Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 352

 

Ми відзначаємо
наше професійне свято
-

День місцевого самоврядування,

яке припадає на 7 грудня невипадково, адже саме цього числа 1990 року Верховна Рада прийняла Закон України "Про місцеві ради народних депутатів УРСР та місцеве самоврядування".

Це стало першим кроком до відродження самобутньої системи місцевого самоврядування в нашій державі, конституційні основи якого були конкретизовані прийнятим у 1997 році Законом "Про місцеве самоврядування в Україні". Цей правовий акт максимально наблизив поняття місцевого самоврядування до вимог Європейської Хартії про місцеве самоврядування, визначивши його право і реальну здатність територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Мені випала довіра очолити орган місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ нашого району - велика честь, але водночас - і велика відповідальність. Адже непросто організувати роботу депутатського корпусу і в досить складних суспільно-політичних умовах продемонструвати вміння усіх територіальних громад діяти злагоджено у співпраці з органами виконавчої влади. Я вдячний депутатам районної ради - авторитетним і досвідченим фахівцям, які по-справжньому, на ділі, вболівають за долю Гайворонщини, за її теперішнє і майбутнє.

Депутатським корпусом з 23.01.2018 року по даний час було прийнято 52 рішення, більша частина з яких є вкрай важливими для життєдіяльності району, попереду ще заключна сесія в цьому році і найголовніша - це прийняття бюджету Гайворонського району на 2019 рік. Однією з програм, яка ввійде в життя з 2019 року і на моє переконання дасть змогу відчути підтримку районної влади людям, які її потребують - це Програма компенсації хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз на 2019 рік (яка була розроблена за ініціативи районної ради).

Прийнято рішення щодо створення комунального закладу "Інклюзивно-ресурсний центр" Гайворонської районної ради Кіровоградської області, де дійсно працюють професіонали своєї справи, так як даний комунальний заклад є новоствореним центром і ми будемо усе робити для подальшого його розвитку. Прийнято Положення про районну краєзнавчу премію імені Леоніда Солгутовського за розвиток краєзнавства, збереження культурної спадщини Гайворонського краю. Однією з найкращих і дійсно гарною програмою, яка виконує всі свої дії є районна цільова програма національного-виховання дітей та молоді "Я-патріот" на 2017-2021 роки.

За даний період було подано 3 депутатських звернення до відповідних державних органів виконавчої влади, а саме: до державної служби з безпеки на транспорті, Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області, до Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградської обласної ради.

За моєї ініціативи та ініціативи небайдужих людей, до яких я неодноразово звертався з метою надання спонсорської допомоги, які робили та роблять все для розвитку нашого району. Було знайдено можливість виділити 50 тис. грн. позабюджетних коштів на ремонт вестибюлю Вікнинської школи. Також була придбана комп'ютерна техніка (3 ноутбука) на суму понад 21 тис. грн. позабюджетних коштів для Солгутівської школи.

Одним з найперших в Кіровоградській області був збудований спортивний майданчик за типовим проектом у рамках державної програми "Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України". Фінансування цього спортивного об'єкту здійснювалось за кошти державного бюджету (50%) і районного (50%). 750 тис. грн.

Сьогодні в районі втілюється в життя президентська ініціатива по доступній медицині, в селі Червоному будується лікарська амбулаторія за рахунок коштів з державного бюджету та співфінансування з районного (10%).

Також в рамках даної ініціативи буде придбано сучасний реанімобіль для потреб населення району.
Дуже приємно чути від населення, що в КЗ "Гайворонська ЦРЛ" значно поліпшився раціон харчування хворих, кожного четверга - рибний день, розширено асортимент страв з м'ясних продуктів. Також покращена матеріально-технічна база.

Сьогодні коштами районного бюджету забезпечена потреба людей, які потребують інсуліну. На останній сесії, яка відбулась 9 листопада, на це було виділено 220 тис. грн.

Одразу хочу подякувати представникам органів місцевого самоврядування, які протягом всього року виділяють кошти для мешканців своїх територій, а не шукають причин для того, щоб відмовити.
Окремо хочу подякувати депутатам за плідну співпрацю на сесіях в комісіях, за компроміси, які ми завжди знаходили, за конструктивний діалог. Нам під силу зробити кращим життя громади району і ми послідовно та системно це робимо та будемо робити і надалі.

В переддень свята Дня місцевого самоврядування добрим словом необхідно згадати і тих, хто вже на заслуженому відпочинку, але доля їхньої праці слугувала становленню та розвитку місцевого самоврядування в Гайворонському районі.

Також слова подяки виношу і головам селищних та сільських рад, виконавчим апаратам, які докладають багато зусиль для розвитку місцевого самоврядування району.

Нині, звертаючись до депутатів, органів місцевого самоврядування району, до всіх мешканців територіальних громад, прошу віднайти посильну можливість та зібрати новорічні та різдвяні кошики для наших захисників, щоб вони хоч якоюсь мірою відчули подих свята.

Попереду у нас великий обсяг завдань соціально-економічного, культурного і духовного розвитку району. Головне - знайти нові підходи і шляхи вирішення наболілих проблем. Запорукою цьому є тісна співпраця районної ради, районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування району і, звичайно ж, бажання всіх депутатів районної ради працювати в ім'я добробуту жителів нашого району.


Нехай щира людська вдячність та повага будуть вашою нагородою за нелегку працю, а любов та підтримка ближніх зігрівають ваші серця серед щоденних турбот.

 

Дмитро ГРАБОВИЙ,
голова Гайворонської районної ради

 « повернутися до списку новин