Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 853

 

 

15 червня -
День захисту людей похилого віку
(Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей)

 

 


На початку цього місяця міжнародне співтовариство відзначало «День захисту дітей». 01 жовтня - святкується «Міжнародний день людей похилого віку»

Сьогодні, 15-го червня, рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19 грудня 2011 року відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей. Ми називаємо цю подію – Днем захисту літніх людей.

Як показує практика, літні люди, ті, яким за шістдесят, також потребують захисту, і це не дивлячись на той факт, що найчастіше вони, на відміну від дітей, мають багатий досвід, відмінні професійні навички та мудрість, якої ще не дістає підростаючому поколінню. 

І все ж, за інших, здавалося б рівних умовах, вони піддаються дискримінації за віковою ознакою, не рідко опиняючись за межею бідності, у злиднях і не затребувані суспільством по справедливості і набутої вікової гідності. 

Почастішали випадки зловживань щодо літніх людей. Жорстоке поводження з людьми похилого віку є на сьогодні глобальною соціальною проблемою, яка впливає на здоров’я мільйонів літніх людей у всьому світі, а також є грубим порушенням їхніх людських прав.

Те, як суспільство ставиться до своїх людей похилого віку, безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму. Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до стареньких - запорука і гарантія благополуччя для тих, хто так чи інакше стане на їх місце в наступних роках, не будемо про це забувати!

 

Відтак, сьогодні, 15 червня, голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ відвідав Хащуватське стаціонарне відділення постійного проживання районного територіального Центру соціального обслуговування, в якому надають соціальні послуги одиноким непрацездатним громадянам похилого віку та інвалідам. 

Очільник району завжди цікавиться умовами проживання, лікування та харчування пацієнтів цього закладу. Тому, довідавшись від директора Центру Валентини Едуардівни ШВЕЦЬ про нагальну потребу придбати нову пральну машину взамін старої, що внаслідок тривалої експлуатації часто виходить з ладу, Дмитро Миколайович звернувся до керівника ПСП "Нива" (с.Хащувате) Сергія САВЧУКА з проханням сприяти вирішенню цього питання.

Відтак, Сергій Миколайович САВЧУК, в рамках благодійної допомоги придбав для Центру сучасну пральну машину "Електролюкс", яку було передано персоналу цього закладу.

 

 

__________________________________

 

« повернутися до списку новин