Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 494

В п`ятницю, 22 січня 2016 року, відбулося перше засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Гайворонської районної ради. 

Відкривши його, голова районної ради Дмитро Грабовий порушив питання щодо ситуації, яка спостерігається в районі вже певний період часу, коли неправомірно і незаконно на землі району претендують громадяни, які представляють інтереси великих агрохолдингів і усілякими методами намагаються отримати у користування земельні ділянки в різних населених пунктах Гайвоонщини. 

З огляду на це голова районної ради закликав голів територіальних громад не піддаватися на заманливі пропозиції ділків і пам'ятати, хто допомагає функціонувати соціальній сфері, очищати дороги від снігу і таке інше, тобто - місцеві землекористувачі. 

Для докладнішого висвітлення питання Дмитро Миколайович надав слово запрошеним на засідання Координаційної ради депутатам районної ради - головам постійних комісій районної ради з питань земельних ресурсів, агропромислового комплексу, екології та охорони навколишнього середовища Григорію ВОЙТЕНКУ та з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості та будівництва - Віталію ПОЙДІ, а також ініціативній групі від фермерських господарств району.

Виступаючі повідомили про випадки неправомірних дій управління Держгеокадастру в області щодо документального оформлення земельних ділянок, про випадки відмови виділення земельних ділянок учасникам АТО через нібито їхню відсутність і, в той же час, надання наступного ж дня після їхнього звернення 170 га жителю Києва, який, як відомо, представляє інтереси великого агрохолдингу. 

За різними "тіньовими" схемами земля виділяється без погодження з місцевими радами, оформляється через підставних осіб у суборенду тощо. На думку виступаючих, великі фінансові групи намагаються зібрати у своє розпорядження якнайбільше землі. Згодом її можна закласти під заставу за чималі кошти, а потім через борги землю пайовиків можуть продати невідомо яким іноземцям. А всі прибутки виводитимуться через офшори. 

Місцеві ж селяни на сьогоднішній день, як зазначив голова ФГ "Людмила" Валентин Пустовойт, загнані в межі населених пунктів, немов худоба в обору через те, що місцеві ради не мають права розпоряджатися своїми землями за межами населених пунктів.

Саме тому обласна конференція сільгоспвиробників, як повідомив голова районної організації Асоціації фермерів і приватних землевласників України Віктор Квашук, прийняла рішення відмовитися від перекриття автошляхів для привернення уваги суспільства і влади до проблем селян і перейти до більш конкретних дій для їх вирішення. 

Зокрема, за попередньою редакцією запропоновано сільським, селищним, міським і районним радам провести позачергові сесії, на яких затвердити звернення з вимогами до Центральних органів влади, а також до депутатів обласної ради з вимогами прийняття і їхнього рішення щодо звернення до Верховної Ради України з такими ж вимогами щодо передачі повноважень розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності місцевим органам влади, як це було раніше, внести зміни до Податкового кодексу України щодо повернення податкових пільг сільгоспвиробникам, а також внести зміни до редакції Закону України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, які дозволять після введення в дію ринку землі звузити коло покупців до одного - місцевої громади, яка за рішенням сесії місцевої ради зможе у бажаючих продати земельну ділянку її викуповувати і передавати в користування відповідальним землекористувачам. Дану акцію сільгоспвиробники планують провести у всій країні. Додатково сільгоспвиробники пропонують також звернутися до керівників держави з вимогою щодо ліквідації такої злочинної, на їхню думку, структури як Держгеокадастр, яка у своїх рішеннях не зважає на позиції місцевих, районних і, навіть, обласних органів влади і місцевого самоврядування, а також скасувати накази, видані цією структурою протягом 2014-2015 років, на надання земельних ділянок за корупційними схемами, повернути ділянки у державну власність, а винних покарати.

Члени координаційної ради одноголосно прийняли рішення, яким підтримали представників місцевих сільгоспвиробників. Крім того, рекомендували місцевим аграріям здійснювати добросовісну політику у відносинах з орендодавцями і місцевими громадами, вжити заходів для достатнього інформування з цих питань місцевих мешканців і заручення їхньою підтримкою.

На своєму засіданні координаційна рада заслухала також інформації і обговорила питання про роботу ФАПів у сільських та селищних радах і їхнього забезпечення необхідними медикаментами, про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку на території району та роботу закріплених інспекторів поліції в населених пунктах району, про підготовку до наступної черги мобілізації та забезпечення комплектування ЗСУ військовослужбовцями за контрактом, про символіку територіальних громад, про стратегію розвитку територіальних громад району на період 2016-2020 рр. та прийняла відповідні рішення. Затверджено також план роботи Координаційної ради на 2016 рік.

Після обговорення порядку денного голова районної ради Дмитро Грабовий порушив ще кілька важливих для громади району питань. Зокрема, щодо призупинення минулого року на території району роботи підприємства із забезпечення населення скрапленим газом і безпечного функціонування газобалонного господарства. Це, як зазначив голова районної ради, не лише викликає величезні незручності для людей, але й може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій. Тому закликав керівників громад внести пропозиції щодо можливих шляхів вирішення даного питання і, в свою чергу, запропонував створити відповідне районне комунальне підприємство із його спільним фінансуванням місцевими бюджетами. Рекомендовано провести громадські обговорення з цього питання та прийняти відповідні рішення на сесіях рад.

Голова районної ради висловив думку щодо недостатньо вжитих заходів щодо очищення від снігу населених пунктів і посипання тротуарів протиожеледнми сумішами. Тому закликав керівників громад оперативніше реагувати на погодні умови і вживати відповідних заходів.

Крім цього, Дмитро Грабовий інформував про можливості вирішити проблеми з водопостачання завдяки участі в інвестиційних проектах, які фінансуються за рахунок Державного фонду регіонального розвитку. Тому закликав керівників громад, які мають водопостачання, підготувати необхідну інформацію щодо можливої участі в таких проектах.

 

_____________________________________

 

« повернутися до списку новин