Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 539

ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ 
ОКРЕМИХ РАЙОННИХ УПРАВЛІНЬ
ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ


Наприкінці грудня минулого року Урядом ухвалено рішення щодо оптимізації структури окремих районних управлінь Фонду шляхом їх об'єднання. Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року №1055 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» передбачено проведення оптимізації структури окремих районних управлінь Фонду шляхом їх об'єднання Передусім такий крок стосується районів з невеликою кількістю пенсіонерів. Безумовно, постають питання для чого потрібно об'єднувати районні управління, що таке об'єднання дасть людині та державі? Навіть поширюється інформація про те, що у зв'язку із таким об'єднанням в окремих районах взагалі ліквідують Пенсійний фонд, а пенсіонерам доведеться їхати за десятки кілометрів для вирішення своїх питань.


Для чіткого розуміння мети і результатів оптимізації наведемо кілька фактів:

Факт перший - ПЕНСІЙНІ ФОНДИ НЕ ЛІКВІДУЮТЬСЯ

279 територіальних (районних) управлінь ПФУ об'єднуються в 121. У Кіровоградській області 15 територіальних органів реорганізуються шляхом злиття в 7 об'єднаних управлінь Пенсійного фонду України. До 
речі, управління ПФУ в Гайворонському районі, залишається самостійною структурною одиницею.
Об'єднання низки управлінь є суто організаційним і його мета - покращити якість управління в пенсійній системі. Мова не йде про ліквідацію органів Пенсійного фонду в районах. Фахівці з питань пенсійного забезпечення працюватимуть і надалі в тих самих приміщеннях, залах обслуговування, кабінетах, як і до об'єднання.

Факт другий - ПОКРАЩЕНО ЯКІСТЬ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Головною одиницею обслуговування громадянина стає точка надання послуг (фронт-офіс), яка розташована не тільки за місцем знаходження управління Пенсійного фонду, а і в центрах територіальних громад (якщо в громади є таке бажання). Об'єднання двох або трьох окремих районних управлінь в одну юридичну особу не тільки не зменшить, а навпаки, збільшить доступність пенсійних послуг. Зміст і якість цих послуг залежить, перш за все, від кваліфікації спеціалістів та їх доступності, а не від статусу установи.

Факт третій - МЕНШЕ БЮРОКРАТІЇ - ЯКІСНІША ПОСЛУГА

Об'єднання кількох управлінь в одне не тягне за собою скорочення спеціалістів, які зайняті наданням послуг. Оптимізовано буде керівний склад. Для отримання сервісу не потрібно буде збирати візи та погодження. Всі послуги надасть спеціаліст, до якого звернулись за допомогою.
Отже, оптимізація територіальних органів Пенсійного фонду - це ще один важливий крок на шляху створення якісно нової системи пенсійного забезпечення, головною його метою і критерієм оцінки є схвальні відгуки громадян щодо якості наданих послуг.

Буклет "Про опримізацію структури окремих районних управлінь ПФУ"

 

Управління ПФУ в Гайворонському районі


____________________________

 « повернутися до списку новин