Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 121

Історичні катаклізми ХХ століття, пов’язані з воєнними конфліктами в різних куточках планети, не обминули й Україну.

Війни точилися далеко за її межами, але кров у них проливали сини України, несучи народам миротворчу місію.

Угорщина, країни близького і далекого сходу, Африканського континенту, Куба, Чехословаччина, Югославія, Ліван, Ірак і найболючіша наша рана – Афганістан, війна в якому розтягнулася на довгі дев’ять з лишнім років. Через горнило афганської війни пройшло понад 160 тисяч мешканців України. Ця війна забрала життя трьох з половиною тисяч молодих солдат і офіцерів.


Сьогодні, 14 лютого 2020 року у сквері Перемоги м.Гайворона біля пам’ятного знаку загиблим воїнам - афганцям за участю колишніх воїнів-афганців, широкої громадськості району відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану.  

В заходах взяли участь голова районної ради Дмитро Грабовий, заступник голови районної державної адміністрації Віталій Орел, голова районної організації воїнів-інтернаціоналістів Павло Ясине-цький, воїни–афганці, громадськість.

Ведучі мітингу відзначали, що хоча з кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни, але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

...Проте  афганська війна не стала останньою для нашого народу. Нині ми змушені обороняти Україну від зовнішніх зазіхань, зі зброєю в руках виборювати своє право жити в сильній демократичній європейській країні.

Сьогодні тисячі відважних українських чоловіків і жінок проливають свою кров на сході України, виборюють незалежність, відстоюють її територіальну цілісність.

В тяжкі для країни часи воїни-інтернаціоналісти одні з перших підтримали події на Євромайдані, працюють інструкторами навчальних центрів для мобілізованих, викорис-товуючи набутий досвід в боях Афганістану та  сході України.


Учасники мітингу вшанували пам`ять громадян Гайворонщини, які приймали участь у військових конфліктах на територіях інших держав та пам’ять тих, хто поліг на чужій землі, загиблих на Майдані та Сході України хвилиною мовчання.

Керівники району, воїни – афганці та присутні поклали вінки та квіти до  пам’ятного знаку загиблим воїнам–афганцям.« повернутися до списку новин