Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 540

У вівторок, 04 квітня 2017 року,
голова районної державної адміністрації  Юрій Клименко провів нараду з питань організації в районі Всеукраїнської акції з благоустрою та санітарної очистки населених пунктів, порядку призову на строкову військову службу та роботи опорних загальноосвітніх шкіл.

 

У нараді прийняли участь голова районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ, заступники голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних органів міністерств та відомств України в районі, голови місцевих рад .

Під час наради очільник району  наголосив на необхідності санітарної очистки населених пунктів району та впорядкування територій сільських та селищних рад, біля навчальних та медичних закладів, територій, закріплених за суб'єктами підприємницької діяльності,  здійснити прибирання на автобусних зупинках, а де і відремонтувати їх, встановити  урни для сміття. Також, зауважив, що потребують належного ремонту дороги, першочергово будуть  проведені ямкові ремонти доріг. Вже працює асфальтовий завод.
Також голова райдержадміністрації повідомив присутнім про те, що 03 квітня 2017 року в Кіровоградській обласній державній адміністрації відбулась нарада з питань призову на строкову військову службу за участю голови облдержадміністрації С.А. Кузьменка та голови обласної ради О.А. Чорноіваненка. Відтак, Юрій Олександрович  зазначив, що військовослужбовці, призвані на строкову військову службу, в зоні АТО участі приймати не будуть та зауважив, що голови  сільських і селищних рад повинні допомогти в організації та здійсненні  призову юнаків на строкову військову службу.

Районний військовий комісар Андрій Григорович ІВАЩЕНКО проінформував присутніх про план та порядок призову громадян на строкову військову службу, відправлення їх до військових частин, взаємодію органів державної влади з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями Гайворонського району.

Так, військовий комісар пояснив, що крім строкової служби для молодих людей, в армію за контрактом можуть брати українців до 43 років, які закінчили військову кафедру. Призив, як і торік, буде проходити в кілька етапів, а остаточні терміни будуть визначені Указом Президента.    

За словами Андрія Григоровича, Збройні Сили України регулярно проводять приписну компанію у військкоматах. В цьому році призив на строкову військову службу проводиться з 01 квітня по 01 червня 2017 року. При цьому, в зону військових дій строковиків не відправлятимуть. Сьому хвилю мобілізації планували провести ще торік, однак звільнених у запас бійців замінили контрактники. Президент заявив, що в листопаді минулого року всі мобілізовані українці повернулися додому. Як кажуть у Генштабі, рішення про чергову хвилю мобілізації в цьому році може прийняти лише Президент України. Однак до тих пір, поки ситуація на Донбасі не загострилася, такої необхідності немає. До голів селищних та сільських рад вже доведено план, відповідно до наявних призовників. Однак питання залишаються відкритими до Вікнинської, Жакчицької, Сальківської, Соломіївської та Чемерпільської сільських рад, які не забезпечили явку призовників до райвійськкомату. За кожною селищною та сільською радою вже закріплено працівників районного військового комісаріату. Вони будуть співпрацювати з головами місцевих рад. На завершення, військовий комісар висловив сподівання на активну підтримку від голів селищних і сільських рад району.

З приводу обговорюваних питань виступив голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ, який, зокрема, підкреслив, що всі присутні мають перейнятися проблемою по виконанню плану призову на строкову військову службу, працювати в одному напрямку та допомогти сім'ям призовників. Також Дмитро Миколайович звернувся до присутніх на нараді працівників медичних закладів з проханням прослідкувати за роботою медичних комісій, а головам селищних та сільських рад допомагати батькам урочисто проводити призовників на строкову військову службу.

Очільник районної ради подякував головам Сальківської та Заваллівської селищних рад за якісно проведену роботу з благоустрою та впорядкуванню територій. Дмитро Грабовий повідомив про госпітальні округи та про створення робочої групи по розвитку медицини в Гайворонському районі. Відтак, очільник району зазначив, що вже проведено перше засідання та на цьому тижні буде проведено ще одне засідання. На даний час є 2 потужні лікарні: Гайворонська і Добровеличківська, але населення нашого району найбільше і представництво у регіональній раді теж найбільше, яке і буде відстоювати наші інтереси. З центральної районної лікарні буде створено госпітальний округ і він буде тільки нашим. Він звернувся до голів селищних та сільських рад з проханням розробити Програму по придбанню нового медичного обладнання. Голови трьох районних рад: Голованівської, Ульянівської і Гайворонської зацікавлені у створенні госпітального округу у Гайвороні. Будемо рухатись в цьому напрямку спільними зусиллями всіх голів селищних та сільських рад.

Також на засіданні розглянуто питання перспектив розвитку опорних шкіл.

Буде проведено необхідне фінансування для  поліпшення матеріально-технічного забезпечення. Позиція районної влади однозначна - жодна школа в населених пунктах не буде закрита. Малокомплектні  школи повинні утримуватись з сільських бюджетів, при цьому ступінь шкіл  не буде понижена. Батьки, при бажанні, можуть влаштувати дітей в опорні школи, а перевезення дітей буде здійснюватись шкільним автобусом незалежно від їх кількості.

____________________________


 

« повернутися до списку новин