Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 657

 

У четвер, 04 травня, голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ взяв участь у засіданні виконкому Хащуватської сільської ради.

 

Члени виконкому обговорили питання  підготовки та відзначення Дня пам`яті та примирення (08 травня) та Дня Перемоги (09 травня).

В ході обговорення даного питання було узгоджено програму заходів у святкові дні, а директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вдовиченко О.М. зазначила, що учні школи підготували літературно-музичні композиції. 

Сільський голова Засядьвовк Р.П. вніс пропозицію після завершення офіційної частини відзначення Дня Перемоги влаштувати змагання з футболу між ветеранами і учасниками АТО та молоддю, а також доручив комунальному підприємству привести сільський стадіон до належного стану.По питанню децентралізації влади та добровільного об'єднання територіальних громад виступив голова постійної комісії сільської ради з питань земельних ресурсів Андрій Андрійович КАДІКОВ, який зазначив, що на сьогоднішній день до Хащуватської сільської ради виявили бажання приєднатися громади сіл Мощене, Тополі, Бугове та Казавчин. Відтак, сільські ради створюють робочі групи, які будуть  займатися більш детальним вивченням питання об'єднання громад та прорахунками фінансових можливостей.

З даного питання виступив очільник районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ, який зауважив, що реформа місцевого самоврядування – одна із найважливіших, які повинна здійснити Україна для покращення життя свого населення та стійкого економічного зростання. Її ключовий елемент - об’єднання громад, а основна мета - забезпечити спроможність місцевого самоврядування самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Тож, у районі проводиться активна робота щодо добровільного об’єднання територіальних громад. 

Однак Дмитро Миколайович наголосив, що, на його думку, найкращим варіантом буде створити громаду за принципом "Один район - одна громада", та навів приклад Балтської територіальної громади, яка була утворена однією із перших в Україні.

 

 

Одночасно керівник району коротко поінформував присутніх про принципи та законодавчу базу добровільного об`єднання територіальних громад, створення спільних органів місцевого самоврядування, формування спільного бюджету та об'єднання їх комунального майна, оскільки окремі територіальні громади району не володіють достатніми матеріальними і фінансовими ресурсами, необхідними для ефективного виконання покладених на них завдань та функцій.

Крім того Дмитро Грабовий зауважив, що перш ніж прийняти остаточне рішення про об'єднання громад необхідно мати ряд обґрунтувань позитивних перспектив процесу об'єднання. "І головне - необхідно прорахувати спроможність не тільки грошового потенціалу, а й кадрового" - підкреслив на завершення очільник районної ради.

 

Звичайно, запровадження таких суттєвих реформ викликає безліч питань та вагань. Кожен із присутніх мав можливість висловити свою думку. Пропозицією переважної більшості присутніх на нараді стала ініціатива проведення широкої роз'яснювальної роботи серед населення щодо процесу об'єднання, залучаючи до цього депутатів місцевих рад. 

 

Голова районної ради Дмитро Грабовий з розумінням поставився до такої думки, та зазначив, що районна влада в будь-якому випадку не буде залишатись осторонь під час вирішення даного питання.

Також на засіданні виконавчого комітету було розглянуто й ряд інших питань місцевого значення та прийняті відповідні рішення.
 « повернутися до списку новин