Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 653

 

ЗВІТ
ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ

Дмитра Миколайовича ГРАБОВОГО

 

Основною організаційно-правовою формою рад є сесії. За вісім місяців роботи Гайворонської районної ради проведено вісім сесій, на яких розглянуто 74 питання різного спрямування.

Працівники виконавчого апарату районної ради ведеться облік усіх, прийнятих радою, рішень та здійснюються заходи щодо контролю за їх виконанням.

Робота постійних комісій визначається Регламентом районної ради та Положенням про постійні комісії районної ради. Кожна комісія працює згідно прийнятого на рік плану роботи.


Так,
постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості та будівництва – основна комісія, через яку проходять всі питання фінансового характеру. До її складу входять Пойда В.В. (голова комісії), Лященко В.Ф. (заступник голови комісії), Лабан В.В. (секретар комісії), Арнаут О.М., Гірник Д.В., Громовий О.В., Сирота Ю.В., Мараховський І.В. (члени комісії).

Комісія працює дуже ефективно, детально вивчає надані проекти рішень та аналізує кожну цифру. Дана комісія має велике досягнення. Зокрема, за ініціативи членів бюджетної комісії збільшено видатки на категорію «спорт» до 250 тис.грн., і це є гарним показником роботи як бюджетної комісії так і районної ради в цілому. Постійна комісія районної ради тісно співпрацює з районною державною адміністрацією та  її структурними підрозділами, працівники яких завжди фахово пояснюють мету та призначення кожної гривні, яка направлена на ту чи іншу сферу життєдіяльності району.


Постійна комісія районної ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров'я, соціального захисту населення та учасників АТО, до якої входять Гойда В.В. (голова комісії), Думанський А.А. (заступник голови комісії), Опаленко Т.Д. (секретар комісії), Заторська Л.О., Капінус Н.В., Карташова А.В., Хмара Н.С., Хороленко Н.В.

Вся соціальна сфера відноситься до компетенції даної комісії. Хочеться зазначити, що депутати цієї постійної комісії входять в аналогічні комісії, створені у їхніх сільських, селищних, міській радах, та є дуже активними громадянами своїх територій. Всі члени комісії є компетентними людьми в соціальній сфері, тому що майже всі вони хто працював, а хто працює й на даний час в бюджетній сфері. На даний момент комісія проводить спільні засідання з бюджетною комісією, так як багато питань є спільних, і ці комісії не можуть, не знаючи думки один одного, приймати важливі рішення, і як я вже зазначав вище про погодження коштів на категорію «спорт», відбулося саме на спільному засіданні цих двох комісій.

Постійна комісія районної ради з питань регламенту, прав людини, законності, діяльності правоохоронних органів, гласності, взаємодії з громадськими формуваннями, до якої входять Рябокучма М.С. (голова комісії), Білодід С.В. (заступник голови комісії), Грабова З.П. (секретар комісії), Гончарук В.В., Кликач Я.І., Рубіжевич В.В., Фомін С.Ф. (члени постійної комісії) є дуже важливою, адже вона координує роботу ради. Усі регламентні питання уважно розглядаються, аналізуються та виносяться на розгляд сесії. Важливість цієї комісії полягає ще й в тому, що вона слідкує за дотриманням прав людини в районі, за діяльністю наших правоохоронних органів, які звітують на комісії про пророблену роботу та взаємодія з громадськими організаціями. 

Одночасно хочу відмітити весь склад даної комісії, як дуже досвідчених та фахових людей, поряд з колишніми представниками місцевого самоврядування та органів державної влади
Рябокучмою М.С., Грабовою З.П. та Рубіжевичем В.В., які мають неоцінений досвід роботи у вищезазначених структурах, працюють молоді парламентарі районного рівня, які є досвідчені та фахові в даних питаннях, саме таке поєднання дало дуже гарний результат і плідну співпрацю.

Постійна комісія районної ради з питань земельних ресурсів, агропромислового комплексу, екології та охорони навколишнього середовища, до якої входять Войтенко Г.В. (голова комісії), Пустовойт В.Г. (заступник голови комісії), Хоменко В.В. (секретар комісії), Бендяк О.В., Кроть П.М., Легун С.Т., Менчій Ю.В., Опаленко А.Я., Поліщук М.С. (члени постійної комісії). Перераховані люди є досвідченими аграріями і людьми, яким небайдужа ситуація  з землею в районі. Дана постійна комісія почала працювати в час, коли наш район накрила хвиля гучних оборудок із землею і показала свою непохитну позицію та єдність.

