Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 601

Сьогодні, 18 серпня 2016 року за участю голови районної ради Д.М. Грабового відбулось спільне засідання Президії районної ради та постійної комісії районної ради з питань регламенту, прав людини, законності, діяльності правоохоронних органів, гласності, взаємодії з громадськими формуваннями.

В роботі спільного засідання також прийняли участь представники Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства.

 

 

Із вступним словом до усіх присутніх звернувся голова районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ, який зазначив, що основне завдання діяльності Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства - це конструктивна співпраця з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Крім того, очільник районної ради зауважив, що вже незабаром у загальноосвітніх навчальних закладах розпочнеться новий навчальний рік, а отже будуть створюватись шкільні парламенти, як органи учнівського самоврядування. Відтак, є така думка, аби провести зустріч з головами шкільних парламентів, ознайомити з роботою районної ради та основними засадами діяльності Координаційної ради, а також запропонувати представникам учнівського самоврядування також приймати участь у роботі Ради.

Одночасно Дмитро Миколайович повідомив членів засідання про те, що днями до районної ради надійшов лист-запрошення про участь у засіданні Координаційної ради голови районної ради, членів постійної комісії з питань регламенту, прав людини, законності, діяльності правоохоронних органів, гласності, взаємодії з громадськими формуваннями, голів депутатських груп та фракцій, а також членів Президії районної ради, яке повинно було відбутися 20 серпня 2016 року в приміщенні районної ради. Відтак, очільник районної ради зауважив, що на його думку дане запрошення є дещо завчасним, так як районна рада у ході своєї діяльності приділяє належну увагу щодо вивчення та вирішення питань, пов’язаних із функціонуванням Координаційної ради. При цьому голова районної ради наголосив на тому, що запрошувати представників районної ради та депутатський актив без попередніх узгоджень прийняти участь у роботі Координаційної ради у своєму ж приміщенні - це є некоректно.

Голова постійної комісії районної ради регламенту, прав людини, законності, діяльності правоохоронних органів, гласності, взаємодії з громадськими формуваннями Микола Семенович РЯБОКУЧМА підтримав думку та зауваження голови районної ради та зазначив, що у зв’язку з тим, що Положення про Координаційну раду сприяння розвитку громадянського суспільства ще остаточно не затверджено сесією районної ради та потребує більш детального доопрацювання, членам Координаційної ради потрібно працювати у межах повноважень, визначених Статутом тієї чи іншої громадської організації чи політичної партії.

Крім того, М.С.Рябокучма нагадав присутнім про те, що на пленарному засіданні VII сесії районної ради, яка відбулась 12 травня 2016 року, було винесено питання щодо утворення Координаційної ради та попередньо затверджено її склад у кількості 12 чоловік, однак керівний склад Ради депутатами районної ради не було затверджено.

Враховуючи вищезазначене, голова постійної комісії зауважив, що підписувати лист-запрошення, як "голова Координаційної ради" Кулинич Н.І. не мала ніякого права.

 

Депутат районної ради (член постійної комісії) Зоя Петрівна ГРАБОВА підтримала зауваження Рябокучми М.С. та наголосила на тому, що поки не затверджено керівний склад Координаційної ради, підписувати лист-запрошення від імені голови Ради є неприпустимим, а також висловила думку про те, що Кулініч Н.І. не відповідає "займаній посаді" та наголосила, що є ряд інших людей серед членів Координаційної ради, які насправді користуються авторитетом як у місті, так і в районі.

 

 

 

Заступник голови постійної комісії Сергій Васильович БІЛОДІД звернув увагу присутніх на те, що Положення про Координаційну раду розроблялось відповідно до діючого законодавства України, де були враховані усі норми законодавчих актів, які в тій чи іншій мірі регулюють діяльність та повноваження Координаційної ради, а тому перевищувати межі повноважень членами Ради є неприпустимо.

 

 

 

РОМАНЮК Анатолій Іванович - член Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства, зазначив, Координаційна рада була створена 12 травня 2016 року та рекомендовано було створити такі ж Ради при місцевих радах району та налагоджувати взаємозв’язок між територіальними громадами, а також сприяти у вирішенні нагальних питань.

 

 

 

Голова постійної комісії районної ради з питань земельних ресурсів та АПК, член Президії Григорій Вікторович ВОЙТЕНКО наголосив усім присутнім на тому, що Координаційна рада сприяння розвитку громадянського суспільства при районній раді є допоміжним органом, який створений для забезпечення діяльності ради щодо реалізації державної політики та впровадження системних заходів, спрямованих на формування сприятливого середовища для дальшого становлення в Україні громадянського суспільства, підвищення ролі його інститутів у здійсненні державної політики, а також досягнення європейських стандартів забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина.

Крім того, Г.В. Войтенко звернув увагу присутніх на те, що однією із функцій Координаційної ради є сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів з інститутами громадянського суспільства та наголосив на тому, що контролювати та керувати роботою районної ради представники Координаційної ради не уповноважені.

Член Координаційної ради Іван Левкович МУДРИЙ зазначив, що повністю схвалює ініціативу голови районної ради щодо створення Координаційної ради та підтримав думку депутата районної ради, члена Президії Г.В. Войтенка, а також висловив побажання, аби Координаційна рада дійсно працювала більш конструктивно, допомагаючи районній владі у вирішенні тих чи інших питань та консолідуючи громадянське суспільство.

Крім того, Іван Левкович зазначив, що на його думку склад Координаційної ради повинен складатися із голів Координаційних рад, які мали б бути створені у кожній територіальній громаді, а тому вніс пропозицію прийняти дане зауваження до уваги. Одночасно Мудрий І.Л. відмітив, що дійсно на сьогоднішній день у Положенні про Координаційну раду, яке розробила та винесла на розгляд постійної комісії районної ради Кулініч Н.І. є ряд порушень, які необхідно усунути.

 

 

КУЛІНІЧ Н.І. надала роз’яснення щодо зауважень і пропозицій, які були висловлені під час засідання, а також зауважила, що питання внесення змін та доповнень до деяких пунктів Положення про Координаційну раду є більш важливим, а ніж здійснювати аналіз її діяльності, як тимчасово обраного керівника Ради.

 

 

 

На завершення спільного засідання голова постійної комісії районної ради питань регламенту, прав людини, законності, діяльності правоохоронних органів, гласності, взаємодії з громадськими формуваннями Рябокучма М.С. вніс пропозицію найближчим часом провести окреме засідання "робочої групи", на яке запросити голів постійних комісій районної ради, членів Президії районної ради, а також представників Координаційної ради, з метою вивчення та внесення змін і доповнень до Положення про Координаційну раду та обрання керівного складу Координаційної ради.

______________________________

 

 

 « повернутися до списку новин