Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 490

 

Щороку, третього четверга травня, ми відзначаємо
День вишиванки
всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу з метою збереження українських цінностей та їх популяризації.

 

 


Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Тоді ж у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

Вишиванка є не тільки традиційним укра-їнським одягом, але й оберегом. Символи та кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Сорочку для дитини вишивала мама або бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Вважалося, що так вишиванка стає справжнім оберегом.


Вишиванка – це наша національна  гордість.
Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом
здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті.


Гайворонська районна рада закликає кожного свідомого і небайдужого громадянина 18 травня просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість,  духовну свідомість, виявлення своєї приналежності  до українського народу, його історії, сьогодення та майбутнього.
 

« повернутися до списку новин