Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 635

Регіональна дискусія з питань децентралізації та особливостей створення і подальшого розвитку об’єднаних територіальних громад відбулась 26 листопада 2017 року у м. Гайворон Кіровоградської області.


У заході взяли участь представники місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, громадські активісти. 

Аби надати фахову підтримку у вирішенні найбільш актуальних питань, що стоять у Кіровоградській області, Гайворонщину відвідали експерти (спікери) Валентина Остапчук, журналіст Кіровоградської телерадіокомпанії та Олена Кваша, експерт з питань комунікації обласної організації Асоціації міст України, які поділилися думками з приводу залучення громадян до роботи над розвитком територій.

Учасники шукали відповіді на питання, що стоять у громади на шляху об’єднання, та обговорювали вектори розвитку, які є перспективними після об’єднання та проведення виборів. 
 
Також у дискусії взяв участь голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ, який в ході обговорення наголосив: “Об’єднані територіальні громади — це шанс для місцевого самоврядування ефективно працювати, а для людей — достойно жити.

Однак перш, ніж об'єднуватись, необхідно провести глибокий аналіз та чіткі прорахунки фінансової та кадрової спроможності територіаль-них громад. Я бачу, що економічний ефект ми отримаємо, якщо об'єднаємось в межах району".

 

DESPRO — це швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку.

Метою проекту є організація якісних і доступних окремих публічних послуг за участю місцевих громад та влади, здатними спільними зусиллями сприяти процесу реформування системи місцевого самоврядування. В рамках реалізації проекту в області планується запровадження сталих моделей децентралізованого надання послуг, а саме послуг з водопостачання на рівні малих міст і сіл.


 

« повернутися до списку новин