Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 156

Символічно, що саме по завершенню святкування трьох великих релігійних свят, які зігріли добром і злагодою наші серця, вселили надію на те, що завтрашній день буде радісним, а Україна вільною і єдиною.

 101 рік тому відбулась визначна подія для всього українського народу – 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави — Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об’єдналися в самостійну соборну державу.
Сьогодні відзначається День соборності України. 

22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Цього дня згадується і інша подія, що відбулася за рік до того – 22 січня 1918 року було прийнято IV Універсал Української Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки від Росії. «...Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна.

Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України.

Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка.

Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу», - йдеться в Універсалі.


Ведучі нагадали присутнім про споконвічну мрію українців - об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. Боротьба за Українську самостійну Соборну державу – найбільш яскрава сторінка історії визвольних змагань українського народу.

За волю і незалежність України загинули десятки тисяч кращих українців і, на жаль, продовжують гинути за ті ж ідеали в сьогоднішній війні з російським агресором. 

Сучасна російсько-українська війна для українців є продовженням столітньої боротьби за державну незалежність.

В ході сучасної російсько-української війни українські військові, так само, як і їхні попередники 101 рік тому, відстоюють не лише незалежність, а й соборність України.

Тож саме сьогодні жителі Гайворонщини відзначили історичну дату нашої держави – День соборності України.

 

Захід відбувся біля пам'ятного знаку генія українського народу - Т.Г. Шевченка. Урочисто до підніжжя пам'ятного знаку підносили квіти голова районної ради Дмитро Грабовий та перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Костенко.

 

 « повернутися до списку новин