Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 578

Вчора, 09 червня, проведено засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Гайворонської районної ради, яке відкрив і вів голова районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ.


У роботі Координаційної ради прийняли участь голова районної державної адміністрації Юрій КЛИМЕНКО, голови та секретарі сільських, селищних та міської рад, керівники підприємств, установ та організацій.

На початку засідання Дмитро ГРАБОВИЙ зазначив, що 9 червня українці відзначають одне з найбільших християнських свят – Вознесіння Господнє. Відтак, голова районної ради привітав усіх з цим днем та побажав міцного здоров’я, Божої благодаті та благополуччя присутнім та їхнім родинам. 

Після відкриття засідання Координаційної ради Дмитро Миколайович зазначив, що на Сході України загострюється ситуація. Незаконні бандформування продовжують вдаватись до збройних провокацій проти сил антитерористичної операції, гинуть військові та мирні жителі.

З 13 на 14 червня 2014 року сталася жахлива трагедія – при заході на посадку в аеропорт Луганська сепаратисти збили військово-транспортний літак ІЛ-76, в результаті чого загинуло 46 військовослужбовців. Серед загиблих був і наш земляк – старший сержант ГРАБОВИЙ Валерій Миколайович, заступник командира батареї по роботі з особовим складом 25-ї окремої повітрянодесантної бригади.

Так, очільник районної ради зауважив, що Україна пам’ятає та сумує за загиблими героями та запропонував вшанувати пам'ять про всіх загиблих хвилиною мовчання.

На порядок денний засідання Координаційної ради було запропоновано розглянути такі питання:

  • Про розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг – передача повноважень органам місцевого самоврядування щодо реєстрації та зняття з реєстраційного обліку місця проживання осіб.
  • Про призов на строкову військову службу та комплектування Збройних сил України військовослужбовцями за контрактом.
  • Про дотримання антикорупційного законодавства в роботі органів місцевого самоврядування.
  • Про благоустрій територій та очищення від несанкціонованих сміттєзвалищ.
  • Про стан ринку праці району.
  • Різне.

По першому питанню щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг – передача повноважень органам місцевого самоврядування щодо реєстрації та зняття з реєстраційного обліку місця проживання осіб інформацію надала Любов Миколаївна ДАНИЛЬЧУКт.в.о. завідувача Гайворонського РС УДМС.

Під час свого виступу Л.М.Данильчук закликала керівників територіальних громад дотримуватись Правил реєстрації місця проживання, які затверджені Постановою КМУ від 02.03.2016р. №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації до Єдиного державного демографічного сектору» і ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» від 15.12.2015р. №888-VIII. Крім того Любов Миколаївна зауважила, що виконавчим органам місцевих рад необхідно протягом семи днів щоп’ятниці надавати інформацію про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування до Гайворонського районного сектору ДМС України в Кіровоградській області в паперовому та електронному вигляді за встановленими формами з датою направлення та вихідним номером.

Також керівник районного сектору управління державної міграційної служби зазначила, що до моменту підключення відомчої інформаційної системи реєстру територіальної громади до Єдиного державного демографічного реєстру голови місцевих рад разом з додатками 2-4 повинні надавати на громадян талони реєстрації і зняття з реєстрації до районного сектору УДМС.

На завершення свого виступу Данильчук Л.М. звернулась до керівників району з проханням вирішити питання централізованого забезпечення всіх органів реєстрації бланками протоколів про адміністративні правопорушення єдиного зразка, а також посприяти у вирішення питання з виконавчим органом Бандурівської сільської ради щодо передачі їм картотеки з питань реєстрації фізичних осіб населеного пункту.

Про призов на строкову військову службу та комплектування Збройних сил України військовослужбовцями за контрактом поінформував БЄЛЕЙ Володимир Миколайович – військовий комісар Гайворонського районного військового комісаріату.

Так, військовий комісар зазначив, що відповідно до ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» (зі змінами) та згідно розпорядження голови Кіровоградської ОДА від 28.04.2016р. №172 у травні-червні 2016 року Гайворонською районною призовною комісією проводиться призов на строкову військову службу. Тому на підставі наряду, отриманому від Кіровоградського ОВК планове завдання на призов складає 44 чоловіки. Відтак, на протязі квітня-травня військовим комісаріатом та ОМС проводились оповіщення та забезпечення призовників на проходження медичної комісії. Оповіщенню підлягало 473 чоловіки. Однак з’явилося лише 92 особи, з яких 23 – визнано придатними, 14 – направлено на обстеження, 55 чоловік отримали відстрочку. Не прибуло – 381 чоловік.

Як зауважив Бєлей В.М., такий стан справ призвів до зриву планового завдання. А голови місцевих рад, які безпосередньо відповідають за забезпечення призовників на РПК самоусунулись від виконання обов’язків, визначених ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу». Зокрема це: Бандурівська, Казавчинська, Сальківська та Таужненська сільські ради. На низькому рівні виконують свої завдання з оповіщення Вікненська, Соломіївська, Чемерпільська та Червоненська сільські ради, а також Заваллівська селищна рада.

Виконавли на 100% завдання з оповіщення тільки Мощенська та Тополівська сільські ради.
Враховуючи вищевикладене, військовий комісар закликав голів місцевих рад взяти під особистий контроль заходи оповіщення призовників, особисто забезпечити прибуття призовників на РПК 10.06.2016р., для чого передбачити транспорт для прибуття. Також до 10.06.2016р. здати до РВК звітні документи з оповіщення, а також здійснити оповіщення призовників 1997-98 р.н.

Підводячи підсумок, Володимир Миколайович нагадав присутнім, що невиконання встановлених законодавством обов’язків сільськими головами та їх підлеглими матиме правові наслідки за ознаками кримінального злочину, передбачене статтями 336 та 114-1 Кримінального кодексу України.

