Гайворонська районна рада
Гайворонський район, Кіровоградська область

.

Міжнародний день інвалідів є щорічною подією. Історія його виникнення починалася у 80-х роках минулого сторіччя, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки десятиліттям інвалідів. У цей період проводилися роботи з метою розробки заходів, направлених на поліпшення становища інвалідів і забезпечення їм рівних можливостей для подальшого життя в суспільстві. Створена програма дій була підписана 3 грудня 1992 року. Цей день Генеральна Асамблея проголосила Міжнародним днем інвалідів.
Проведення 3 грудня “Міжнародного дня інвалідів” спрямовано на посилення уваги суспільства до проблем інвалідів, захисту їх прав, благополуччя, переваг, які воно отримує від інвалідів в політичному, соціальному, економічному та культурному житті. Мета даного заходу – привернення уваги до проблем тих, хто став інвалідом від народження, в дитинстві чи під час дорослого життя. Чисельність інвалідів нажаль зростає. Причиною цьому є природні катаклізми, забруднення навколишнього середовища, дорожньо-транспортні пригоди, вроджені патології та хронічні захворювання. Відсутність здоров’я через хворобу, травму, нещасний випадок або з інших причин, вимагає проведення відновного лікування або реабілітації.
Зростання кількості дітей – інвалідів, інвалідів з дитинства й необхідність надання їм медичної, соціальної, психолого-педагогічної підтримки, призвело до більшої відповідальності держави та відповідних служб за їх долю. Для відновлення хворої дитини як особистості, реабілітологам необхідна тісна взаємодія фахівців різного профілю.
У 1991 році був прийнятий, а в наступні роки, доповнений і вдосконалений Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”. Закон передбачає права для інвалідів, без яких вони не можуть вирішити свої потреби:
право на медичну допомогу (безкоштовну або на пільгових умовах);
 на медичну реабілітацію і санаторно-курортне лікування;
право на забезпечення безперешкодного доступу до інформації;
право на освіту, працевлаштування, на матеріальне забезпечення, на соціально-побутове обслуговування, транспортне обслуговування;
право на забезпечення автомобілем, крісла-колясками, протезно-ортопедичними виробами. 
      З метою відновлення здоров»я та працездатності потерпілих від нещасних випадків на виробництві відділенням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Гайворонському районі з початку року на медичну та соціальну реабілітацію потерпілим було виплачено 306,4   тис. грн., а на відшкодування  шкоди, що нанесена умовами виробництва шляхом здійснення належних страхових виплат, було витрачено   2215,3тис. грн.

     Сьогодення спонукає працівників відділення, яке обслуговує громадян з особливими потребами потерпілих від нещасних випадків на виробництві у Вільшанському, Гайворонському, Голованівському та Благовіщенському районах, до пошуку нових організаційних підходів і методів управління системою охорони праці, напрацювання законодавчо обґрунтованих важелів впливу на керівництво підприємств у сфері запровадження безпечних і нешкідливих умов праці та здійснення соціального захисту від нещасних випадків на виробництві.

  Милосердя, чуйність, співчуття до слабших споконвіку були характерною рисою українського народу. Тому відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.
Міжнародний день інвалідів нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян.

Начальник відділення ВД ФССНВ  України 
у Гайворонському районі
Анатолій Димарець