Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 300

15 лютого в Україні відзначається

День виведення радянських військ
з Афганістану.
 

Проте, до цієї пори залишається невідомим те, чому після 1945 року війська колишнього Радянського Союзу приймали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав.

Найбільш масштабною, тривалою та трагічною з локальних воєн була війна в Афганістані. Вона розпочалася 25 грудня 1979 року й закінчилася 15 лютого 1989 року. Війна тривала 3340 пекучих днів і холодних ночей. У цей період кожної доби гинув один і отримували поранення два вихідці з України. Близько 160 тисяч призваних з України, а всього більше 600 тисяч радянських воїнів, пройшли через афганське пекло.

Події, пов’язані майже з 10-річним перебуванням Обмеженого контингенту радянських військ (ОКРВ) на території Афганістану, є однією з найбільш трагічних, а разом з тим героїчних сторінок в новітній історії.

Тепер цю війну називають «помилкою радянського уряду», але, незважаючи ні на що, тисячі солдат, які служили у Афганістані, з почуттям високої відповідальності виконували свій військовий обов’язок.

Головні характеристики для тих, хто там воював – гуманізм, доблесть, саможертовність, героїзм, вірність військовій присязі. Так, на другому етапі виводу ОКРВ (1988-1989 рр.) чимало солдатів та сержантів, яким прийшов час йти в запас, добровільно виявляли бажання залишитися ще на декілька місяців.

Прикро усвідомлювати, що приклад недалекоглядної загарбницької політики радянських вождів не слугує уроком для теперішнього керівництва Російської Федерації.

Ось уже п’ять років на сході нашої країни йде війна, яка є неоголошеною війною. Зараз, як ніколи, є актуальним досвід воїнів-інтернаціоналістів, що проживають на території нашої держави.

Вони вміють цінувати кожний прожитий день, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. В них є чому вчитись.

 

 

 

Схиляю голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися на рідну землю. Вони назавжди залишаться у наших серцях!

У цей пам’ятний день бажаю Вам миру, міцного здоров’я, щастя і нових звершень в ім’я нашої Батьківщини України.

 

 

 

 

 

З повагою,

Голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ

« повернутися до списку новин