Одночасно В.М.Бєлей звернувся до начальника районного відділу поліції з проханням надавати допомогу в оповіщенні органам місцевого самоврядування та військовому комісаріату, а за рішенням районної призовної комісії здійснювати розшук, затримку та доставку на РПК.

По питанню щодо дотримання антикорупційного законодавства в роботі органів місцевого самоврядування поінформувала Майя Олександрівна КОРІННИКначальник відділу правового та інформаційного забезпечення виконавчого апарату районної ради.

Так, відділом правового та інформаційного забезпечення було підготовлено Методичні рекомендації щодо дотримання норм антикорупційного законодавства та роздано кожній місцевій раді для ознайомлення та використання в роботі та поінформувала присутніх про основні зміни в законодавстві.

По питанню про благоустрій територій та очищення від несанкціонованих сміттєзвалищ інформацію надали БЕВЗЕНКО Юрій Тарасович начальник управління архітектури та містобудування районної державної адміністрації та ШАДУРСЬКИЙ Артур Володимировичголовний спеціаліст-еколог апарату районної державної адміністрації.

Як зауважив А.Шадурський, вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами має першочергове завдання в збереженні навколишнього природного середовища в чистому вигляді, а переробка відходів у якості вторинної сировини матиме значний економічний ефект. Відтак, Артур Володимирович вніс пропозицію прискорити оформлення паспортів місць видалення відходів та закликав голів сільських громад, де не виготовлено паспорти МВВ замовити виготовлення зазначених документів, а також рекомендував головами територіальних громад та керівникам комунальних підприємств постійно здійснювати контроль за станом експлуатації місць видалення відходів, утримувати їх в належному стані та проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо поводження з відходами.

Про стан ринку праці району інформацію надала директор районного Центру зайнятості Наталія Петрівна КИКУТ, яка повідомила, що станом на 01 січня 2016 року на обліку у Центрі зайнятості перебувало 495 безробітних громадян. Протягом січня-травня поточного року набули статус безробітного 414 осіб. Ринок праці склав 909 осіб (проти 839 осіб у 2015 році), з них 50,6% складали жінки, 38,4% - молодь у віці до 35 років.

Як зауважила директор районного Центру зайнятості, основними відмінностями ситуації на ринку праці у 2016 році є суттєвий ріст безробітних, які звільнені у зв’язку із скороченням чисельності працівників (60 осіб у 2016 році проти 21 особи – у 2015 році), а також громадян, які мають статус учасника антитерористичної операції (протягом січня-травня поточного року перебувало на обліку 87 осіб даної категорії).

Відтак, за сприяння служби зайнятості у 2016 році працевлаштовано 257 безробітних громадян. Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 274 особи. 144 особи проходили професійне навчання шляхом стажування на робочому місці за направленням Центру зайнятості.

Протягом 2016 року до районного Центру зайнятості надійшло 345 вакансій, на одну вакансію станом на 01.06.2016 року претендувало 34 особи. Допомогу по безробіттю отримували 382 особи.

На засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування також було розглянуто питання про результати роботи дільничних офіцерів поліції Гайворонського відділення поліції Голованівського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області за 5 місяців 2016 року. Інформацію надав ЗАЄЦЬ Євгеній Миколайович старший дільничний інспектор. 

Так, за інформацією Зайця Є.М., основним напрямком діяльності дільничних офіцерів поліції впродовж п’яти місяців поточного року залишалась профілактика кримінальних та адміністративних правопорушень, а також встановлення осіб, які їх вчиняють. Зокрема основним напрямком залишається контроль за особами, раніше судимими, у тому числі тими, що перебувають під адміністративним наглядом.

Працівниками дільничних офіцерів здійснювались превентивні поліцейські заходи стосовно осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, раніше судимих та тих, які вчиняють насильство в сім`ї. 

Відтак, станом на 01.06.2016 року на обліку Гайворонського відділення поліції перебувало 257 осіб, серед яких 5 осіб – знаходяться під дією ЗУ «Про адміністративний нагляд», 9 осіб – формально підпадаючих під дію цього Закону та 72 особи, які вчиняють насильство в сім`ї.

З початку року встановлено 3 адміністративних нагляди за ініціативою працівників ОВС та складено 6 адміністративних протоколів за порушення його правил. 

Протягом п’яти місяців 2016 року особовим складом сектору дільничних офіцерів поліції Гайворонського відділення складено 128 протоколів про адміністративні правопорушення, а саме: 3 – дрібна крадіжка, 5 – торгівля з рук в неустановлених місцях, 7 – порушення правил торгівлі на ринках, 25 – поява в нетверезому вигляді в громадських місцях, 6 – дрібне хуліганство, 1 – неправдивий виклик, 1 – непокора законній вимозі працівника поліції, 52 – насильство в сім`ї та ряд інших правопорушень.

В розділі порядку денного «Різне» голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ надав інформацію усім присутнім про підсумки роботи щодо харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах району.

Також очільник районної ради повідомив про те, що 28 червня 2016 року - 20-та річниця Конституції України. Відтак, Дмитро Миколайович вніс пропозицію відзначити гідних жителів територіальних громад на рівні району.

Одночасно Грабовий Д.М. зазначив, що 22 червня  - День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні, а тому запропонував усім керівникам територіальних громад району у своїх населених пунктах громадою вшанувати пам'ять загиблих учасників Другої світової війни покладанням квітів до меморіалів та пам’ятних знаків.

На завершення засідання Координаційної ради очільник району звернувся до голів місцевих раз з проханням повідомляти районну раду про заходи, які плануються у тому чи іншому населеному пунктів з метою ефективної співпраці органів місцевого самоврядування.

_________________________________

 

« повернутися до списку новин