Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 382

На Гайворонщині відбулась
остання районна сесія в 2019 році


Вчора, 17 грудня, відбулось пленарне засідання тридцятої сесії районної ради сьомого скликання, яку провів голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ.

У засіданні взяли участь 22 депутата, а також перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Кос-тенко, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації, голови територіальних громад району, керівники підприємств і установ району, представ-ники громадських організацій та засобів масової інформації.

На порядок денний роботи сесії було винесено 13 питань.

Під час пленарного засідання було прийнято зміни до районного бюджету на поточний рік, про які депутатів районної ради ознайомила Наталія Єжелик - начальник фінансового управління районної державної адміні-страції.

Зміни до бюджету 2019 року опрацьовано спільно з розпорядниками бюджетних коштів та враховано усі пропозиції.

Зокрема, внесено зміни до доходної частини районного бюджету, що дасть змогу вчасно і в повному обсязі здійснити виплати запланованих видатків поточного фінансового року, зміни до розподілу видатків районного бюджету на 2019 рік, а також зміни до переліку об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку.

При розгляді питання бюджету району на 2020 рік начальник фінансового управління районної державної адміністрації Наталія Єжелик зазначила, що головний фінансовий документ сформовано у відповідності до чинного законодавства та прийнятого Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Відтак, було визначено на 2020 рік: доходи районного бюджету у сумі 174236168 гривень, у тому числі доходи загального фонду районного бюджету – у сумі 170352668 гривень та доходи спеціального фонду районного бюджету – у сумі 3883500 гривень;

  • видатки районного бюджету у сумі 174236168 гривень, у тому числі видатки загального фонду районного бюджету – у сумі 170147872 гривень та видатки спеціального фонду районного бюджету – у сумі 4088296 гривень;
  • профіцит за загальним фондом районного бюджету у сумі 204796 гривень;
  • дефіцит за спеціальним фондом районного бюджету у сумі 204796 гривень;
  • оборотний залишок бюджетних коштів районного бюджету у розмірі 15 000 гривень, що становить 0,009 відсотка видатків загального фонду районного бюджету, визначених цим пунктом;
  • резервний фонд районного бюджету у розмірі 100 000 гривень, що становить 0,059 відсотка видатків загального фонду районного бюджету, визначених цим пунктом.

Слід зазначити, що під час розгляду даного питання народні обранці не влаштовували дискусії щодо районного бюджету, акцентуючи, що проект був досконало вивчений на засіданнях постійних комісій.
 
Що стосується фінансової частини, то районні обранці погодили передачу коштів сільським та селищним радам згідно пункту 20 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України. Так, кошти були передані для здійснення видатків на освіту (в частині утримання закладів дошкільної освіти) та на державні культурно-освітні та театрально-видовищні програми (в частині утримання сільських та селищних палаців і будинків культури, клубів) у вигляді міжбюджетного трансферту. Дані обсяги міжбюджетних трансфертів з районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування були затверджені в районному бюджеті на 2020 рік.

Під час сесії було затверджено районну Програму економічного і соціального розвитку Гайворонського району на 2020 рік, та внесено деякі зміни до цієї ж Програми, що діє в 2019 році.

Крім того, під час пленарного засідання депутати районної ради підтримали проекти рішень щодо надання дозволу на списання медичного обладнання КЗ "Гайворонська центральна районна лікар-ня", про затвердження структури КНП "ЦПМСД" Гайворонської районної ради в новій редакції, а також про реорганізацію Гайворонської районної стоматологічної поліклініки шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство.

Одним із важливих питань під час роботи пленарного засідання було питання надання згоди на безоплатне прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міста Гайворонського району дошкільних навчальних закладів міста Гайворон.

Інформацію по цьому питання надав голова районної ради Дмитро Грабовий, який під час свого виступу зазначив, що напередодні, 16 грудня, міська рада на позачерговій сесії прийняла рішення №1886, яким було затверджено передачу дошкільних навчальних закладів №3 "Калинка", №4 "Малятко", №5 "Дзвіночок" та №6 із власності територіальної громади міста Гайворон до спільної власності територіальних громад Гайворонського району. 

