Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 692

Сьогодні, 18 травня, відбулось пленарне засідання позачергової п'ятнадцятої сесії районної ради сьомого скликання,
яку відкрив та вів голова районної ради
Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ.


У роботі сесії прийняли участь голова районної державної адміністрації Ю.О. Клименко, заступники голови районної державної адміністрації, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівники установ та організацій району, селищні та сільські голови, представники політичних партій та громадських організацій.

Після відкриття засідання сесії голова районної ради повідомив про те, що 04 травня 2017 року у місті Кропивницькому відбулось засідання конкурсної комісії обласної премії імені Олександра Васильовича Гіталова – двічі Героя Соціалістичної Праці.

Під час засідання члени комісії шляхом відкритого голосування обрали лауреатів премії за підсумками 2016 року.

Так, одним із них у номінації
"Кращий керівник агроформування" став Вадим Вікторович ХОМЕНКО - керівник ТОВ "Долинівка".

Тому від імені депутатів районної ради та всіх присутніх очільник районної ради привітав Вадима Вікторовича з тим, що на Гайворонщині є такі гарні та відповідальні керівники агропідприємств та побажав, щоб трудовий подвиг, служіння землі та найблагороднішій професії – хлібороба й годувальника, залишались взірцем для багатьох.  

На позачерговій п'ятнадцятій  сесії районної ради було запропоновано розглянути шість питань порядку денного. Зокрема, "Про звіт про виконання районного  бюджету за І квартал 2017 року", "Про внесення змін до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року № 111 "Про районний бюджет на 2017 рік", "Про внесення змін до рішення районної ради від 12 травня 2016 року №53 "Про створення Гайворонського освітнього округу", "Про внесення змін до Статуту комунального закладу "Гайворонська центральна районна лікарня", "Про внесення змін до Статуту комунального закладу "Гайворонський Центр первинної медико-санітарної допомоги", "Про внесення змін до Статуту "Гайворонської районної стоматологічної поліклініки".

Всі питання порядку денного сесії попередньо обговорені на Президії та засіданнях постійних комісіях районної ради. 

Про звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2017 року присутніх поінформувала
Наталія Вікторівна ЄЖЕЛИК - начальник фінансового управління районної державної адміністрації.


Так, за І квартал 2017 року доходи районного бюджету в цілому склали 63792,0 тис.грн., у тому числі по загальному фонду – 62533,7 тис.грн., по спеціальному – 1258,3  тис.грн. (І квартал 2016 р. – 39492,7 тис.грн.,  38333,4  тис. грн., 1159,3 тис.грн.).    
Податків і зборів протягом звітного періоду до загального та спеціального фондів районного бюджету надійшло  10374,3 тис.грн., що становить 134,1% до затверджених з урахуванням змін  показників (2016 р  – 5935,3 тис. грн.), темп росту 174,8%. 

До загального фонду районного бюджету отримано 9238,0 тис.грн. податків і зборів, що становить 140,0 % до затверджених показників (6600 тис.грн.) та 188,6 % до показників відповідного періоду 2016 року (4897,3 тис.грн.) Податку на доходи фізичних осіб  надійшло 9204,3 тис.грн., що становить 139,5 % до затвердженого завдання та 188,0 % до аналогічних надходжень 2016 року (4896,7 тис. грн.).

Такий темп забезпечено насамперед за рахунок дотримання суб’єктами господарювання державних гарантій в оплаті праці, норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та здійснення дієвого контролю за виплатою поточної заробітної плати  на усіх  підприємствах району.


Офіційних трансфертів з державного бюджету одержано районним бюджетом за звітний період по загальному фонду у сумі  52178,3 тис.грн.(82,1 % в структурі всіх надходжень), з них: дотації усього – 7992,7 тис. грн. (12,6 % обсягу доходів загального фонду), у тому числі базова дотація – 2594,8  тис. грн. (4,1 %), додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 5397,9 тис. грн. (8,5 %);   субвенції разом – 44185,6 тис. грн. (69,5 % відповідно), з них субвенцій на державні програми соціального захисту населення – 25382,9 тис. грн., освітня субвенція – 11307,2 тис. грн., медична субвенція – 7495,5 тис. грн.

У порівнянні  з 2016 роком (33184,5 тис. грн.)  в цілому трансферти з державного бюджету збільшилися на 18993,8 тис. грн.,  або на 57,2 %. 

Крім того, Наталія Вікторівна ознайомила присутніх із видатками, які були проведені у звітному періоді, та по видатках, які були проведені по основних галузях.

