Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 545

Сьогодні, 27 січня 2017 року, відбулось
пленарне засідання тринадцятої, позачергової, сесії районної ради сьомого скликання,
яку відкрив та вів голова районної ради
Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ.


У роботі засіданні сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Ю.О.Клименко, заступники, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівники установ та організацій району, представники політичних партій та громадських організацій.

На початку роботи сесії очільник районної ради повідомив про те, що 27 січня в багатьох країнах світу відзначають
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. "Світова спільнота вшановує багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність. Ті жахливі події голокосту, будуть завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість" - зазначив Дмитро Грабовий.
Присутні вшанувати пам’ять про цю страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, хвилиною мовчання.

На тринадцятій XIII  сесії районної ради було запропоновано розглянути 2 питання: "Про внесення змін до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року № 111 "Про районний бюджет на 2017 рік" та "Про підвищення  тарифних розрядів педагогічним працівникам закладів та установ освіти".

По питанню "Про внесення змін до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року № 111 "Про районний бюджет на 2017 рік" поінформував голова районної ради Д.М.Грабовий.
Так, Дмитро Миколайович повідомив, що питання детально вивчалось та опрацьовувалось на профільних засідання постійних комісій районної ради та підкреслив, що в даному проекті пропонується залучити вільний залишок коштів спеціального фонду  у сумі 1230,0 тис.грн., який утворився станом на 01 січня 2017 року та розподілити згідно з додатком до проекту рішення.
Одночасно очільник районної ради звернув увагу присутніх на те, що зазначені кошти було заплановано ще у 2016 році для проведення капітального ремонту будівлі КЗ Гайворонської ЦРЛ, але у зв’язку з тим, що розпорядником коштів до кінця бюджетного року їх не використано, кошти було повернуто на рахунки районного бюджету.  Відтак, з метою продовження проведення ремонтних робіт виникла нагальна потреба у залученні цих коштів.

По другому питанню порядку денного "Про підвищення  тарифних розрядів педагогічним працівникам закладів та установ освіти" депутатський загал також коротко поінформував Дмитро Миколайович Грабовий, який зазначив, що в районі функціонує 22 загальноосвітніх навчальних закладів. З них: 5- навчально–виховних комплексів "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад" сіл Котовка, Берестяги, Тополі, Соломія, Мощене, 15 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 1 – навчально – виховний комплекс "Гайворонська гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5", Заваллівська загальноосвітня школа–інтернат І-ІІІ ступенів, позашкільний навчальний заклад - Центр дитячої та юнацької творчості та міжшкільний навчально–виробничий комбінат в яких нараховується 477 педагогічних працівники, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року №974 "Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298", передбачено підвищення на 2 тарифні розряди посадових окладів та ставок заробітної плати всім педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти.

В свою чергу начальник відділу освіти районної державної адміністрації Олександр Васильович Гродзіцький зауважив, що з 01 січня 2017 року підвищуються посадові оклади та ставки заробітної плати усім педагогічним працівникам навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції, до яких належать загальноосвітні навчальні заклади, шкільні відділення навчально-виховних комплексів "дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад", "загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад", професійно-технічні навчальні заклади державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти, які зазначені у статті 1032 Бюджетного кодексу України.

Що стосується підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам інших типів навчальних закладів та установ освіти, то воно передбачено з 01 вересня 2017 року.

Відтак, з метою підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам закладів освіти та для виконання постанови Кабінету Міністрів України №974 від 14.12. 2016р. необхідно внести відповідні зміни до районного бюджету . 

На завершення роботи пленарного засідання сесії районної ради голова районної ради повідомив присутніх, що на виконання Закону України "Про запобігання корупції" депутати місцевих рад, так як і державні службовці, зобов'язані в термін до 01 квітня 2017 року подати електронні декларації. А тому виконавчим апаратом районної ради було підготовлено та надано депутатам інформацію про те, як можна знайти Інструкцію та роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій.

 

« повернутися до списку новин