Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 503

У вівторок, 08 листопада, напередодні IX сесії районної ради сьомого скликання, відбулось два засідання постійних комісій районної ради:

з питань питань регламенту,  прав людини,
законності, діяльності правоохоронних органів, гласності, взаємодії з громадськими
формуваннями
та з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості, та будівництва.


Так, на засіданні постійної комісії районної ради з питань регламенту,  прав людини, законності, діяльності правоохоронних органів, гласності, взаємодії з громадськими формуваннями, яку відкрив та вів заступник голови комісії Сергій БІЛОДІД, було запропоновано розглянути сім питань порядку денного:

  • про затвердження змін до Статуту;
  • про новий склад комісії районної ради з питань поновлення прав реабілітованих;
  • про присяжних Гайворонського районного суду;
  • про внесення змін до списку народних засідателів;
  • про затвердження процедури врегулювання конфлікту інтересів головою районної ради та депутатами Гайворонської районної ради;
  • про обмеження відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", які поширюються на депутатів районної ради;
  • про відповідність дій членів постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості та будівництва Регламенту районної ради та Положення про постійні комісії районної ради.

У роботі комісії прийняли участь голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ, депутат обласної ради М.В.Бевзенко, депутат районної ради В.В.Пойда та працівники виконавчого апарату районної ради.

Білодід С.В. поінформував присутніх про те, що на розгляд постійної комісії надійшло звернення членів постійної комісії з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості та будівництва до голови районної ради з проханням звернутися з поданням на пленарному засіданні чергової сесії районної ради щодо внесення змін до складу комісії та затвердження його сесією районної ради, а також ознайомив присутніх з прецедентною ситуацією, яка виникла під час проведення засідання бюджетної постійної комісії, яка була запланована на 01 листопада 2016 року.

В свою чергу Пойда В.В. поінформував присутніх про те, що 01 листопада 2016 року планувалось провести засідання бюджетної комісії для вирішення ряду важливих фінансових питань, в тому числі і питання зловживання бюджетними коштами. Однак голова районної державної адміністрації шляхом адміністративного ресурсу зробив усе можливе, аби засідання постійної комісії не відбулось у зв’язку з відсутністю кворуму. Цього ж дня члени постійної комісії провели засідання комісії в кабінеті голови районної державної адміністрації, про що склали відповідний протокол всупереч нормам Положення про постійні комісії районної ради. Відтак, Віталій Васильович звернувся до членів постійної комісії вивчити дане питання та визначити правомірність прийнято рішення.

Під час обговорення даного питання член постійної комісії Рубіжевич В.В. зазначив, що згідно Положення, голова комісії визначає час та місце проведення чергового (позачергового) засідання постійної комісії, а тому ситуація, яка склалася на сьогоднішній день свідчить про неповагу голови районної державної адміністрації та окремих членів депутатського корпусу як до Пойди В.В., так і до голови районної ради, а депутат обласної ради Бевзенко М.В. зазначив про ряд порушень, які мали місце при проведенні засідання постійної комісії з питань бюджету в кабінеті голови РДА та вніс пропозицію довести до відома членів бюджетної комісії порушення, які були ними допущені, а також рекомендувати їм додатково вивчити питання. Тільки після цього винести питання на обговорення сесії районної ради.

Таку думку підтримав і голова районної ради Д.М.Грабовий та підкреслив, що члени постійної комісії з питань бюджету повинні самі зібратись та вирішити питання щодо їх подальшої роботи.

Також членами постійної комісії було розглянуто та погоджено і інші проекти рішень. Зокрема, про новий склад комісії районної ради з питань поновлення прав реабілітованих. На виконання норм Закону України "Про судоустрій і статус суддів" погоджено зміни до списку народних засідателів, внесено зміни до списку присяжних Гайворонського районного суду та розглянуто і погоджено ряд інших актуальних питань.

Цього ж дня по обіді відбулось ще одне засідання постійної комісії районної ради - з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості, та будівництва, яку відкрив та вів її голова Віталій ПОЙДА.

У засіданні комісії прийняли участь голова районної ради Д.М.Грабовий, голова районної державної адміністрації Ю.О.Клименко, начальник фінансового управління РДА Н.В.Єжелик та інші представники структурних підрозділів районної державної адміністрації.

На засіданні постійної комісії було запропоновано розглянути низку питань, які планується винести на розгляд та затвердження сесією районної ради. Основними були питання про звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2016 року та внесення змін до рішення районної ради від 24 грудня 2015 року № 16 "Про районний бюджет на 2016 рік" (у редакції рішення районної ради від 14 січня 2016 року №33), інформацію з яких надала Наталія ЄЖЕЛИК - начальник фінансового управління РДА.

Так, Н.В.Єжелик зазначила,  що за  9 місяців 2016 року доходи районного бюджету в цілому склали 131002,8 тис.грн., у тому числі по загальному фонду – 127065,1 тис.грн., по спеціальному – 3937,7 тис.грн. (2015 р. – 110183,4 тис.грн., 106932,1 тис.грн., 3251,3 тис.грн.). Податків і зборів протягом звітного періоду до загального та спеціального фондів районного бюджету надійшло  23134,4 тис.грн., що становить 117,1%  до затверджених з урахуванням змін  показників. (2015р.  – 17187,3 тис.грн.), темп росту 133,1%. За словами керівника фінансового управління до загального фонду районного бюджету отримано 20426,2 тис.грн. податків і зборів, що становить 119,8% до затверджених показників та 142,2% до показників 2015 року (14369,3 тис.грн.). Податку на доходи фізичних осіб  надійшло 20248,3 тис. грн., що становить 118,8 % до затвердженого завдання та  141,5% до аналогічних надходжень 2015 року (14305,0 тис.грн.). Крім того, до районного бюджету надійшло 145,2 тис.грн. інших надходжень (з них: перераховані до районного бюджету невикористані залишки коштів за власними надходженнями у зв’язку з реорганізацією державного закладу "Вузлова лікарня станції Гайворон ДП "Одеська залізниця" - 144,6 тис.грн., повернення фінансування - 0,6 тис.грн.), 0,2 тис.грн. адміністративних штрафів та 32,5 тис.грн. плати за надання адміністративних послуг.

Під час свого виступу Наталія Вікторівна поінформувала членів комісії і про основні зміни, які планується внести до рішення районної ради «Про районний бюджет на 2016 рік».

Крім того, на засіданні постійної комісії було розглянуто та погоджено ряд районних цільових соціальних Програм, які є необхідними для покращення економічного, соціального та культурного розвитку району.

__________________________________

 « повернутися до списку новин