На завершення, керівник фінансового управління РДА звернула увагу присутніх на те, що у звітному періоді на належному рівні забезпечено стан розрахунків по зареєстрованих фінансових зобов’язаннях розпорядників та одержувачів коштів місцевих бюджетів району. Кредиторська заборгованість по видатках районного бюджету (без урахування соціальних субвенцій з державного бюджету) станом на 01 квітня 2017 року відсутня.

По питанню  "Про   внесення  змін  до  рішення  районної  ради  від 23 грудня 2016 року № 111 "Про районний бюджет на 2017 рік" також виступила Н.В. Єжелик.

Вона ознайомила депутатський загал із основними змінами, які необхідно внести до районного бюджету на 2017 рік. Зокрема, необхідно залучити для фінансування видатків районного бюджету вільний залишок коштів, що склався станом на 1 січня 2017 року по загальному фонду  у сумі 25000 грн. та затвердити фінансування районного бюджету на 2017 рік. Також необхідно внести зміни до розподілу видатків районного бюджету та зміни до показників міжбюджетних трансфертів районного бюджету з іншими місцевими бюджетами.

Крім того, Наталія Єжелик звернула увагу присутніх, що необхідно затвердити на 2017 рік зміни до переліку об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку, а також затвердити низку розпоряджень голови районної державної адміністрації щодо затвердження субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Начальник відділу освіти районної державної адміністрації
Олександр ГРОДЗІЦЬКИЙ поінформував депутатський загал по питанню

"Про  внесення  змін  до  рішення  районної  ради  від 12 травня 2016 року №53 "Про створення Гайворонського освітнього округу".


Під час свого виступу Олександр Васильович зазначив, що входження України у європейський світовий освітній простір вимагає проведення модернізації змісту освіти в контексті її відповідності сучасним потребам. Передусім вагомого значення набуває середня освіта – центральна ланка в освітній системі будь-якої країни та основа для успішного здобуття освіти наступних рівнів й самоосвіти протягом усього життя.

Україна тільки стає на цей шлях, а реформа середньої освіти – реформа, орієнтована на те, щоб випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя.

Ідеологією реформи має стати концепція «Нової української школи», яка була затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року №988-р.

Ідея реформи передбачає введення 12-річної шкільної освіти. Початкова школа – чотири роки, як базовий період, адаптаційний цикл і 3–4 класи, потім – базова середня школа, яка буде називатися гімназією, п’ять років, де 5–6 класи мають свої особливості, 7–9 – свої, профільна середня школа (три роки) – два цикли. Децентралізація та ефективне управління нададуть школі реальну автономію.

Реформа освіти   передбачає укрупнення сільських шкіл та створення опорних шкіл.  Одночасно, відповідно до нововведень кожне найменше село матиме початкову школу. В  усіх регіонах будуть створюватися опорні школи за всіма сучасними стандартами, із кваліфікованим кадровим складом. Кожна така школа матиме не менше трьох філій. Філія – це школа, яка надає початкову та базову середню  освіту . Опорні школи будуть відвідувати діти з багатьох сіл, щоб мати змогу потім навчатись у профільних старших класах. Привозитимуть дітей на шкільних автобусах.

Відтак, відповідно до ЗУ "Про місцеве самоврядування ", ЗУ "Про Загальну середню освіту " та ряду законодавчих актів з метою  створення єдиного освітнього простору в районі та забезпечення умов для рівного доступу дітей до якісної освіти постало питання необхідності створення Гайворонського освітнього округу та утворення в його межах 4-х навчально-виховних об'єднань з опорними навчальними закладами, які планується утворити на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 м. Гайворон, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Хащувате, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт. Завалля та НВК «Гайворонська гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5».

До складу освітнього округу планується ввести:  
загальноосвітню школу  І-ІІІ ступенів  с. Могильне, загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с. Бандурове, загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с. Солгутове, загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с.Таужне, загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с. Чемерпіль, позашкільний навчальний заклад  -  Гайворонський центр дитячої та юнацької творчості та міжшкільний навчально – виробничий комбінат.

Методичне забезпечення навчальних закладів району забезпечуватиметься районним методичним кабінетом та районною психолого–медико–педагогічною консультацією відділу освіти районної державної адміністрації.

Забезпечення фінансово-господарської діяльності навчальних закладів району покладається на централізовану бухгалтерію та господарську групу відділу освіти районної державної адміністрації. 

Повноваження призначення  директорів опорних шкіл, завідувачів філій, загальноосвітніх шкіл, позашкільного навчального закладу, міжшкільного навчально – виробничого комбінату, педагогічних працівників опорних шкіл, їх філій, загальноосвітніх шкіл  залишається за  відділом освіти районної державної адміністрації.

