Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 567

 

 

За сім місяців цього року фонд оплати праці, з якого роботодавці сплачують єдиний соціальний внесок в межах району, склав 103245,9 тис.грн. 

Темп зростання порівняно з відповідним періодом 2015 року – 112,7%, проте він недостатній для забезпечення пенсійних виплат громадянам власними коштами. 

 

 

 

В умовах децентралізації основним завданням органів Пенсійного фонду є збільшення чисельності офіційно працевлаштованих осіб, підвищення рівня їх заробітної плати та відновлення балансу трудових ресурсів.

Аналіз отриманих звітів платників за червень 2016 року по району свідчить, що кількість застрахованих осіб становить 4797 осіб, що на 659 осіб менше, ніж за відповідний період минулого року, проте на 19 осіб більше, ніж у попередньому звітному періоді (травні 2016 року). В районі з початку року  на 243 особи або на 58,3% зменшилася кількість застрахованих осіб, яким страхувальники за умови відпрацьованого повного місяця виплачують заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімуму (без застрахованих осіб, які працюють за угодою ЦПХ; без застрахованих осіб, які працюють неповний робочий час) і станом на 01.08.2016 року становить 174 особи. Проте допущено збільшення кількості зазначених застрахованих осіб  ПАТ «Гайворонський тепловозоремонтний завод» (57,1%)  та  ТОВ «Юніком» (85,7%).

Управління Пенсійного фонду України в районі продовжує роботу з Гайворонським відділенням Голованівської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області та Управлінням соціального захисту населенння Гайворонської РДА по виконанню Плану спільних заходів по легалізації доходів та відносин у сфері зайнятості. У результаті вжитих заходів у січні – липні цього року легалізовано 28 осіб, додатково надійшло 20,8 тис.грн єдиного соціального внеску.

Управління Фонду в районі активно здійснює інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань переваг легальної зайнятості.

Сьогодні дуже важливо, щоб громадяни осмислили те, що отримуючи зарплату "в конвертах", вони самі себе позбавляють соціального захисту в майбутньому, так як пенсію вони отримають лише з офіційно нарахованих сум заробітку. Погоджуючись сьогодні на політику роботодавця щодо отримання заробітної плати "в конвертах", без сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, кожен працюючий ставить під загрозу свою майбутню пенсію, а загалом і майбутнє. Зараз для нарахування пенсії важливий саме страховий стаж. За період після 01.01.2004 року підтвердженням страхового стажу є дані персоніфікованого обліку. Відповідно, стаж буде зараховано за однієї умови – сплати внесків, а не відображення записів у трудовій книжці працівника.

Нелегальний заробіток не хвилює пересічного громадянина на початку свого трудового шляху. Лише з наближенням пенсійного віку багато хто дізнається, що розмір пенсії буде набагато меншим, ніж розраховували або взагалі втрачено право на призначення пенсії, тоді і виникають думки про легальний розмір заробітної плати.

Легалізація заробітної плати – загальна проблема всіх державних органів, тому і вирішується вона спільними зусиллями. Управлінням щомісячно готуються матеріали  по суб’єктах господарювання, звітність яких  свідчить про ймовірне недотримання роботодавцями вимог в оплаті праці та направляються місцевим органам виконавчої влади, державній інспекції з питань праці, правоохоронним та податковим органам, соціальним партнерам.

Спільний контроль з боку органів державної влади та застрахованих осіб, своєчасне реагування на порушення роботодавцями виплат заробітної плати в розмірах менше мінімальних, визначених законодавством, дасть змогу забезпечити зростання заробітної плати найманих працівників та дотримання пенсійних прав майбутніх пенсіонерів.

                      Відомості про накопичені пенсійні права і заробітну плату, страховий стаж можна перевірити, звернувшись до управління Пенсійного фонду України в Гайворонському районі за адресою:

м. Гайворон, вул. Свободи, 20/10.

Індивідуальні дані також можна переглянути на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою www. portal.pfu.qov.ua.

 

Начальник управління ПФУ
в Гайворонському районі

О.М. РЯБОКУЧМА« повернутися до списку новин