Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 484

99 років виповнюється з часу урочистого проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної республіки та їх об’єднання у єдину соборну Україну.

22 січня 1919 року на Софіївському Майдані у місті Києві відбулася ця історична подія – соборне воз’єднання, яке  стало результатом національно-визвольної боротьби українського народу. Метою цієї події було створення власної держави.
На жаль, історично так склалося, що соборність та незалежність на довгий час  були втрачені. Але об’єднання УНР та ЗУНР мало вирішальне значення  для утвердження української соборної держави у теперішніх кордонах.

Пройшли роки. Рішучість, відвага самопожертва, з якими на захист рідної землі на сході України стало нинішнє покоління, підтверджує – соборність глибоко пройшла через наші душі і серця. Ми відчуваємо себе єдиним народом, який з часом обов’язково збудує процвітаючу країну.  

З метою належного відзначення
Дня Соборності України, 22 січня 2018 року у Гайворонському районі відбулися заходи до вшанування пам’ятної дати.

Голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ та голова районної державної адміністрації Юрій КЛИМЕНКО поклали  квіти до пам’ятника Великому Кобзарю на площі Шевченка у місті.

У районному Будинку культури було також покладено квіти  до меморіальної експозиції присвяченої нашим землякам, які загинули в зоні АТО. 


 

 

 

У навчальних закладах району відбулися тематичні лінійки та уроки, присвячені визначній історичній події.

У бібліотечних закладах організовано книжкові полички, викладки літератури, а у музеях району - створено та оновлено існуючі тематичні експозиції. 


В цей день в усіх населених пунктах Гайворонщини на адміністративних будівлях встановлено Державні Прапори України.
 

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин