Гайворонська районна рада

.

Переглядів: 560

У п'ятницю, 24 лютого, за ініціативи голови районної ради Дмитра ГРАБОВОГО було проведено засідання "круглого столу" на тему: "Сучасні підходи до формування національно-патріотичних почуттів учнів".

У засіданні прийняли участь депутат районної ради, голова постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров'я, соціального захисту населення та учасників АТО В.В. Гойда, голова районного парламенту дітей (НВК "Гайворонська гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5") А.С. Загороднюк, голова комісії преси та інформації районного парламенту дітей (загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 м.Гайворон) О.О. Нестерович, голова комісії еклогії, спорту та здорового способу життя районного парламенту дітей  (НВК "Гайворонська гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5") М.О. Волошина, голова комісії захисту прав учнів та допомоги в проблемних ситуаціях районного парламенту дітей  (НВК "Гайворонська гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5") І.О. Степаненко, заступник голови районного парламенту дітей (НВК "Гайворонська гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5") К.О. Дорогобужин, голова комісії загальної і додаткової освіти районного парламенту дітей (загальноосвітня  школа І-ІІІ ст. №2 м.Гайворон) А.О. Перевознюк, голова комісії роботи з дітьми молодшого та середнього шкільного віку районного парламенту дітей (Гайворонський політехнічний коледж) О.О. Шаманський, заступник голови комісії культури та дозвілля районного парламенту дітей (Гайворонський політехнічний коледж) М.О. Поспелова, голова шкільного парламенту дітей, (загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 м.Гайворон) І.І. Павленко, заступник голови шкільного парламенту дітей (загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 м.Гайворон) Л.І. Першогуба, директор районного будинку дитячої та юнацької творчості Т.П. Шеремета, головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації С.А. Матієнко, начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини районної державної адміністрації І.Ю. Паршогуба, юристконсульт районного центру соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді Д.М. Докійчук, начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Л.В. Стецюра та директор централізованої бібліотечної системи В.М. Рейниш.

Розпочав засідання очільник районної ради Дмитро Миколайович ГРАБОВИЙ, який повідомив, що ситуація, яка на сьогоднішній день склалася в державі та події, які відбувалися раніше і наштовхнули на думку, щоб темою першого засідання "круглого столу" було саме формування національно-патріотичних почуттів учнів.

До учасників "круглого столу" звернулась Анастасія Сергіївна ЗАГОРОДНЮК - голова районного парламенту дітей, яка зазначила, що метою формування патріотичних почуттів є вироблення та зміцнення в свідомості кожного громадянина гордості за свою Вітчизну, її історію й традиції, готовність захищати її свободу та суверенітет.

Крім того, Анастасія Сергіївна зауважила, що сучасне суспільство дуже відрізняється від суспільства перших років незалежності України. Після Євромайдану в українців прокинулися давно забуті почуття самопожертви за державу, національний солідаризм і відповідальність за майбутнє держави. Події останніх років засвідчили це. Заради гідного життя багато хто готовий вийти із зони власного комфорту, пожертвувати своїм часом, коштами та найдорожчим - життям, аби завтра їхні діти жили в чесній і справедливій країні, де існують чіткі і прозорі правила, де знають ціну рідній землі, державним символам, прапору та гімну.

Критеріями патріотизму є любов, вірність і служіння Батьківщині, турбота про забезпечення цілісності і суверенітету України, піклування про її постійний розвиток на шляху демократичного національного відродження, сприяння гармонізації державних, суспільних та особистісних інтересів у повсякденному житті.

Відтак, очільник районного парламенту дітей підкреслила, що патріотизм не закладений в генах - це явище соціальне, і тому не успадковується, а формується.

Патріотичне виховання в школах спрямовується на залучення учнів до глибинних пластів національної культури і духовності, формування у дітей та молоді національних світоглядних позицій, ідей, поглядів і переконань на основі цінностей вітчизняної та світової культури. Воно здійснюється на всіх етапах навчання в школі, забезпечується всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

В основу виховання мають бути покладені принципи гуманізму, демократизму, єдності сім'ї і школи.

Так, Анастасія Сергіївна окреслила основні принципи, яких дотримуються члени районного парламенту під час роботи над проектами, а також поінформувала про заходи, які проводяться районним парламентом. При цьому вона підкреслила, що метою цих заходів є зміцнення і поглиблення найцінніших громадянських якостей. Одночасно А.С.Загороднюк зазначила, що реалії сьогодення визначили пріоритетні напрями роботи з військово-патріотичного виховання дітей і молоді. Відтак, актуальними є Уроки мужності, зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України та волонтерами, відвідування військовослужбовців, які отримали поранення та проходять реабілітацію в медичних закладах, написання листів у рамках Всеукраїнської акції "Лист пораненому" та ін.

На завершення свого виступу Анастасія Загороднюк повідомила про те, що на сьогоднішній день розробляється районна цільова Програма військово-патріотичного виховання, до написання якої залучалися члени районного парламенту дітей зі своїми думками та пропозиціями.

Очільник районного парламенту дітей висловила слова вдячності районній владі в особі голови районної ради Дмитра Миколайовича ГРАБОВОГО за організацію сьогоднішнього "круглого столу" з представниками районного парламенту дітей та підкреслила, що це є свідченням того, що думку активної молоді хочуть чути і з нами рахуються.

 

 

 

До учасників зібрання звернувся депутат районної ради, голова постійної комісії з питань освіти Володимир Валентинович ГОЙДА, який зазначив, що дійсно на сучасному етапі розвитку українського суспільства проблема патріотичного виховання є надзвичайно актуальною, оскільки сучасні школярі забувають своє коріння, не знають історії, не прагнуть змінити життя своєї країни. І це насправді велика проблема, яка тягне за собою багато факторів. Адже на сьогоднішній день ми маємо знецінення традиційних моральних цінностей, пропаганду жорстокості, бездуховності, насильства, зокрема через засоби масової інформації, невизначеність в оцінці подій історичного минулого українського народу. Все це негативно впливає на моральні та патріотичні переконання учнівської молоді. У контексті подальшої розбудови суспільства виникає потреба у формуванні активної, творчої особистості учня-патріота, від діяльності якого у майбутньому значною мірою залежатиме духовний розвиток і добробут Української держави.

 

 

 

 

Під час засідання "круглого столу" юні парламентарі мали можливість задати очільнику районної ради ряд різноманітних запитань, які торкались життєдіяльності району, та в ході конструктивного діалогу отримували вичерпні відповіді.

На завершення голова районної ради Дмитро ГРАБОВИЙ щиро подякував учасникам зібрання за активну громадянську позицію, висловив сподівання, що й надалі подібні заходи будуть проводитись з членами районного парламенту, а також запевнив, що районна влада завжди готова допомагати та спільно вирішувати усі питання, які виникатимуть у членів районного парламенту. Крім того, очільник району запросив юних парламентаріїв прийняти участь у пленарному засіданні сесії районної ради.

  

  

  

 « повернутися до списку новин