Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 145

Дорогі співвітчизники!


79-ті роковини від початку однієї з найбільших трагедій ХХ століття виповнюється сьогодні,
29 вересня 2020 року. 

Масові розстріли мирного населення в урочищі Бабин Яр у місті Києві, вчинені нацистами у 1941 – 1943 роках стали братською могилою і символом Голокосту в Україні.


З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го Бабин Яр був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж “просто зайвими”. Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.

79 років тому, 29-30 вересня 1941 року, в урочищі Бабин Яр каральні підрозділи СС вбили 33771 людину. Це були виключно євреї: жінки, чоловіки, діти, люди похилого віку…  Ця трагедія увійшла в історію як всесвітній символ Голокосту єврейського народу.

 

Трагедія в Бабиному Яру – це частина історії не лише євреїв, а й всього українського народу. Тим більше за нинішніх умов, коли наша держава веде боротьбу не лише за власну територію, а й за відновлення історичної справедливості та збереження власної національної пам’яті.

Сьогодні, в день страшних роковин Бабиного Яру, маємо ще раз пригадати цю страшну сторінку нашої спільної історії, навчитися захищати себе та свої цінності та у жодному разі не допустити повернення на українську землю тоталітарних режимів і повторення таких гуманітарних катастроф, що стали уособленням злочинів проти людяності.« повернутися до списку новин