Комісією було направлено п'ять звернень до Генеральної Прокуратури України, Національного Антикорупційного Бюро України, Кабінету Міністрів України, Міністерству Аграрної Політики України, Верховній Раді України, в яких описувалась ситуація в районі та декларувалась непохитна позиція щодо ситуації, яка склалась на той момент. Голова постійної комісії
Войтенко Г.В. на пленарних засіданнях сесій районної ради ознайомлював депутатів із тексом звернень, на що отримував підтримку всіх депутатів ради. Як результат - на сьогодні ми маємо відносно спокійну та стабільну ситуацію в аграрному секторі, і в цьому велика заслуга нашої земельної комісії . Також постійна комісія приймає важливі рішення агропромислового характеру районного рівня, стоїть на захисті справедливих земельних відносин та є їх головним регулятором.

Вісім місяців - для когось короткий, а для когось - це суттєвий відрізок часу, депутатським корпусом Гайворонської районної ради пророблено велику роботу та започатковано багато проектів по закінченню яких, я, з впевненістю, можу сказати, що Гайворонський район поліпшить свій соціально-економічний розвиток.

На превеликий жаль, ми всі стали свідками, що з нового 2016 року в бюджеті країни було виключено таку статтю витрат, як забезпечення гарячим харчуванням дітей молодшого шкільного віку. З усією відповідальністю заявляю, що наш район вийшов з цього положення одним з кращих в області і тут дуже велику роль відіграли депутати Гайворонської районної ради. Адже за ініціативи районної ради було створено «робочу групу», у яку ввійшли  я, Войтенко Григорій Вікторович (голова постійної комісії районної ради з питань земельних ресурсів, агропромислового комплексу, екології та охорони навколишнього середовища), Пойда Віталій Васильович (голова постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості та будівництва), працівники апарату районної ради, також залучались Пустовойт Валентин Григорович, Думанський Андрій Анатолійович, Гойда Володимир Валентинович, яка здійснила об’їзд всіх громад Гайворонського району. Під час об'їзду громад були організовані зустрічі із жителями населених пунктів та підприємцями, підприємствами та іншими представниками бізнесу які здійснюють свою діяльність на даних територіях за участю голів громад. 

Головною метою цих зустрічей було, звичайно, ознайомлення жителів громади з діяльністю районної ради, зі змінами в законодавстві нашої держави і головне це прохання до нашого бізнесу допомогти у вирішенні питання по харчуванню школярів. Ви знаєте, я хочу подякувати всім депутатам районної ради за ці зустрічі, тому що кожен депутат ради був присутній на кожній нашій зустрічі відповідно тому у якому населеному пункті вона відбувається. 

Також хочу подякувати всім представникам соціально-відповідального бізнесу, аграріям нашого району, які з розумінням віднеслися до цієї проблеми і допомогли та й, на сьогоднішній день, допомагають у вирішенні питання харчування учнів нашого району. Звичайно, не все так гарно і просто, як того б хотілося, є й друга сторона медалі – це, наприклад, представники бізнесу сіл Покровське (Котовка) та Чемерпіль, які під час зустрічей обіцяли свою підтримку, запевняли в тому, що вони не будуть стояти осторонь даної проблеми, але як тільки ми залишали межі населеного пункту - одразу забували про свої обіцянки. Хочу одразу зробити ремарку, що ні хто, ні кого не змушував надавати допомогу, все виключно на добровільних засадах. 

Хочу зазначити лише одне, що наше майбутнє – це наші діти, і як ми їх виховаємо, яке в нас до них буде ставлення, в такій державі ми будемо жити – це моя суб'єктивна думка.

Як я раніше зазначав про соціально-відповідальний бізнес, знову ж таки з впевненістю говорю, що всі депутати - представники бізнесу усіх сфер діяльності, без винятку відносяться до тієї категорії бізнесу, яких я називаю соціально-відповідальним бізнесом і своїм прикладом показують, як необхідно допомагати у вирішенні тих чи інших проблем, зокрема і харчування учнів, про що я розповідав раніше. Я завжди наголошую, що країна повинна знати своїх героїв в лице, і сьогодні я хочу подякувати всім людям, яким небайдужий розвиток нашого регіону, які переймаються завтрашнім днем нашої Гайворонщини, які відповідають на телефонні дзвінки і в такий нелегкий  час знаходять можливість, як матеріально допомогти в тій чи іншій сфері життя району:
Савчуку С.М., Пойді В.В., Лященку В.Ф., Арнауту О.М., Громовому О.В., Сироті Ю.В., Фоміну С.Ф., Бендяку В.Н., Бендяку О.В., Войтенку Г.В., Кротю П.М., Опаленку А.Я., Поліщуку М.С., Пустовойту В.Г., Хоменку В.В., Піщанському С.В., Гончаруку О.В., Стахову Ю.А., Делінгевичу А.В., Насєнніку Р.В.

