Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 602

Вчора, 12 травня 2016 року, відбулось пленарне засідання сьомої сесії районної ради сьомого скликання. Відкрив і вів пленарне засідання голова районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ.


У роботі сесії прийняли участь голова районної державної адміністрації Ю.О.Клименко, заступники голови районної державної адміністрації, начальники відділів та управлінь районної держадміністрації, керівники установ та організацій району, міський, селищні та сільські голови, представники політичних партій та громадських організацій.

На порядок денний сьомої сесії районної ради сьомого скликання було запропоновано розглянути ряд важливих питань, зокрема: про внесення змін до складу Президії районної ради; про надання згоди на прийняття Заваллівської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міста Гайворонського району; про створення Гайворонського освітнього округу; про внесення змін до рішень районної ради щодо управління майном; про внесення змін до структури КЗ «Гайвронський ЦПМСД»; про надання дозволу на списання автомобіля; про надання дозволу на придбання скутера та мотоцикла; про сприяння розвитку громадянського суспільства в Гайворонському районі; про організацію прийому громадян району депутатами Гайворонської районної ради сьомого скликання; про відзнаки районного рівня, а також про зняття з контролю рішень районної ради.
 
По першому питанню надав інформацію голова районної ради Д.М.ГРАБОВИЙ, який зазначив, що у зв’язку зі зміною керівника районної організації політичної партії ВО "Батьківщина" необхідно внести зміни до складу Президії районної ради.

Відтак вирішили виключити зі складу Президії районної ради депутата районної ради Грабову Зою Петрівну та включити до складу Президії районної ради Білодіда Сергія Віталійовича - депутата районної ради, голову РОПП ВО "Батьківщина".

По питанню "Про надання згоди на прийняття Заваллівської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міста Гайворонського району поінформував ГРОДЗІЦЬКИЙ Олександр Васильович - начальник відділу освіти районної державної адміністрації. 

Так, О.В. Гродзіцький повідомив про те, що на сьогоднішній день гостро стоїть питання щодо подальшої долі Заваллівської загальноосвітньої школи-інтернат, яка поки що перебуває у комунальній власності Кіровоградської обласної ради. Однак Управлінням освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації розроблено проект обласної Програми модернізації шкіл–інтернатів обласного підпорядкування, який буде винесено на розгляд сесії обласної ради 20 травня 2016 року.

У рамках заходів Програми планується здійснити передачу Заваллівської загальноосвітньої школи–інтернату І-ІІІ ступенів місцевій громаді, тобто передати у комунальну власність Гайворонського району.

Очільник відділу освіти також зазначив, що на сьогоднішній день переважна більшість вихованців школи–інтернату – жителі Гайворонського району. Однак, у разі передачі навчального закладу у районне підпорядкування, з'явиться можливість приймати на навчання до закладу, що має потужну матеріально–технічну базу та гуртожиток, ще більшу кількість дітей, які навчаються у малокомплектних навчальних закладах Гайворонського району. Потужність закладу розрахована на 300 місць. 

У 2016 році при розрахунку обсягу освітньої субвенції враховується норматив бюджетної забезпеченості на одного учня – 9279,64грн. Видатки на утримання Заваллівської загальноосвітньої школи–інтернат І-ІІІ ступенів на  2016 рік становлять 8583,0 тис. грн.

Відтак, виходячи з вищевикладеного, відділ освіти районної державної адміністрації пропонує прийняти рішення про надання згоди на прийом цілісного майнового комплексу Заваллівської загальноосвітньої школи–інтернат І-ІІІ ступенів до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Гайворонського району із обов'язковим використанням його за цільовим призначенням і недопущення відчуження у приватну власність та з фінансуванням за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету.

Дане питання попередньо розглядалось на спільному засіданні постійних комісій з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості та будівництва та з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров'я, соціального захисту та учасників антитерористичної операції на Сході України та після його обговорення все ж було погоджено запропонований проект рішення затвердити на сесії. 

Проте на засіданні Президії районної ради під час обговорення даного питання думки депутатів розділилися, а тому з метою більш детального вивчення та обґрунтування питання прийняття Заваллівської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міста Гайворонського району більшістю голосів було вирішено перенести на наступне засідання сесії районної ради.

Також начальник відділу освіти РДА Олександр Гродзіцький поінформував депутатський корпус та усіх присутніх по питанню утворення Гайворонського освітнього округу.

Як зауважив Олександр Васильович, у зв’язку з рядом змін до деяких законодавчих актів України з 01 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить менше 25 осіб, за рахунок освітньої субвенції не здійснюється. Тому виникла необхідність продовження роботи  з оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів орієнтовно на 5% за рахунок об'єднання малокомплектних шкіл, зміни їх типу та/або ступеня, реорганізації, підвищення наповнюваності класів та груп. 

Враховуючи вищезазначене, з метою збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів району вивчено зміни до чинного законодавства та діючу нормативну базу, якою керується у своїй роботі відділ освіти райдержадміністрації, проведено наради з директорами загальноосвітніх навчальних закладів та спільні наради при голові райдержадміністрації та районної ради з головами сільських, селищних та міської рад, на яких було вивчено питання модернізації навчальних закладів району з виїздом до вищезазначених шкіл. В результаті проведеної роботи заплановано у 2017 році створити один Гайворонський освітній округ в рамках якого створити два навчально–виховних об'єднання:


Гайворонське навчально–виховне об`єднання.
(Опорною школою даного об"єднання визначити загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 м. Гайворон. До складу об`єднання, в якості філій, ввести  НВК "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад" сіл Соломія та Котовка).

Хащуватське навчально–виховне об`єднання.
(Опорною школою даного об`єднання визначити загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с. Хащуввате. До складу об`єднання, в якості філій, ввести  НВК "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад" сіл Тополі, Мощене, Берестяги та загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с. Казавчин з пониженням ступеня).


В результаті розгляду даного питання депутати прийняли рішення без зауважень.

По питанню щодо внесення змін до рішень районної ради щодо управління майном інформацію надав голова районної ради Дмитро Грабовий, який зазначив, що з метою закріплення нерухомого майна, переданого Укрзалізницею з державної у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міста Гайворонського району, впорядкування відносин щодо управління об’єктами спільної власності району, а також враховуючи висновки постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості та будівництва необхідно передати на баланс нерухоме майно, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ та міста Гайворонського району та закріпити на праві оперативного управління комплекс будівель за адресою вул.Кірова, 9, м. Гайворон за КЗ «Гайворонський центр первинної медико-санітарної допомоги» та будівлю аптеки, сарай за адресою пров.Вокзальний, 12, м. Гайворон за відділом культури, туризму та культурної спадщини районної державної адміністрації.

Крім того, необхідно внести деякі зміни до рішення районної ради від 26 червня 2007 року № 65 «Про управління об'єктами (майном) спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району» та від 20 червня 2008 року № 138 «Про закріплення майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району за підприємствами, установами та організаціями» (із змінами та доповненнями).

Враховуючи те, що даний проект рішення був попередньо розглянутий на засіданні профільної постійної комісії, зауважень та пропозицій не надійшло, а тому рішення було прийнято одноголосно.

На пленарному засіданні сесії районної ради також було розглянуто та погоджено й ряд інших питань порядку денного, які попередньо вивчалися на профільних постійних комісіях районної ради.

   

 

 

________________________________

 

 

 « повернутися до списку новин