Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 654

 

У п`ятницю, 22 грудня 2017 року в залі засідань Гайворонської районної ради
під головуванням очільника районної ради Дмитра ГРАБОВОГО
відбулося
XVII пленарне засідання сесії Гайворонської районної ради VІІ скликання,
в якій взяли участь 28 депутатів районної ради. 


В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради, голова районної державної адміністрації Юрій Клименко, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Костенко, начальники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів органів виконавчої влади, сільські голови, працівники виконавчого апарату районної ради , представники громадських організацій, ЗМІ та інші.


Перед початком роботи сесії до депутатського загалу звернувся голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ: "Я  давно обіцяв, а обіцянки я свої завжди виконую, на засіданні круглого столу, який відбувся ще на початку року з шкільним парламентом, молодь виявила бажання бути присутніми на засіданні сесії та ознайомитись з роботою  депутатів районної ради, тому сьогодні на мою думку вдалий час та гарний перелік питань щоб показати роботу депутатського корпусу нашому підростаючому поколінню. Вірю, що за цією молоддю майбутнє нашого району та України!"

Також очільник районної ради повідомив, що 7 грудня всі ми відзначали День місцевого самоврядування, однак з певних причин не всі нагороджувані змогли прибути на святкування та отримати свої відзнаки. Відтак керівники району Дмитро ГРАБОВИЙ та Юрій КЛИМЕНКО вручили відзнаки тим, хто їх не отримав на святкуванні.


За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підвищення ролі
органів місцевого самоврядування, активну громадянську позицію та з нагоди
Дня місцевого самоврядування в Україні

Почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної ради
нагороджено депутата районної ради Войтенка  Григорія Вікторовича.

 

 

 

Почесною грамотою обласної ради
нагороджено депутата районної ради Лященка Віталія Федоровича.

 

 

 

 


 

 

Грамотою
Гайворонської районної державної адміністрації та районної ради

нагороджено
депутатів районної ради

Карташову Аллу Василівну та Заторську Ларису Олександрівну.

 

 


За сумлінну працю, мужність і відвагу проявлені підчас ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС,
за  активну громадянську позицію та з нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії
на Чорнобильсікій АЕС

Почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної ради нагороджено Голобородька Михайла Олександровича - учасника ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильсікій АЕС.


Затвердивши порядок денний, до якого внесено 24 питання, депутати перейшли до їх розгляду.


Зокрема, було заслухано інформацію начальника фінансового управління районної державної адміністрації Наталії ЄЖЕЛИК про звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2017 року, яка зазначила, що доходи складають 196570,5 тис.грн., у тому числі по загальному фонду 191423,9 тис.грн.,  по спеціальному фонду – 5146,6 тис. грн.; видатки - 186254,3 тис.грн., у тому  числі по загальному фонду – 180328,5 тис.грн., по спеціальному –  5925,8 тис.грн.

В ході роботи депутати також
внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік.

Основним питання сесії Гайворонської районної ради було обговорення та голосування за
районний бюджету на 2018 рік. З проектом районного кошторису на наступний рік депутатів районної ради ознайомила начальник фінансового управління Наталія Єжелик.
Під час голосування Гайворонський районний депутатський корпус, зокрема, ухвалив: 

Визначити на 2018 рік:
- доходи районного бюджету у сумі 278442,6 тис.грн., в тому числі доходи загального фонду районного бюджету у сумі  275716,7 тис.грн., доходи спеціального фонду районного бюджету у сумі 2725,9 тис.грн. 
- видатки  районного бюджету у сумі 278442,6 тис.грн., в тому числі видатки загального фонду районного бюджету у сумі 275716,7 тис.грн., видатки спеціального фонду Гайворонського районного бюджету у сумі 2725,9  тис.грн.
Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів районного бюджету на 2018 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами, у тому числі по загальному фонду - у сумі 275716,7 тис.грн. та спеціальному фонду - у сумі 2725,9  тис.грн.

Зі звітом про стан виконання виконання районної цільової Програми розвитку дошкільної освіти на 2014-2017 роки виступив начальник відділу освіти районної державної адміністрації Олександр Гродзіцький, який поінформував депутатський загал, що пріоритетом в розвитку сучасної дошкільної освіти в Україні є забезпечення її якості та доступності для кожної дитини, незалежно від місця проживання, матеріального забезпечення, соціального походження.
Головна мета дошкільної освіти в Україні – створити сприятливі умови для особистісного становлення дітей, забезпечити їх збалансований розвиток, узгодженість у житті основних тенденцій до самореалізації, саморозвитку та самозбереження, формування життєвої компетентності, розвитку ціннісного ставлення до світу природи, культури, людей, самих себе.
Усіма формами дошкільної освіти з 1 до 6 (7) років охоплено 85% від загальної кількості дітей відповідного віку (місто – 86%, село – 85%).
З метою максимального охоплення дітей дошкільного віку і урізноманітнення різних форм здобуття дошкільної освіти відділом освіти районної державної адміністрації, дошкільними навчальними закладами ведеться цілеспрямована робота щодо створення організаційно-педагогічних умов з питань підготовки до школи дітей п'ятирічного віку. У районі охоплено 100 % дітей 5-річного віку дошкільним навчанням (місто – 100 %, село – 100 %).
Відділ освіти районної державної адміністрації продовжує роботу щодо створення необхідних умов для здобуття дітьми якісної дошкільної освіти.

