Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 626

Сьогодні, 23 вересня 2016 року, в приміщенні районного Центру зайнятості було проведено засідання "круглого столу" на тему

"Стан медичної галузі
у Гайворонському районі".

Відкрив та вів засідання "круглого столу" Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ - голова районної ради.

У роботі засідання взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації О.Є.Костенко, начальник фінансового управління районної державної адміністрації Н.В.Єжелик, начальник управління соціального захисту населення РДА В.Д.Конько, директор територіального Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) В.Е.Швець, головний лікар КЗ "Гайворонська ЦРЛ" С.М.Шиян, завідувач реанімаційним відділенням КЗ "Гайворонська ЦРЛ" В.А.Шиндер, головний бухгалтер О.М.Куркіна, головна медична сестра КЗ "Гайворонська ЦРЛ" Л.М.Хмарук, завідувач інформаційно-аналітичним кабінетом КЗ "Гайворонський ЦПМСД" П.Ю.Скрипник, старший фельдшер Гайворонської підстанції медичної допомоги О.М.Самбір, завідувач поліклінічним відділенням КЗ "Гайворонська ЦРЛ" Л.О.Бабій, головний лікар районної стоматологічної поліклініки А.П.Кравець, голова районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, член Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства П.П.Ясинецький, голова районної організації "СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНА" П.Г.Козій, голова Гайворонської Районної організації ветеранів України, депутат районної ради, голова постійної комісії з питань регламенту, прав людини, законності, діяльності правоохоронних органів, гласності, взаємодії з громадськими формуваннями М.С.Рябокучма, депутат районної ради, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості та будівництва В.В.Пойда.

На порядок денний засідання "круглого столу" було запропоновано розглянути ряд питань, які стосуються галузі медицини, зокрема:

  • про організацію взаємодії закладів  охорони здоров'я, що надають первинну, вторинну та екстрену медичну допомогу;
  • про організацію та надання невідкладної та екстреної швидкої медичної  допомоги населенню району;
  • про наступність та послідовність обстеження, лікування та реабілітації пацієнтів у взаємодії з первинною медико-санітарною допомогою відповідно до медичного маршруту пацієнта;
  • про стан організації  та надання медичної допомоги дитячому населенню Гайворонського району;
  • про надання медичної допомоги пільговій категорії населення (учасникам ВВв, антитерористичної операції, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, інвалідам та ін.);
  • підведення підсумків.

Із вступним словом виступив голова районної ради Д.М.Грабовий, який зазначив, що незважаючи на те, що є багато нарікань функціонування медичної галузі району та надання не якісної медичної допомоги, районна влада спільними зусиллями з керівниками комунальних закладів як первинної, так і вторинної ланок медичної хоче знайти шляхи покращення роботи галузі охорони здоров'я Гайворонського району в цілому.

Відтак, очільник районної ради висловив надію на те, що сьогоднішнє засідання "круглого столу" дасть можливість більш об’єктивно оцінити стан роботи медичної галузі та винайти шляхи покращення її функціонування.

По питанню організації взаємодії закладів  охорони здоров'я, що надають первинну, вторинну та екстрену медичну допомогу інформацію надали Світлана Михайлівна Шиян (головний лікар КЗ "Гайворонська ЦРЛ"), Петро Юхимович СКРИПНИК (завідувач інформаційно-аналітичним кабінетом КЗ "Гайворонський ЦПМСД") та Олександр Миколайович САМБІР (старший фельдшер Гайворонської підстанції екстреної медичної допомоги).

Так, Шиян С.М. зазначила, що комунальний заклад працює відповідно до вимог Статуту КЗ та поінформувала про основні критерії діяльності центральної районної лікарні.

В свою чергу П.Ю.Скрипник поінформував про діяльність первинної ланки галузі охорони здоровя, та зазначив, що первинна ланка медицини - це ланка, яка займається профілактичним обстеженням та наданням невідкладної допомоги. Взаємодія первинної та вторинної ланок знаходиться на належному рівні. Також Петро Юхимович відмітив, що згідно рейтингу Департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА за період 2015-2016 років якість надання медичної допомоги значно покращилась, зокрема зменшилась смертність населення від онкологічних патологій, туберкульозу, серцево-судинних захворювань та ін.

На завершення, Скрипник П.Ю. звернув увагу присутніх на те, що все ж таки існує ряд питань, які необхідно вирішувати та висловив побажання, аби керівники місцевих рад району приділяли більше уваги проблемам галузі охорони здоровя на місцях у плані матеріально-технічного забезпечення.

Про організацію та надання невідкладної та екстреної швидкої медичної  допомоги населенню району, а також про взаємодію з первинною та вторинною ланками закладів охорони здоров'я інформацію надав старший фельдшер Гайворонської підстанції ЕМД Олександр Миколайович САМБІР, який повідомив, що у квітні місяці 2013 року була проведена реорганізація медичної галузі в району. Відтак, в Гайворонському районі було створено підстанцію екстреної медичної допомоги, а її центр знаходиться в місті Кіровоград.

 

 

Так, за словами старшого фельдшера, підстанція фінансується з обласного бюджету, а в районі знаходиться 4 бригади ЕМД: по одній бригаді в смт.Завалля та с.Хащувате, та дві бригади в місті Гайворон. Обслуговування та медикаменти під час надання допомоги - безкоштовні. Однак, незважаючи на функції, які повинні виконувати працівники екстреної медичної допомоги, приходиться займатись і хронічними хворими, що є неприпустимим, адже це функції первинної ланки медицини, зокрема, фельдшерів ФАПів та сімейних лікарів.

Підводячи підсумки, Олександр Миколайович зауважив, що взаємодія первинної ланки закладів охорони здоров'я району з екстреною медичною допомого знаходиться на незадовільному рівні.

Одночасно Самбір О.М. зауважив, що не зважаючи на те, що Гайворонська підстанція ЕМД знаходиться на фінансовому забезпеченні області, є необхідність, щоб і районна влада підтримувала підстанцію екстреної медичної допомоги та долучалася до вирішення нагальних проблемних питань.

Після інформації, яку надав завідуючий інформаційно-аналітичним кабінетом КЗ "Гайворонський ЦПМСД" Скрипник П.Ю. про стан організації  та надання медичної допомоги дитячому населенню Гайворонського району, про надання медичної допомоги пільговій категорії населення (учасникам ВВв, антитерористичної операції, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, інвалідам та ін.) в обговоренні даного питання прийняли активну участь Грабовий Д.М., Пойда В.В., Хмарук Л.М., Бабій Л.О., Шиян С.М. та Самбір О.М.

В ході підведення підсумків, начальник фінансового управління РДА Наталія Вікторівна ЄЖЕЛИК надала інформацію про стан фінансування галузі охорони здоров'я, а також зазначила, що районна рада спільно з районною державною адміністрацією прикладають усіх зусиль, аби покращити фінансовий стан в галузі медицини.

В свою чергу Пойда В.В., проаналізувавши стан роботи первинної ланки закладів охорони здоров'я району вніс пропозицію створити комісії з числа представників галузі медицини, а також членів постійної комісії районної ради з питань охорони здоров'я, яка б мала змогу здійснювати моніторинг та контроль за якістю надання медичних послуг та виконання службових обов’язків медичними працівниками як первинної, так і вторинної ланок закладів охорони здоров'я в Гайворонському районі.

Костенко О.Є. зауважив, що дійсно медична галузь району знаходиться в незадовільному стані та висловив сподівання, що тільки спільними зусиллями можна покращити стан та якість надання медичної допомоги.

_______________________________

 « повернутися до списку новин