Я нікого не хочу образити, я назвав тих людей, які на мої звернення допомагали району (це різні сфери: поїздки на різноманітні змагання, придбання електропобутового обладнання, допомога сім'ям учасників АТО, допомога медичним закладам району, українській армії та ін.), які, вибачте, але я скажу так як є, брали слухавку від мене і знаходили можливість допомогти Гайворонщині заради її нормального розвитку.

Ще один великий та перспективний проект, який ми будемо намагатися втілити в життя – це винесення котелень з підвальних приміщень в загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів сіл Таужне та Бандурове. Ми направили два проекти по даним навчальним закладам до Кіровоградської обласної ради та до Київського міжнародного фонду, зараз чекаємо на результат, який, я сподіваюсь, буде позитивним, а відтак ми вирішимо проблему безпечного перебування дітей в цих  школах, адже це насправді дуже небезпечно. В проектах зазначено, що будуть побудовані дві модульні котельні та надано відповідні розрахунки.

Спільний проект Гайворонської районної державної адміністрації та районної ради, щодо забезпечення службовим житлом наших лікарів, скоро дійде до логічного завершення і ми надамо фахівцям, як мінімум, чотири квартири.

При районній раді створюється
Координаційна рада сприяння розвитку громадянського суспільства, зараз тривають організаційні моменти щодо її діяльності, різноманітні обговорення в депутатських комісіях. Координаційна рада створюється для виховання та розвитку відповідального, патріотично налаштованого громадянина, який своїми вчинками та діями буде демонструвати свою громадську позицію. Слід зазначити, що Координаційна рада створена відповідно до Указу Президента України та Національної стратегії  «Про сприяння розвитку громадянського суспільства». Це також є проект районної ради, який на сьогодні є дуже важливим.

Хочу відмітити гарну співпрацю депутатів Кіровоградської обласної ради від Гайворонщини з районом. Цього скликання наш район представляють п'ять обласних депутатів – це
Бендяк В.Н., Бевзенко М.В., Петрушевський П.Г., Тімуш Р.С., Шевчук А.С.

Усі ці люди працюють над покращенням соціально-економічного розвитку району, відстоюючи його інтереси в області. Дуже приємно бачити їхню єдність в прийнятті рішень, що стосуються Гайворонщини, ці люди завжди допомагають нашому регіону спонсорською підтримкою, яка завжди дуже потрібна та доречна. 

Основні пріоритетні напрями наших обласних обранців – це розвиток освіти та медицини на нашій території, і вони прикладають для цього максимум зусиль. Тому, я впевнений, що в тісній співпраці ми вирішимо всі проблеми, які постають перед Гайворонським районом.

Всі депутати районної ради проводять особистий прийом громадян в себе на місцях згідно графіку, який було надруковано в газеті «Гайворонські вісті» та який розміщено в будівлі Гайворонської районної ради. 

Разом з тим хочу поінформувати, що я, як голова районної ради, з працівниками виконавчого апарату, приймаю участь у пленарних засіданнях сесій місцевих рад району, під час яких надається різноманітна консультативна допомога та підтримка в проведенні сесій. Після пленарних засідань мною, разом з депутатом районної ради відповідної території, проводиться особистий прийом громадян. 

Так, вже були відвідані Берестягівська, Гайворонська, Могильненська, Сальківська територіальні громади. Крім того хочу зазначити, що я та депутати районної ради почуємо кожного громадянина, тому що побуваємо у кожному населеному пункті району, де разом поспілкуємося із жителями нашого регіону та ознайомимося з проблемами тої чи іншої території чи окремо взятих людей, а також будемо всі разом намагатися їх вирішити.

Районна рада та районна державна адміністрація тісно співпрацюють, бо в нас одна мета - це благополуччя жителів нашого району та соціально-економічний достаток всієї Гайворонщини. Сподіваюсь, що нас і надалі буде об’єднувати спільна відповідальність перед громадою Гайворонського району.

На закінчення хочу подякувати всім депутатам районної ради за їхню тверду позицію, за прагнення змінити життя нашого району на краще, за те, що вони з гідністю несуть той тягар, який лежить на їхніх плечах, за те, що кожен з них гідний статусу
"Депутат районної ради".

_____________________________________

 

 

« повернутися до списку новин