Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 460

У п`ятницю, 17 червня, відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань регламенту, прав людини, законності, діяльності правоохоронних органів, гласності, взаємодії з громадськими формуваннями.

На порядок денний комісії було запропоновано розглянути питання "Про затвердження нового складу та Положення про Координаційну раду сприяння розвитку  громадянського суспільства в Гайворонському районі", "Про інформацію прокуратури про стан законності в Гайворонському районні", "Про Кіровоградську обласну антикорупційну програму на 2016-2017 роки", "Про запобігання виникнення конфлікту інтересів", "Про подання до обласної ради щодо перейменування Котовської сільської ради на Покровську сільську раду", "Про затвердження нового складу районної комісії з увіковічення пам’яті видатних осіб та подій".

У роботі постійної комісії також прийняли участь голова районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ та працівники виконавчого апарату районної ради.

Так, по питанню щодо затвердження нового складу та Положення про Координаційну раду сприяння розвитку громадянського суспільства в Гайворонському районі інформацію членам постійної кломісії надав голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ, який повідомив про те, що на пленарному засіданні VII сесії районної ради було утворено Координаційну раду сприяння розвитку громадянського суспільства, як консультативно-дорадчий орган при Гайворонській районній раді. Відтак, на сьогоднішній день вже відбулося два засідання Координаційної ради, де було обрано керівний склад Ради, а також розроблено проект Положення, яким члени Координаційної ради будуть керуватися.

Враховуючи вищевикладене, члени постійної комісії районної ради розглянули проект Положення та внесли низку своїх зауважень та пропозицій, в зв`язку з чим вирішили до наступного засідання комісії більш детально вивчити проект Положення та винести на затвердження сесії з урахуванням доповнень та зауважень.

Прокурор Гайворонського відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури Черпак С.О. надав інформацію про стан дотримання законності в Гайворонському районі. Зокрема членів комісії зацікавив стан злочинності серед неповнолітніх, так як частина членів комісії є освітянами. Так, Грабова З.П. зазначила: "Діти – наше майбутнє, тому з самого раннього віку ми повинні виховувати законослухняних громадян!".

Черпак С.О. повідомив, що кількість правопорушень скоєних неповнолітніми зменшилася, це відбулося завдяки проведенню бесід та роз'яснень у всіх навчальних закладах району.  В свою чергу Гончарук В.В. зауважив, що подібні заходи повинні проводитися з залученням відділу у справах неповнолітніх та інших служб.

На виконання Кіровоградської обласної антикорупційної програми на 2016-2017 роки начальник відділу правового та інформаційного забезпечення Корінник М.О. повідомила, що на постійну комісію районної ради з питань регламенту, прав людини, законності, діяльності правоохоронних органів, гласності, взаємодії з громадськими формуваннями покладені обов'язки із здійснення контролю за дотриманням головою, секретарем та депутатами запобігань конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками.

Відтак, як зазначила Майя Олександрівна, такі ж повноваження мають бути покладено на одну з постійних комісій в кожній місцевій раді.

Головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення виконавчого апарату Марущак С.І. надала роз'яснення щодо роботи близьких осіб та конфлікт інтересів, що виникає при прямому підпорядкуванні близьких осіб при виконанні службових повноважень. Зокрема, Світлана Ігорівна звернула увагу членів постійної комісії на те, що до районної ради надійшли повідомлення про потенційний конфлікт інтересів, який виник у КЗ "Гайворонська ЦРЛ" від головного лікаря Шиян С.М., заступника головного лікаря Пісової А.С. та від головного лікаря Гайворонської районної стоматологічної поліклініки Кравця А.П. та запропонувала комісії визнати, що конфлікт інтересів самостійно врегульований шляхом передачі безпосереднього їх підпорядкування за посадовими обов'язками.

Корінник М.О. повідомила,  що згідно постанови Верховної Ради України від 17 березня 2016 №1037-VIII "Про перейменування окремих населених пунктів" село Котовка Гайворонського району було перейменоване на село Покровське, та запропонувала звернутися до Кіровоградської обласної ради з проханням перейменувати Котовську сільську раду Гайворонського району на Покровську сільську раду Гайворонського району.

Також рекомендувати відділу освіти райдержадміністрації перейменувати Навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад" с.Котовка на Навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад" села Покровське.

Керівник апарату районної ради Ратовська Н.В. повідомила, що є необхідність затвердити новий склад районної комісії з увіковічення пам'яті видатних осіб та подій.  

Відтак, після ознайомлення з наданими матеріалами члени постійної комісії погодили новий склад комісії та вирішили винести на затвердження сесії районної ради.

____________________________________

 

« повернутися до списку новин