Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 549

Вчора, 20 березня, голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ взяв участь в Online-нараді щодо впровадження органами державної виконавчої служби вимог законодавства щодо посилення відповідальності неплатників аліментів. 


Нарада проходила під керівництвом заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Світлани ЛОБАНОВОЇ та пов`язана  була у зв`язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів".
На порядок денний наради було винесено три основних питання:

  • Про новації в законодавстві щодо посилення відповідальності неплатників аліментів та їх впровадження органами державної виконавчої служби.
  • Про стан виконання нормативних актів, які посилюють відповідальність боржників по аліментам та проблемні питання, що мають місце під час їх виконання.
  • Про забезпечення відділами з питань пробації виконання вимог КУпАП в частині притягнення боржників - неплатників аліментів до відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт.

Оскільки вирішення ряду практичних питань реалізації Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів" покладається на органи місцевого самоврядування, участь у нараді також прийняли й представники місцевих рад.

На початку засідання Світлана Лобанова відзначила, що 6 лютого вступив в дію Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів". Зазначеним законом введено низку нових обмежень стосовно злісних неплатників аліментів. Відтак, особи, які завинили відповідні виплати більше 6 місяців можуть бути обмежені у праві виїзду закордон, користування зброєю, транспортним засобом. Передбачається й стягнення у вигляді примусових суспільно корисних робіт терміном від 120 до 240 днів.

Як зазначив під час виступу начальник Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Вадим ГУЦУЛ, минулого року на території області встановлено більше 4,5 тисяч осіб, які ухилялись від сплати аліментів. Відносно них було видано 1400 ухвал суду на заборону виїзду закордон. Проте після змін в законодавстві, до кінця березня відповідне рішення судів буде прийнято по всіх цих особах.
Так, за словами Вадима Гуцула, з початку року стягнуто більше 18 мільйонів гривень заборгованих аліментів на користь 11 608 дітей. Лише за останній тиждень з нерадивих батьків стягнуто 4,2 мільйони гривень. За підсумками минулого року загальна сума стягнень складала 65 мільйонів гривень. Він також підкреслив, що змінами до законодавства чітко визначено право дитини на аліменти, а не право матері. Тож на вимогу платника аліментів, витрачання цих коштів може проконтролювати служба у правах дітей.

Одночасно керівник Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області повідомив, що нині розглядаються нові законодавчі ініціативи щодо збільшення мінімальної суми аліментів із 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до 1 прожиткового мінімуму та запровадження 30% пені відносно боржників, які ухиляються від сплати аліментів понад рік.

Також під час наради розглянуто питання про стан виконання нормативних актів, які посилюють відповідальність боржників по аліментам та проблемні питання, що мають місце під час їх виконання. Проаналізовано також питання щодо забезпечення відділами з питань пробації виконання вимог КУпАП в частині притягнення боржників – неплатників аліментів до відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт.« повернутися до списку новин