Під час здійснення реформування загальноосвітніх навчальних закладів району планується реорганізувати  загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с. Казавчин та дошкільний навчальний заклад с.Казавчин у Казавчинський навчально – виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», що забезпечить необхідні умови для здобуття дітьми безперервної дошкільної та загальної середньої освіти в обсязі державних стандартів, розвитку їх творчих здібностей і нахилів.  

Підвезення дітей до опорних та загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів буде забезпечено наявними шкільними автобусами. Також з цією метою буде придбано новий шкільний автобус, який забезпечить довіз дітей до Хащуватського НВО.

"Таким чином, передбачені законодавством реформи мають поліпшити умови праці вчителя, покращити рівень надання освітніх послуг. Створення освітнього округу  забезпечить ефективне   надання якісних послуг для суб’єктів навчально-виховного процесу" - підкреслив Олександр Гродзіцький.

Також на пленарному засіданні було затверджено зміни до Статутів комунального закладу "Гайворонська центральна районна лікарня", комунального закладу "Гайворонський центр первинної медико-санітарної допомоги" та Гайворонської районної стомато-логічної поліклініки.

Як зазначив очільник районної ради Дмитро Грабовий, проекти рішень розроблені для виконання вимог Закону України, Податкового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру.

 

Після розгляду питань порядку денного сесії, Дмитро Миколайович повідомив присутнім, що до районної ради надійшов лист-відповідь від ПАТ "Укрзалізниця" про результати розгляду депутатського звернення від 24 березня 2017 року №143 щодо відновлення курсування причіпних вагонів зі ст.Гайворон та перешиття на широку колію ділянки протяжністю 28 км від Таужни до Голованівська.  

Так, у листі повідомляється, що на сьогоднішній день ПАТ "Укрзалізниця" не має можливості відновити пряме сполучення міста Гайворон з містами Львів, Харків та Дніпро безпересадковими вагонами відповідного сполучення. А що стосується перешиття на широку колію, то на даний час будівництво широкої колії на ділянці Таужне – Голованівськ є фінансово затратним та економічно недоцільним.

 

 

 

 

На завершення, про стан оперативно-службової діяльності Гайворонського ВП ГУНП, а також криміногенної обстановки в районі за 4 місяця 2017 року з інформацією виступив начальник Гайворонського відділу поліції, підполковник Сергій Вікторович СІРАК, який зазначив, що з метою профілактики злочинності Гайворонським відділом поліції впродовж січня – квітня поточного року проведено ряд організаційних та практичних заходів спрямованих на зміцнення законності та правопорядку, забезпечення конституційного ладу, прав і свобод людини, профілактики правопорушень та злочинності, боротьби з наркоманією, поліпшення розслідування кримінальних проваджень та розшукової роботи, удосконалення кадрового забезпечення.

До Єдиного обліку Гайворонського відділу поліції за вказаний період зареєстровано – 1479 заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, з яких зареєстровано до Єдиного реєстру досудових розслідувань 304, тобто 20,6% від загальної кількості, вирішено 1 тис. 074 матеріалів згідно Закону "Про звернення громадян", складено 59 адміністративних протоколів.

Впродовж 4 місяців 2017 року слідчими Гайворонського відділу поліції зареєстровано 165 кримінальних правопорушень. За вказаний період повідомлено про підозру 82 особам, у тому числі по 74 провадженнях з числа поточного року. Питома вага встановлених осіб 44,8 %, по області – 28,2%.

З вказаної кількості, було зафіксовано 61 тяжких та особливо кримінальних правопорушень, тобто 36,9% від загальної кількості. Всього таких кримінальних правопорушень було розкрито за вказаний період 19 (що вчинені в п.р.) тобто 31,1% (по області – 30,2%). 

Закінчено досудове розслідування по 277 кримінальних правопорушеннях, з них з обвинувальним актом до суду направлено 78. 

Крім того Сергій Сірак звернув увагу присутніх на те, що силами кримінальної поліції Гайворонського ВП за вказаний період було встановлене місце перебування трьох безвісті зниклих осіб, які розшукувались відділом поліції з кінця 2016 року (Вінницька С.І., Ремньова Н.Ю., Чорновол С.В.).

Також керівник відділу поліції зазначив, що одним з окремих напрямків діяльності відділу поліції залишається профілактика правопорушень пов’язаних з насильством в сім’ях та їх протидією. Відтак, протягом чотирьох місяців поточного року до адміністративної відповідальності за насильство в сім’ї притягнуто 27 осіб.

Після свого виступу С.В.Сірак надав розяснення та обгрунтовані відповіді на ряд запитань від депутатів районної ради.


 « повернутися до списку новин