Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 593

У п’ятницю, 02 грудня 2016 року, відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування  при голові Гайворонської районної ради, в якому прийняли участь делегації з Голованівського та Благовіщенського районів, зокрема, Кучмій Богдан Борисович - голова Голованівської районної ради, Вербецька Ліна Іванівна - заступник голови Благовіщенської районної ради, Рокочук Дмитро Сергійович - заступник голови Голованівської районної ради, Цобенко Сергій Олександрович - голова Голованівської селищної ради, Козак Володимир Володимирович - голова Перегонівської сільської ради Голованівського району, Лазнян Валерій Володимирович - голова Розкішненської сільської ради Голованівського району, Животовська Лілія Володимирівна - керуюча справами виконавчого апарату Благовіщенської районної ради, Панасюк Олександр Васильович - головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення та комунальної власності Благовіщенської районної ради, а також голови селищних та сільських рад Гайворонського району.

Після прибуття на Гайворонщину,  гості разом з головою Гайворонської районної ради Дмитром Грабовим вшанували подвиг героїв Небесної Сотні та поклали квіти до підніжжя пам'ятного знаку.

У приміщенні районного Будинку культури, де і відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, учасників зібрання вітав народний аматорський ансамбль "Будьмо", керівникам делегацій вручили запашні короваї. 

 


Відкрив та вів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ - голова районної ради, який ознайомив присутніх з порядком денним роботи Координаційної ради. Так, було запропоновано розглянути питання про туристичну привабливість Гайворонського району, про досвід створення Голованівського освітнього округу, а також підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між Гайворонською, Благовіщенською та Голованівською районними радами Кіровоградської області.

Про туристичну привабливість Гайворонсь-кого району поінформувала присутніх Ірина Юріївна ПАРШОГУБА - начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини районної державної адміністрації та запропонувала переглянути короткий фільм про визначні та привабливі місця району, які входять до туристичного маршруту. Також Ірина Юріївна зазначила, що на вузькоколійній залізниці, протяжність якої складає 130 км, відзнято 5 художніх фільмів: "Дев'ять життів Нестора Махно", "1941", "1942 - продовження", "Однажды в Одессе" та "Поводир". Гостям було цікаво почути і про пам'ятки архітектури, Соломіївський водяний млин, культові споруди та велику кількість музеїв.

Відтак, заслухавши цікаву та змістовну інформацію та після перегляду відео-презентації про Гайворонщину, було рекомендувати органам місцевого самоврядування спільно з органами виконавчої влади вживати заходів, спрямованих на популяризацію пам'яток, історичних та культурних місць Гайворонського, Ульяновського та Голованівського районів в засобах масової інформації, публікацію довідково-інформаційних видань про визначні історико-культурні об’єкти регіонів.

Крім того, було запропоновано розробити спільний туристичний маршрут об’єктами Гайворонського, Благовіщенського та Голованівського районів, що мають особливу культурну та історичну цінність, а також проводити спільні міжрайонні культурно-мистецькі заходи з залученням до участі творчих колективів художньої самодіяльності цих районів.

Досвідом створення Голованівського освіт-нього округу з членами засідання Координаційної ради поділився голова Голованівської районної ради Кучмій Богдан Борисович, який під час свого виступу зазначив, що проводити реформування галузі освіти потрібно, і в першу чергу це необхідно для забезпечення учнів якісною освітою.

Так, під час свого виступу Богдан Борисович зазначив, що Голованівський освітній округ складається із трьох навчально-виховних об'єднань - Голованівського, Побузького та Перегонівського. Крім того, ці навчально-виховні об'єднання складаються із опорних загальноосвітніх навчальних закладів, які, в свою чергу, мають філії опорних загальноосвітніх закладів. Одночасно голова Голованівської районної ради звернув увагу присутніх на те, що до складу навчально-виховних об'єднань також входять дошкільні та позашкільні навчальні заклади. Більш детальна схема розподілу між цими навчально-виховними об'єднаннями та принцип їх взаємодії була наведена у відео-презентації.

Під час виступу Кучмій Б.Б. окреслив переваги створення освітнього округу та зазначив, що рішення про створення опорних шкіл далося їм не легко, але після проведеної роботи з депутатами та роз’ясненням про усі переваги, рішення все ж таки було прийнято. Також Богдан Борисович зауважив, що питання створення освітнього округу є дуже актуальним, а тому потребує належної уваги та багато зусиль, аби втілити його вжиття. Крім того, очільник Голованівського району надавав вичерпну інформацію на всі запитання, які звучали від учасників засідання. Відтак, в результаті розгляду даного питання, члени Координаційної ради прийняли рішення рекомендувати відділу освіти Гайворонської районної державної адміністрації підготувати проект Гайворонського освітнього округу з урахуванням досвіду роботи з даного питання Голованівського відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.

Наступним пунктом порядку денного Координаційної ради було питання

підписання Меморандуму
про співпрацю та партнерство між Гайворонською, Благовіщенською та Голованівською районними радами Кіровоградської області. 


До усіх присутніх звернувся голова Гайворонської районної ради Грабовий Д.М., який зазначив, що сьогодні в цьому залі відбудеться історична подія та оновлені добросусідські стосунки будуть закріплені Меморандумом про співпрацю та партнерство між Гайворонським, Благовіщенським та Голованівським районами, адже  в цей важкий час дуже важливо мати надійного сусіда, товариша, порадника.

 

Усі три райони географічно розміщені поряд, і так склалося, що у нас спільні інтереси, проблеми та спільні цілі. Об’єднавши свої зусилля, ми зможемо обмінюватися досвідом та співпрацювати.
 
Меморандум має особливе значення, оскільки підписується напередодні професійного свята, Дня місцевого самоврядування. 

 

 


 

 

Саме представники органів місцевого самоврядування представляють права територіальних громад, тому хотілося б аби цей Меморандум був корисним для кожного жителя наших районів.

 

 

 


 

 

Меморандум про співпрацю та партнерство між Гайворонською, Благовіщенською та Голованів-ською районними радами Кіровоградської області підписали голова Гайворонської районної ради Грабовий Д.М., голова Голованівської районної ради Кучмій Б.Б. та заступник голови Благовіщенської районної ради Вербецька Л.І.

 

 

 


Після закінчення офіційної частини засідання учасники Координаційної ради мали змогу оглянути краєзнавчий музей районного будинку культури. На завершення, учасники поклали квіти та вклонилися невинно убієнним в селі Хащуватому на найбільшому в Європі меморіальному комплексі "Хащуватська трагедія", що є пам’ятником культурної спадщини місцевого значення і внесений до державного реєстру пам’яток.

Директор місцевої загальноосвітньої школи Вдовиченко О.М. розповіла, що у дні окупації Гайворонщини 1942 року, німецько-фашистські загарбники організували страшний геноцид щодо жителів єврейської національності і на тому місці розстріляли більше 1000 громадян євреїв, серед них 376 дітей. Усі ями і вся площа біля них була залита кров’ю. Ця розповідь  зачепила кожного, і  на мить усі відчули той біль, який і досі тривожить серця єврейської нації та хащуватців. 

Учасники  Координаційної ради також відвідали відділення стаціонарного догляду для постійного проживання в селі Хащувате. Директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Швець В.Е. розповіла про роботу закладу. 

У селищі Салькове Гайворонського району учасники Координаційної ради відвідали ТОВ "Чарнокіт". Селищний голова Чоповий М.В. та виконавчий директор підприємства Рогачов С.П. ознайомили з роботою підприємства та асортиментом продукції, що випускає ТОВ "Чарнокіт".

 

 

 

  

  

  

   

« повернутися до списку новин