Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 525

27 січня
вся світова спільнота
вшановує пам’ять
жертв Голокосту.


Голокост це одна з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ сторіччя. Це цілеспрямоване масове винищення нацистами у 1933-1945 роках єврейського народу, слов`ян, ромів, фізично і розумово неповноцінних людей. 

За цей період націонал-соціалістами було винищено близько шести мільйонів євреїв, більша частина з яких загинула під час Другої Світової війни у Німеччині та на захоплених територіях інших країн Європи від тортур у гетто та концтаборах. Тільки через табір смерті Аушвіц-Біркенау у польському місті Освенцим, як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, пройшло 2,5 мільйона людей, переважна більшість яких загинула мученицькою смертю.

Завдяки військам Першого Українського фронту 27 січня 1945 року було визволено в’язнів концтабору, яким вдалося уникнути газових камер та крематоріїв.

Саме на вшанування цієї події Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй
встановлено
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

 

Для українців жахливим символом Голокосту став Бабин Яр — місце розстрілу понад 150 тисяч євреїв та представників різних національностей.

Пам’ять про невинно убієнних за ознаками етнічної, расової, релігійної приналежності демонструє рішучість міжнародної спільноти ніколи більше не допустити повторення страшних злочинів, спричинених ксенофобією, расизмом, тоталітарними ідеологіями.

 

 

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі
і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост.

Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти.
Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться!

Будемо пам’ятати...

З повагою,

Голова районної ради
Дмитро ГРАБОВИЙ« повернутися до списку новин