Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 464

 

У п'ятницю, 17 лютого, голова Гайворонської районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ прийняв участь у З'їзді Української асоціації районних та обласних рад, що проходив у місті Києві.

На засіданні вищого органу управління розглядалися нагальні питання діяльності Асоціації, як правового інструменту відстоювання інтересів різних рівнів місцевого самоврядування.

 

 

Зокрема, даний захід був покликаний вирішити як організаційні питання діяльності об’єднання, так і визначити подальші вектори роботи. Теми, що потребують свіжого погляду та єдиної позиції сфокусовані навколо ходу реформи органів місцевого самоврядування. З-поміж іншого, регіональні обранці занепокоєнні тенденцією до можливої зміни територіальних меж районів, що сильно актуалізується у зв’язку з об’єднанням територіальних громад. Це підводить до логічної необхідності у нормативно-правовому акті про адміністративно-територіальний устрій та змін до чинної Конституції. Відтак, ще з 2014 року залишається відкритим питання утворення виконавчих комітетів на обласному та районному рівні, які зможуть зміцнити інституційну спроможність зазначених місцевих представництв.

Також голови та уповноваженні представники рад розглянули й інші питання діяльності. Для більш широкого обговорення та розуміння офіційної позиції держави було запрошено керівництво держави, а також представників відомств, що безпосередньо займаються координацією та розробкою реформи органів місцевого самоврядування.

 

Так, в рамках з’їзду Української асоціації районних та обласних рад віце-прем’ єр-міністр - Міністр регіонального розвит-ку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко поспілкувався із керівниками органів місцевого самоврядування, розповів про урядові ініціативи та напрями, яким приділятиметься особлива увага.

Як зазначив високопосадовець - розвиток місцевого самоврядування залежить від активності громади, місцевих лідерів, а також якості законодавчого поля.

Одночасно Г.Зубко звернув увагу присутніх на те, що 09 лютого у Верховній Раді були ухвалені необхідні закони з децентралізації, які направлені на підсилення реформи місцевого самоврядування, а прийнятий Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування» – кардинальна, революційна річ. Він дає принципово нові засади роботи в органах місцевого самоврядування, відкриває нові перспективи.

"Цей Закон дасть можливість підсилити кадрову політику і залучити фахових людей до служби в органах місцевого самоврядування. Головне – розробити прозорі умови відбору людей на роботу, залучити фахівців і деполітизувати цей процес" - підкресли віце-прем'єр-міністр.

Також під час З'їзду були розглянуті питання про прийом нових членів та колективних членів до Асоціації, затверджено ряд рішень Правління Асоціації, внесені зміни  та доповнення до Статуту та складу Ревізійної комісії Асоціації, визначено основні напрямки діяльності Асоціації, розглянуто та затверджено ряд довгострокових програм діяльності даного органу управління.

Також було заслухано та вирішено й ряд інших важливих питань.

  « повернутися до списку новин