"Ми приймаємо сьогодні для себе важливе рішення щодо передачі дитячих садочків міста в комунальну власність районної ради. Будемо сприймати це, як подарунок до Дня св.Миколая, будемо брати на себе відповідальність за фінансування цих закладів дошкільної освіти, і я вважаю, що ми справимось із цим завданням, не зважаючи на те, що бюджет району у 2019 році складав 280 млн.грн., а сьогодні він складає 170 млн.грн., що на 110 млн.грн менше, але не дивлячись на ці факти, ми цей виклик приймаємо і ми людей не залишимо в біді, тому з 1 січня 2020 року беремо на себе фінансування та будемо входити в засновники Гайворонських дошкільних навчальних закладів. Одночасно хочу зупинитись на тому, що у нас завжди якось іде така цікава маніпуляція з міською владою в тому, що ми з ними не співпрацюємо. Я хочу сказати відверто, що не ми з ними не співпрацюємо, а міська рада з нами. Якщо взяти аналіз допомоги міської ради районному бюджету, то її за останні 2 роки не було ні копійки, тому ми всі свої проблеми вирішували самі. Якщо взяти Закон України "Про освіту", який не забороняє нам здійснювати дофінансування закладів освіти сільських, селищних та міської ради, то в нас єдині, хто не допомагав - це міська рада. Якщо ж взяти питання щодо забезпечення інсуліном, то районна влада з усіма знайшла спільну мову і всі органи місцевого самоврядування району допомагали у виділенні коштів для своїх громадян, то ми сьогодні бачимо, що міська влада не виділяла ці кошти, тому районна рада змушена була знаходити ці кошти.
Незважаючи на те, що рішення міської ради про передачу ДНЗ міста Гайворона оформлено з деякими порушеннями норм чинного законодавства, ми з вами, шановні депутати, все ж повинні прийняти ці садочки у комунальну власність районної ради.
Шановний Роман Тарасович! Ви в черговий раз довели те, що для міської влади головне - це ялинка та міський стадіон для проведення шоу. А районна влада не робить шоу, старається не кидать людей напризволяще з їхніми проблемами. Ви так і зазначили в рішенні, що передаєте заклади дошкільної освіти міста Гайворона в комунальну власність району без нерухомого майна. Чому так? Тому що проведення ремонту - це вигідна справа. А там, де є захищені статті, де немає якоїсь особистої вигоди - це те, що вас не цікавить.

Районна рада є колегіальним органом, всі наші дії і кроки ми озвучуємо - ми зробимо те, що ми маємо відповідально зробити: ми профінансували дитячі садочки в цьому році і будемо їх фінансувати в наступному, 2020 році! -
 зазначив у своєму виступі голова районної ради Дмитро Грабовий.

Одночасно керівник району звернув увагу присутніх на те, що  у 2019 році на утримання дошкільних навчальних закладів міста та міського Будинку культури з районного бюджету було виділено 7963,700 тис.грн., тоді як міська рада профінансувала в лютому - 360,0 тис.грн., в липні - 44,0 тис.грн., в серпні - 26,9 тис.грн., у вересні - 145,0 тис.грн., в жовтні - 450,8 тис.грн., в листопаді - 1375,1 тис.грн. та в грудні - 1502,4 тис.грн., що в загальному за 2019 рік складає 3904,200 тис. грн. При прийнятті бюджету на 2020 рік міська рада не передбачила жодної копійки на утримання дитячих садочків та міського Будинку культури, сподіваючись на міжбюджетний трансферт з районного бюджету, але врешті-решт все ж відмовились від утримання даних закладів.

В районному ж бюджеті на наступний рік передбачено кошти на фінансування ДНЗ та міського Будинку культури в розмірі 9,5 млн.грн. Тому можна зробити висновок, що фінансування дошкільних навчальних закладів міста на протязі двох років здійснювалось з районного бюджету.

Відтак, аби зберегти роботу дошкільних навчальних закладів міста в належному режимі та забезпечити подальший розвиток дітей цих дитячих садочків очільник району Дмитро Миколайович закликав депутатів районної ради підтримати даний проект рішення.

Також депутати районної ради затвердили витрати на утримання районної ради, а також погодили план роботи ради на 2020 рік.

За підсумками роботи тридцятої сесії районної ради сьомого скликання розглянуто і прийнято 13 рішень.

 « повернутися до списку новин