Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 738

"Війна, війна!"
І знов криваві ріки…
І грім гармат, і шаблі дзвін.
Могили, сироти, каліки,
І сум покинутих руїн…


Такими  словами вчора, 25 травня 2017 року, у селі Таужне розпочалась урочиста лінійка з нагоди відкриття пам'ятного стенда герою, учаснику антитерористичної операції на сході України Ярославу ГАЙДІ.

У заході прийняли участь керуюча справами виконавчого апарату районної ради Наталія РАТОВСЬКА, заступник голови районної державної адміністрації Віталій ОРЕЛ, завідувач методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації Вікторія КАСЬЯНЕНКО, сільський голова Леонід ТРАЧУК, директор загальноосвітньої школи Галина ВИДОЙНА, класний керівник Тамара ОЛІСКЕВИЧ, поетеса Оксана МАЛІНОВСЬКА, батьки - Людмила Прокопівна та Михайло Олексійович, бойові побратими, волонтери, вчителі, учні, представники громадськості, жителі села.

Під час урочистої лінійки звучали вірші та пісні, присвячені герою АТО Ярославу Гайді. А право відкрити пам'ятний стенд було надано батькам Ярослава - Людмилі Прокопівні, Михайлу Олексійовичу та сину Денису. 

Під час заходу було покладено квіти до підніжжя меморіальних дошок учасникам АТО.

"Війни без смертей не буває. Проте батьки, відправляючи свого сина на війну, все ж сподіваються, що їх дім омине лихо, що їх дитина обов'язково повернеться в родину живою та неушкодженою…" - зазначив ведучий заходу та від усіх присутніх подякував за подвиг сина його батькам.

Поетеса Оксана Маліновська світлій пам'яті Ярослава Гайди присвятила вірш: 


Тобі ми дякуєм, герою!

Як мені на серці гірко,
Бо страшна іде війна.
Ну скажіть, скажіть, ще скільки?
Забере людей вона.

Вже стоїть надворі травень,
Він теплом всіх обійма.
Лиш тебе немає з нами,
Бо лиха взяла війна.

Захистить спішив країну,
"Як не я, казав, - то хто?"
Ти від ран тяжких загинув,
Молодими у рай пішов…

Залишив свою родину,
Залишив свій рідний дім.
Задля миру в Україні,
На улюбленій землі.

Тобі дякуєм, герою,
За щасливі й мирні дні.
Що не чуєм звуки бою,
І вперед йдемо, до мрій!


...Сумна звістка про смерть учасника антитерористичної операції на сході України Ярослава Михайловича ГАЙДИ швидко облетіла Гайворонщину, місто Кіровоград і 34-й батальйон територіальної оборони, де він служив.

21 грудня 2014 року десятки друзів, колег і знайомих стали з'їжджатися в село Таужне, щоб провести Ярослава в останню путь. Приїхали його батальйонні побратими, військовий духовий оркестр. До будинку, де жив Я.М.Гайда прийшли сотні односельців.

За час своєї служби Ярослав пройшов не одну гарячу точку Донбасу. Був серйозно поранений. Лікувався у шпиталях Харкова та Одеси, переніс дві операції, та все ж збирався продовжити військову службу. Брав участь у волонтерській роботі, за його ініціативою в приміщенні виконавчого комітету сільської ради було відкрито пункт прийому благодійної допомоги воїнам, які беруть участь в АТО…

Однак повернутися в зону проведення АТО йому не судилося…. Жорстока смерть забрала в нього життя….

 « повернутися до списку новин