Депутати також заслухали  та прийняли й ряд інших питань. Зокрема, було внесено зміни до соціальних та освітніх районних Програм, а також внесено певні зміни до вже діючих цільових районних Програм.
Обговорено депутатами і ряд майнових питань, зокрема, затверджено структуру комунального закладу «Гайворонська центральна районна лікарня», погоджено Програму збереження та ефективного використання майнового комплексу районної ради та райдержадміністрації на 2016-2020 роки. По даних питаннях депутатами прийнято відповідні рішення.

Районні обранці внесли зміни до районних довгострокових програм, а також затвердили нові програми, а саме:

  • Про Програму соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2018-2020 роки;
  • Про комплексну Програму оздоровлення та відпочинку дітей Гайворонського району на 2018-2022 роки;
  • Про Програму "Обдарована молодь Гайворонщини" на 2018-2023 роки;
  • Про Програму інформатизації Гайворонського району "Електронна Гайворонщина" на 2018-2020 роки;
  • Про Програму розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти на 2018-2021 роки;
  • Про комплексну Програму розвитку автомобільного транспорту та забезпечення безпеки дорожнього руху в Гайворонському районі на 2018-2020 роки.

З інформацією про діяльність Гайворонського відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури за 2017 рік виступив Горщак Максиміліан Леонідович - заступник керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури Кіровоградської області, радник юстиції.


Так, М.Л. Горщак зазначив, що Гайворонським відділом Новоукраїн-ської місцевої прокуратури в межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру» та наказами Генерального прокурора України, упродовж 2017 року вживались організаційно-практичні заходи щодо покращання прокурорської діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди. 

З метою узгоджених дій у боротьбі зі злочинністю керівником Новоукраїнської місцевої прокуратури проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів, на якій розроблено ряд заходів щодо зниження рівня злочинності на підвідомчій території, які вже демонструють свою ефективність.

Так, упродовж 11 місяців 2017 року до ЖЄО Гайворонського ВП ГУНП в Кіровоградській області внесено 4247 повідомлень, з них до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 733 кримінальних правопорушень.  

У порівняні з аналогічним періодом 2016 року спостерігається тенденція зниження рівня злочинності в середньому на 2%. Упродовж 2017 року з метою захисту інтересів держави Гайворонським відділом Новоукраїнської місцевої прокуратури підготовлено та направлено до суду 16 позовів, з них 4 позови у сфері земельних відносин на суму 1692 тис. грн., 1 - у сфері охорони навколишнього природного середовища на суму 285 тис. грн., 1- про стягнення штрафних санкцій з  ПАТ «Гайворонський тепловозоремонтний завод» на суму понад 10 тис. грн.., 5 – про відшкодування витрат на лікування, понесених внаслідок кримінального правопорушення на загальну суму 21 тис. грн., 1 - про відшкодування заборгованості в сумі плати для покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на суму 6508 грн., та 4 позови щодо захисту інтересів держави в сфері охорони дитинства. За результатами судового розгляду 10 позовів задоволено, 6 – перебуває на розгляді.

За період 11 місяців 2017 року до Гайворонського відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури надійшло 371 звернень, з яких у 257 заявникам надано роз’яснення, задоволено – 2 звернення, приєднано до матеріалів кримінального провадження – 3, решта 109 направлено до інших відомств для вирішення. Із загальної кількості звернень на особистому прийомі оперативними працівниками Гайворонського відділу прийнято 89 звернень.

Далі сесія районної ради прийняла рішення
про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що розташовані на території Соломіївської, Мощенської, Долинівської, Вікнинської та Могильненської сільських рад.
  
Після того, як депутати розглянули всі питання порядку денного та прийняли відповідні рішення, очільник районної ради Д.М.Грабовий надав слово для виступу депутату обласного парламенту дітей Ользі ПЛАМОТДЄЛ, яка ознайомила присутніх про основні напрямки діяльності районного шкільного парламенту дітей та про плани на майбутнє юних парламен-таріїв.

Крім того вона подякувала голові районної ради Дмитру Миколайовичу Грабовому за запрошення прийняти участь членів районного парламенту дітей у роботі пленарного засідання сесії районної ради та висловила сподівання на співпрацю у майбутньому.

Завершуючи пленарне засідання, голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ зазначив, що це було останнє сесійне засідання у 2017 році та подякував усім за активну роботу, як на засіданнях комісій та сесій, так і в міжсесійний період.
"Наближаються Новорічні та Різдвяні свята. Хочу побажати вам та вашим родинам  в першу чергу міцного здоров'я, мирного неба, затишку, тепла і світла в кожному домі,  спокою та любов у кожному серці, підтримки рідних та поваги від колег.
Також хочу побажати усім нам, щоб прийдешній 2018 рік став переможним і в Україні запанував мир. У новорічні та різдвяні свята згадайте про наших військових, які зараз на передовій, за тих хто повернувся та намагається адаптуватися до буденного життя, за тих хто з певних причин обділений увагою рідних та близьких. Інколи добре слово та маленький гостинець може творити дива, і якщо кожен створить хоча б маленьке диво – світ стане кращим!"
- підкреслив очільник району Дмитро Грабовий.

« повернутися до списку новин