Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Переглядів: 644

В четвер, 14 січня 2016 року, відбулось пленарне засідання четвертої сесії районної ради сьомого скликання.

Відкрив і вів пленарне засідання голова районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ.

У роботі сесії прийняли участь 32 депутата районної ради. Також на сесію були запрошені голови місцевих рад, представники структурних підрозділів районної державної адміністрації.

На порядок денний пленарного засідання сесії було винесено 4 питання:

  • про створення Гайворонської міської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2 та реорганізацію ДЗ "Вузлова лікарня станції Гайворон ДП "Одеська залізниця";
  • про внесення змін до рішення районної ради від 24 грудня 2015 року №16 "Про районний бюджет на 2016 рік";
  • про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Гайворонського району на 2016 рік;
  • про затвердження районної Програми забезпечення харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів на 2016-2020 роки.

По першому питанню інформацію надала ГОЛОВКО Зоя Борисівна - заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КЗ "Гайворонський ЦПМСД". Зокрема Зоя Борисівна зазначила, що у зв'язку з передачею населення на обслуговування від державного закладу "Вузлова лікарня станції Гайворон", яка забезпечувала надання медичної допомоги населенню міста Гайворона в кількості 3183 особи, з них 2406 - дорослого населення та 777 - дитячого, комунальному закладу "Гайворонський Центр первинної медико-санітарної допомоги" виникла необхідність в розширенні мережі лікувальних закладів, що входять в його структуру. Тому для забезпечення доступності до лікарської допомоги пропонується створити на базі приміщень вузлової лікарні Гайворонську лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини №2 і включити її в структуру КЗ "Гайворонський ЦПМСД".

Крім того, Головко З.П. звернула увагу депутатів на те, що працівники ДЗ "Вузлова лікарня станції Гайворон" будуть працевлаштовані.

Депутат районної ради, голова постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров'я, соціального захисту населення та учасників АТО на Сході України ГОЙДА Володимир Валентинович зазначив, що питання і справді складне та потребує належної уваги. На засіданні постійної комісії воно вивчалось, аналізувало, було багато думок та диспутів, однак на сьогоднішній день немає іншого виходу і потрібно прийняти дане рішення.

Як повідомив ПОЙДА Віталій Васильович - голова постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості та будівництва, у 2015 році депутатів районної ради поставили перед фактом, що залізниця відмовилась фінансувати ДЗ "Вузлова лікарня станції Гайворон", а у 2016 році передбачено фінансування з Державного бюджету 23,5 млн.грн., з них 23,4 млн.грн. - на заробітну плату. При цьому Пойда В.В. наголосив на тому, що це не закриття лікарні, а просто реорганізація.

Після чергового жвавого та конструктивного обговорення даного питання депутати все ж прийняли рішення з даного питання більшістю голосів.

По питанню "Про внесення змін до рішення районної ради від 24 грудня 2015 року №16 "Про районний бюджет на 2016 рік" депутатів районної ради поінформувала ЄЖЕЛИК Наталія Вікторівна - начальник фінансового управління районної державної адміністрації, яка надала детальну інформацію по дохідній та видатковій частинах бюджету в розрізі головних розпорядників коштів, а також відповіла на ряд запитань, які виникали у депутатів.

При цьому голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ зауважив, що даний проект рішення детально вивчався на спільному засіданні постійних комісій районної ради з питань бюджету та з питань освіти.

Відтак, рішення з даного питання було прийнято одноголосно.

По питанню "Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Гайворонського району на 2016 рік" інформацію надав заступник голови районної державної адміністрації ОРЕЛ Віталій Миколайович, який поінформував депутатський загал про основні зміни, які передбачались в Програмі, та зазначив, що проект даної Програми детально вивчався на постійних комісіях районної ради.

Останнім питання порядку денного було затвердження районної Програми забезпечення харчуванням учнів загальноосвітніх навчальних закладів на 2016-2020 роки. Про причини, які спонукали до розробки даної Програми та її основні напрямки депутатів районної ради поінформував начальник відділу освіти районної державної адміністрації ГРОДЗІЦЬКИЙ Олександр Васильович.

Як повідомив Олександр Васильович, основною метою Програми є створення умов для збереження здоровя дітей, підвищення рівня організації харчування, забезпечення учнів 1-4 класів раціональним і якісним харчуванням, впровадження нових технологій приготування їжі й форм обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Крім того Олександр ГРОДЗІЦЬКИЙ звернув увагу присутніх на те, що фінансування Програми буде здійснюватись за рахунок місцевих бюджетів усіх рівнів відповідно до кошторису в межах бюджетних асигнувань.

Одночасно ПОЙДА В.В. звернув увагу присутніх на те, що коштів для фінансування даної Програми вистачає лише на 3 місяці, тому комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, комунальної власності, економічного і соціального розвитку, торгівлі, промисловості та будівництва внесла пропозицію створити при районній раді відповідну комісію при підтримці РДА, яка б займалася цим питанням. Крім того, необхідно здійснити об'їзд усіх місцевих рад, вивчити питання на місцях, а також провести зустріч з підприємцями того чи іншого населеного пункту по питанню фінансової підтримки для покращення харчування дітей 1-4 класів.

Депутати підтримали пропозицію Пойди В.В. та прийняли рішення в цілому одноголосно.

Голова районної ради подякував усім депутатам за плідну роботу та активність.

 

________________________________

 

 

« повернутися до списку новин