Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 508

 

Сьогодні, 13 червня,
голова районної ради
Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ
з робочою поїздкою відвідав загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів сіл Червоного та Вікнини, де провів зустріч із педагогічними колективами навчальних закладів.

 

Під час зустрічі очільник району висвітлив питання реформування освітньої галузі та утворення Освітнього округу на Гайворонщині. «Ми живемо у часи проведення реформ: реформи в освітній галузі, медицині… Всі реформи, які проходять, спрямовані, насамперед, на покращення рівня життя громадян», - наголосив Дмитро Миколайович.

Крім того він зазначив, що в рамках децентралізації, яка колись таки прийде на гайворонську землю, розглядаються можливості змін і в системі освіти. Шлях, обраний для цієї галузі - подальша оптимізація і створення освітніх округів.

Здебільшого людям важко зрозуміти, що звична освітня мережа з малокомплектними школами нині є баластом для бюджету і не виконує повною мірою свою основну функцію – надання якісної освіти на нормальній матеріально-технічній базі. 


Натомість шкільні освітні округи – це всебічний розвиток особистості, поглиблене вивчення окремих предметів, плацдарм для справжньої профільної освітньої мережі. Про переваги освітніх округів обговорювали на нараді за участі керівників шкіл, сільських голів та керівництва Гайворонщини в минулому місяці.

Під час зустрічі Дмитро Грабовий відзначив, що з метою реалізації поставлених завдань останнім часом по всій країні проводиться оптимізація навчальних закладів, створюються освітні округи та опорні школи, впроваджуються прогресивні форми навчання, відкриваються заклади нового типу. Відтак, районна влада прагне створити в районі мережу загальноосвітніх закладів, яка б реально відповідала освітнім потребам територіальної громади, забезпечувала ефективне використання фінансових та матеріально-технічних ресурсів. 

Одночасно очільник районної ради звернув увагу присутніх на те, що, вивчаючи досвід роботи в даному напрямку сусідніх Голованівського та Благовіщенського районів, які дещо скоротили кількість шкіл у зв'язку з їх економічною неефективністю, на Гайворонщині вирішили все ж таки зберегти усі навчальні заклади, аби уникнути суспільного напруження. Як буде в майбутньому - час покаже після прийняття нового Закону України "Про освіту".


На завершення керівник району зауважив, що увага влади до підростаючого покоління дуже важлива, адже саме теперішнім учням у майбутньому продовжувати розбудову країни. Влада робить все можливе для створення сприятливих умов для навчання та роботи в освітніх закладах. 

 

«Ми не стоїмо на місці, а постійно працюємо, знаходячи шляхи вирішення проблем. Якщо є проблеми, озвучуйте їх, тільки у співпраці ми зможемо багато зробити! - підкреслив Дмитро ГРАБОВИЙ

 

 

 


Наприкінці зустрічі голова районної ради відповів на запитання присутніх, подякував педагогам за виховання дітей, а також побажав гарного літнього відпочинку, здоров'я, успіхів і натхнення у новому навчальному році.

« повернутися до списку новин