти району, створення необхідних умов для рівного доступу громадян до якісної освіти, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів, приведення мережі освітніх навчальних закладів району до вимог чинного законодавства необхідно встановити, що з 01 листопада 2019 року освітня діяльність Берестягівської та Тополівської філій комунального закладу "Хащуватський ліцей" Гайворонської районної ради Кіровоградської області та Соломіївської філії комунального закладу "Гайворонський ліцей №1" здійснюється на рівні дошкільної та початкової освіти, що пов`язано з малою чисельністю учнів.

Підсумовующи вищезазначене керівник освітньї галузі району підкреслив, що дані зміни в діяльності закладів дадуть змогу зменшити кількість класів, які не відповідають нормативній наповнюваності, що дасть змогу забезпечити ефективне та раціональне використання бюджетних коштів.

Під час роботи сесії, депутати районної ради затвердили внесення змін до районної цільової Програми "Доступна медицина" на 2018-2020 роки та затвердили структуру комунального закладу "Гайворонська центральна районна лікарня", про що інформувала головний лікар КЗ "Гайворонська ЦРЛ" Зоя Головко.

В подальшій роботі сесії депутатами було заслухано ряд інших важливих питань, зокрема: 
про надання дозволу КНП "ЦПМСД" Гайворонської районної ради на припинення права постійного користування земельними ділянками, про внесення змін до районної цільової Програми щодо підтримки заходів мобілізаційної підготовки, мобілізації, призову на строкову військову службу, територіальної оборони у Гайворонському районі на 2018-2019 роки та ін.

Крім того було затверджено звернення депутатів Гайворонської районної ради про виділення з Державного бюджету України коштів на утримання і приведення у готовність до використання за призначенням захисних споруд цивільного захисту та депутатський запит депутатів Гайворонської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального будівництва України щодо адміністративно-територіальної реформи.

У питанні «Різне» слово мав прокурор Гайворонського відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури Сіренченко Владислав Леонідович.

Він поінформував присутніх щодо стану законності, заходів щодо її зміцнення та результатів діяльності Новоукраїнської місцевої прокуратури на території Гайворонського району впродовж І півріччя 2019 року. 


Підсумки сесії підвів голова районної ради Дмитро Грабовий, який крім того щиро подякував депутатському загалу за плідну співпрацю.

В результаті обговорення з усіх питань було ухвалені відповідні рішення. 

Згідно до чинного законодавства усі результати поіменного голосування депутатів розміщені на офіційному веб-сайті районної ради.

 « повернутися до списку новин