Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Гайворонському бюро правової допомоги чотири роки!

Чотири роки тому у вересні місяці у малих містах та селищах по всій Україні були створені бюро правової допомоги.

У зв’язку із збільшенням правових потреб жителів  Гайворонського району, 1 вересня 2016 року в м. Гайворон було відкрито відділ «Гайворонське бюро правової допомоги», що є структурним підрозділом Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Бюро правової допомоги всеукраїнська мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад.

Діяльність бюро правової допомоги передусім спрямована на декілька цілей:

  • підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;
  • сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів із зменшення навантаження на судову систему;
  • зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих верств населення;
  • зменшення кількості проявів домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед серед неповнолітніх;
  • посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад.

Завдяки функціонуванню нашого бюро правової допомоги, жителі Гайворонщини мають можливість безперешкодно отримати належну, якісну правову допомогу, що гарантована Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Протягом чотирьох років до бюро звертались жителі з усіх куточків Гайворонського району. Зокрема, за ці роки працівниками Гайворонського бюро прийнято понад  двох тисяч    звернень про надання первинної правової допомоги з різноманітних питань, що стосуються земельного, спадкового, житлового, трудового, цивільного, сімейного та адміністративного права, соціального забезпечення та інших правових проблем.

Безоплатна правова допомога також включає захист від обвинувачення та представництво інтересів у суді соціально вразливих верств населення, перелік яких визначено у статті 14 Закону «України» «Про безоплатну правову допомогу», а також – складення процесуальних документів. Зокрема, фахівцями Гайворонського бюро правової допомоги за чотири роки було прийнято майже двісті   звернень громадян про надання безоплатної вторинної правової допомоги за рахунок держави.

Варто зазначити, що багато людей отримують допомогу під час роботи мобільних та дистанційних точок доступу до безоплатної правової допомоги. Також фахівці Гайворонського бюро проводять інформаційні заходи з роз'яснення правових шляхів вирішення різних проблемних питань.

З практичного досвіду роботи Гайворонського бюро безоплатної правової допомоги, можна сказати, що зараз багато людей стикаються з необхідністю отримання правової допомоги. Функціювання бюро надає можливість громадянам використовувати правові інструменти для вирішення своїх життєвих питань та проблемних ситуацій. Ось деякі приклади.

До нашого бюро правової допомоги звернувся житель Гайворонського району за отриманням безоплатної вторинної правової допомоги. Суть справи полягала в наступному: В проваджені суду знаходився позов про стягнення заборгованості за кредитним договором і судових витрат, відповідачем по справі був відповідно заявник

Фахівець Гайворонського бюро правової допомоги склав заперечення на позовну заяву, яким заперечував проти позову, та вважав, що у позові слід відмовити так як з одного боку позов необґрунтований, позовні вимоги недоведені, а з іншого - позов поданий із порушенням строку позовної давності та оскільки згідно п.6 ч.1 ст.3 ЦК України загальними засадами цивільного законодавства є  справедливість, добросовісність та розумність, а стягнення заборгованості за кредитним договором понад 17 тис. грн., при фактичній заборгованості за тілом кредиту менше 500 грн, не відповідає вищезазначеним вимогам.

Рішенням місцевого суду у позові про стягнення заборгованості за кредитним договором і судових витрат відмовлено в повному обсязі.

Цікавою була і справа жителя м. Гайворона, який звернувся до бюро правової допомоги за вирішенням питання про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, оскільки відділом обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області йому було відмову у перерахунку призначеної пенсії, так як виявлено розбіжності у написанні прізвища у довідках про роботу в колгоспі. В зв’язку з чим громадянин був позбавлений можливості перерахунку пенсії за віком через  невідповідність між документом, що посвідчує його особу та правовстановлюючим документом, який був виданий на його ім'я.

Юристом Гайворонського бюро правової допомоги було складено обґрунтовану заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу

Гайворонський районний суду виніс рішення про задоволення заяви та встановлено факту належності правовстановлюючого документу.

Всі правові послуги у бюро правової допомоги надаються безкоштовно і отримати їх, жителі територіальних громад можуть практично за місцем свого проживання, що є запорукою створення рівних умов для доступу громадян до правосуддя.

Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до відділу «Гайворонське бюро правової допомоги» Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  за адресою: м. Гайворон, вул. Великого Кобзаря, 20.

Для цілодобового доступу до правової допомоги діє єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.